HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava
 

International Sports School

Oficiální zápas šestého ročníku IIHS skončil výhrou Blue Emperors, kemp byl poté slavnostně ukončen

Tradičním vrcholem předešlých ročníků Mezinárodní česko-finské hokejové školy je Oficiální zápas kempu. Nejinak tomu bylo i během šestého ročníku ve Finsku. Hlavní utkání bylo na programu v pátek 29. července 2016. Ze začátku měl více ze hry tým White Kings, ovšem do vedení dostal Blue Emperors v desáté minutě Matouš Menšík. Druhá třetina vyšla lépe Modrým, jejich vedení navýšil Daniel Pavelec, Adolf Růžička a Niko Veittikoski. Vzápětí Bílí snížili zásluhou Markuse Koskinena a stejný hráč v poslední minutě zápasu vstřelil druhý gól svého týmu. Oficiální zápas tak vyhráli Blue Kings poměrem 4:2. Po zápase přišel na řadu poslední program – slavnostní zakončení česko-finského kempu.

Předposlední den hokejové školy trénovali hráči techniku bruslení, čtvrtý zápas opět vyhráli Blue Emperors

Nezdá se to, ale Mezinárodní česko-finská hokejová škola se pomalu blíží ke svému konci. Dopoledne pátého dne bylo znovu vyhrazeno tréninkům na ledě a na suchu. Hokejisté ale byli tentokrát rozděleni jinak než do týmů. Hráči v poli (obránci a útočníci) si vyzkoušeli trénink zaměřený na techniku bruslení. Po obrátce čekal gólmanský trénink na muže v masce. Po středečním dni volna v zábavním parku Särkänniemi pokračoval kemp čtvrtým zápasem, ve kterém se znovu radovali Blue Emperors. Poslední páteční den vyvrcholí kemp Oficiálním zápasem IIHS 2016, který můžete sledovat prostřednictvím textového onlajnu.

Mladí hokejisté strávili odpoledne v zábavním parku Särkänniemi v Tampere

Během čtvrtého dne Mezinárodní česko-finské hokejové školy se našel čas na zábavu a odpočinek. Dopoledne měli hráči tradiční dvoufázové tréninky, poté byl čas vyhrazen oficiálnímu programu. Nejprve byl realizační tým hokeje, florbalu a rodiče pozván na slavnostní oběd. Odpoledne šla celá výprava hokejové školy do zábavního parku Särkänniemi v Tampere, který nabízí velké množství atrakcí. Ve čtvrtek se vrátí hráči do zápasového rytmu, po změnách v sestavě je čeká čtvrtý zápas IIHS 2016.

Polovina hokejové školy je minulostí. Kemp navštívil nový trenér finské reprezentace

Ač se to časové nezdá, šestý ročník Mezinárodní česko-finské školy přešel do své druhé poloviny. Poslední červencové úterý byl program oproti předešlým dvěma dnům lehce odlišný. Zatímco hráči měli dopolední tradiční dvoufázové tréninky, realizační tým IIHS včetně rodičů zamířil na projížďku po jezeru. Odpoledne bylo vyhrazeno třetímu zápasu, ve kterém nový trenér finského A-týmu Lauri Marjamäki sledoval výhru Blue Emperors. Navečer si čeští mladíci ještě stačili zahrát fotbal a opětovně využít jezero v centru Pirkkaly.

Česko-finský kemp pokračuje, mladí hráči si mimo hokeje užívají tropické počasí

Druhý den na Mezinárodní česko-finské hokejové škole, který probíhal prakticky stejně jako úvodních čtyřiadvacet hodin, je minulostí. Finští strážci počasí jakoby věděli, že je v plánu poobědové koupání na malé pláži v Pirkkale, od rána tak vládlo v dvacetitisícovém městě krásné slunečné počasí, které se blížili k třiceti stupňům. Odpoledne patřilo oficiálnímu focení na společný plakát, hned poté přišel na řadu druhý zápas. Znovu jej vyhráli Blue Emperors, kteří skolili White Kings poměrem 5:1. Také v úterý budou mít mladí hokejisté stejný program jako v předešlých dnech.

Hokejisté mají za sebou první den česko-finského kempu. Náročný program zvládají bez problémů

Mezinárodní česko-finská hokejová škola je v plném proudu. Mladí hokejisté si její první den užili vskutku dosyta. Dopoledne se poprvé viděli se svými novými finskými spoluhráči a absolvovali dvoufázové tréninky, po obědě se vydali na krátkou procházku do centra Pirkkaly a k místnímu jezeru. Odpoledne bylo vyhrazeno prvnímu zápasu. Ve vyrovnaném průběhu se nakonec radovali Blue Emperors, kteří porazili poměrem 6:5 White Kings. Úterní program je stejný, před zápasem navíc proběhne oficiální focení ISS 2016.

Češi úspěšně zvládli přelet do Finska, Mezinárodní sportovní škola začala

Aklimatizační den má za sebou česká část Mezinárodní sportovní školy. Rekordní výprava, čítajících 88 osob, přistála v sobotu krátce po 16 hodině (15 hodině českého času) na finském letišti Vantaa v Helsinkách. Hned poté následoval přesun do Pirkkaly k místnímu hokejovému stadionu a večeře v nedaleké restauraci. Náročný přesun na sever Evropy se na některých hráčích podepsal, večerka byla dodržena téměř bez problémů. Již v sobotu čeká mladé hráče zahájení šestidenního kempu.

Poděkování partnerům Mezinárodní sportovní školy

Šestý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy a druhý ročník Mezinárodní česko-finské florbalové školy spolu s Mezinárodním česko-finským kempem rozhodčích začínají již 23. července. Předposlední červencovou sobotu odlétá celá výprava pod hlavičkou Mezinárodní sportovní školy do finského Tampere. Velké poděkování patří Kraji Vysočina jako hlavnímu partnerovi akce a dalším stabilním partnerům, bez kterých by se kemp pro talentované hokejisty, florbalisty a rozhodčí nemohl uskutečnit.

Na hokejisty opět čekají dvoufázové tréninky, zápasy i doprovodný program

Posledních pár dní zbývá do zahájení šestého ročníku Mezinárodní česko-finské hokejové školy. Kemp talentovaných hokejistů se tentokrát uskuteční v Tampere a blízké Pirkkale a jeho program bude podobný jako v předchozích letech. Spolu s hokejisty letí do Finska vůbec poprvé i florbalisté v rámci Mezinárodní česko-finské florbalové školy. Celá výprava hráčů včetně realizačního týmu a rodičů odlétá v sobotu 23. července z pražského letiště a hned druhý den ráno bude akce oficiálně zahájena. Kemp končí slavnostním ceremoniálem v pátek 29. července a druhý den se Češi vrátí domů.

Na Mezinárodní česko-finskou hokejovou školu pojede třiadvacet hráčů z Vysočiny, trenéři, rozhodčí a florbalisté

Mezinárodní česko-finská hokejová škola znovu po roce pomalu otevírá své dveře. V termínu 23. – 30. července 2016 budou finská města Pirkkala a Tampere hostit již šestý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy. Třiadvacítka talentovaných hokejistů ročníku 2003 z pěti hokejových klubů Vysočiny se může těšit na hokejový kemp v zemi tisíců jezer. Finská strana nominovala stejný počet hráčů, nejen z oblasti Tampere, ale i ze vzdálenějších měst. Letos poprvé letí do Finska i český hokejový rozhodčí a čeští florbalisté.

Mezinárodní hokejovou školu bude potřetí hostit Finsko. S hokejisty poprvé odlétají i florbalisté

Konec července bude opět patřit česko-finskému kempu mladých talentovaných hokejistů. Za účelem pravidelného střídání pořadatelství bude letos hostit Tampere a přilehlá Pirkkala již šestý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS). Loni v Jihlavě se úspěšný hokejový projekt přeměnil v Mezinárodní sportovní školu, když se k hokejistům přidali i florbalisté. A právě florbalová výprava letos vycestuje do země tisíce jezer vůbec poprvé. Druhým ročníkem pokračuje také česko-finský kemp rozhodčích. Letošní projekty, které se budou konat v termínu 23. – 30. července, představil na tiskové konferenci v sídle Kraje Vysočina Bedřich Ščerban,jednatel Dukly Jihlava a hlavní manažer celé akce.

Mezinárodní česko-finská sportovní škola nabírá na prestiži. Do Finska míří hokejisté, florbalisté, rozhodčí i početná skupina rodičů

Úspěšný projekt Mezinárodní česko-finské hokejové školy se loni v Jihlavě transformoval na Mezinárodní česko-finskou sportovní školu, k talentovaným hokejistům přibyli také florbalisté a dokonce i kemp rozhodčích. Všechny akce pokračují i letos v termínu 23. – 30. července 2016. Zatímco v rámci pravidelného střídání pořadatelství letí hokejisté do Finska již potřetí k celkově šestému ročníku hokejové školy, pro florbalovou školu jde v jejím druhém ročníku o premiéru, stejně tak jako pro rozhodčí. Zájem jet do Finska poprvé ve větší míře projevili i rodiče účastníků.


 

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.


Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny