13.7.2017
Zdeněk Drla

Stavební úpravy na Horáckém zimním stadionu finišují

V letní pauze panuje na Horáckém zimním stadionu čilý stavební ruch. Přes tři miliony korun si vyžádaly úpravy zázemí, aby se na letitém stadionu mohla v nadcházející sezoně hrát nejvyšší soutěž. Investice do stadionu během letních měsíců přesáhnou devět milionů korun. Vedle nutných stavebních úprav bude investováno například do nových turniketů či videosystému.

Už od začátku června se to na Horáckém zimním stadionu jen hemží řemeslníky nejrůznějších profesí. Zedníci, instalatéři, elektrikáři... Práce je hodně.

Jako první přišly na řadu kabina pro hostující tým, ošetřovna a místnost pro antidopingovou kontrolu. Hosté budou mít zázemí ve stávajících kabinách, jen bylo nutné v souladu s Licenčním řádem extraligy provést stavební úpravy. Soupeři Dukly Jihlava se tak mohou těšit na zcela nové sociálky - sprchy a toalety. Kabina blíže ledové ploše, ze které hosté vycházejí tunelem na led zůstává beze změn, zadní kabina byla rozdělena na prostor pro maséry a místnost pro trenéry.

Opravena byla i stávající ošetřovna, která musí být bezbariérová. Místnost pro antidopingovou kontrolu dostala nové sociální zázemí.

Na balkoně VIP prostor hned vedle hostujícího kotle byl nově vybudován "sky box" pro činovníky hostujícího klubu. Oddělený prostor ve VIP pro hosty je jednou z dalších podmínek Licenčního řádu TELH.

Úpravou ještě projdou "budliny" na balkoně nad domácím kotlem. Zde bude vylepšeno zázemí pro delegáta a videorozhodčího.

Stavební práce provádí firma Pozemní stavby Jihlava a subdodavatelé.

ÚPRAVY ZÁZEMÍ. Zcela nové sprchy byly vybudovány v kabině hostů. Další fotografie z úprav si prohlédněte zde. Foto: Zdeněk Drla

Více turniketů a systém pro videorozhodčího

Další peníze před novou sezonou budou investovány i do odbavovacího systému. U vchodů budou instalovány nové turnikety, navýší se i jejich počet - celkem jich bude dvanáct. Zvýší se tak rychlost odbavení návštěvníků hokejových utkání.

Po postupu do extraligy musí Dukla vyřešit i otázku kamerového systému pro videorozhodčího. Ten si ve dvou barážích po sobě pouze krátkodobě pronajímala. Nyní bude na Horáckém zimním stadionu instalován natrvalo. Pro tento systém nyní vybírá Český svaz ledního hokeje generálního partnera pro celou extraligu. Na nový systém videorozhodčího, který bude mít podstatně více kamer než doposud, přejdou ostatní kluby až po sezoně, v Jihlavě tak bude v této sezoně nejmodernější.

Rekonstrukce zázemí pro návštěvníky

Opravy by se měly dočkat i toalety v hale, aby se zvýšil komfort pro návštěvníky extraligových utkání. „Úprava sociálního zázemí bude řešena jako samostatná zakázka, kterou budeme vyhlašovat někdy v polovině prázdnin,“ uvedl pro ČTK náměstek primátora Radek Popelka.

-Vytisknout      -Odeslat mailem      -Diskusní fórum

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.

Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny