24.10.2011 18:00, Extraliga staršího dorostu - 15. kolo

Krejčík - Tobola, Čermák, Březka, Vítek, Cívka, Kohout, Brussmann - Mandát, Lupač, Střecha - Vykouk, Jícha, Staněk - Štěrba, Beran, Vantuch - Kuchyňa, Mahút, Pazourek
5

HC Vítkovice Ridera

Svoboda R. (20. Ďuriš) - Cabák, Štencel, Pop, Kubis, Černín, Charvát, Klok, - Tomi, Sysala, Blahuta - Ballner, Kovář, Rimmel - Gelnar, Illéš, Churý - Ollender, Škutchan
6
Branky a nahrávky: 1. Lupač (Mandát, Střecha), 6. Mandát (Tobola, Čermák), 27. Lupač (Střecha), 54. Mandát (Tobola, Čermák), 60. Čermák (Mandát, Lupač) - 27. Ballner (Tomi), 28. Škutchan (Illéš), 38. Blahuta (Štencel), 43. Kovář, 52. Blahuta (Tomi), 57. Tomi. Rozhodčí: Mech - Král, Musil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

Jen co hlavní sudí dnešního utkání vhodil úvodní buly, bylo na jihlavských hokejistech bylo vidět obrovské odhodlání a vůle zápas zvládnout. A podle toho také začátek střetnutí vypadal. Skóre se měnilo již po pouhých 38 vteřinách, kdy se po nádherné spolupráce Mandát – Lupač prosadil druhý jmenovaný. Domácí střelec doklepával kotouč do zcela odkryté klece – 1:0. To ale ještě červenožlutí neřekli poslední slovo. Nedlouho po otevření skóre se radovali podruhé, v početní výhodě. Od modré čáry vypálil Hynek Tobola, s jehož střelou si ještě vítkovický muž v masce poradil. Na dorážku Jana Mandáta by ale musel patrně vlastnit více rukou – 2:0. Domácí byli na koni, ze kterého se jim nechtělo lézt dolů. Že ale Vítkovičtí hokejisté nejsou ledajací nazdárci, to bylo jasné. Modře odění borci také párkrát zahrozili, leč bezúspěšně. Do kabin se tak odcházelo za pro domácí příjemného stavu 2:0.

Bezbrankový stav vydržel na Horáckém zimním stadionu až do 27. minuty, kdy snížil vítkovický David Ballner – 2:1. Pouhých 26 vteřin stačilo k tomu, aby domácí a vítkovické hokejisty od sebe dělily opět dva góly. Po asistenci Tomáše Střechy rozsvítil červené světlo podruhé Marek Lupač – 3:1. Branková estráda ale neměla konce. V čase 27:26 totiž poslal kotouč za Krejčíkova záda vítkovický Adam Škutchan – 3:2. Jihlavští starší dorostenci stále vedli a podávali velice kvalitní výkon, díky němuž přiváděli hosty v jistých momentech téměř k šílenství. Jistotou v brankovišti byl skálopevný David Krejčík, který tahal ze svého repertoáru jeden „save“ za druhým. I přesto se hráčům hostí podařilo vyrovnat. Necelé 3 minuty před koncem druhé periody propálil jihlavského brankáře střelou švihem David Sysala – 3:3. Zápas byl tedy stále otevřený na obě strany.

Na začátku třetí třetiny dostala Dukla možnost přesilové hry, činnosti, kterou v utkání hrála výtečně. Paradoxně se ale prosadili hosté, když samostatný únik zakončil blafákem Tomáš Kovář – 3:4. V 52. minutě se pak z téměř totožné situace prosadil Martin Blahuta – 3:5. Domácí se ale s porážkou nechtěli smířit, což dokazovali aktivním napadáním. V 54. minutě se o snížení zasloužil překrásnou bekhendovou střelou do levého růžku vítkovické branky Jan Mandát – 4:5. Zápas měl opět obrovský náboj. Vítkovickým hokejistům se však podařilo ještě jednou odskočit. Podél pravého mantinelu se do útočného pásma prodral a z pravé strany kluziště prosadil Vojtěch Tomi – 4:6. V závěrečné hře bez brankáře se Dukle podařilo opět skórovat. Mandátovo nahození usměrnil do sítě výtečnou tečí Roman Čermák – 5:6. I přes závěrečný, místy heroický tlak se již nepodařilo červenožlutým vyrovnat. Svému soupeři tak podlehli 5:6. Nutno dodat, že po velice kvalitním výkonu, kterým jihlavští mladíci dokázali, že svou kůži nedají levně. Pokud se budou takto prezentovat i v utkáních následujících, body je již jistě neminou.

Pavel Hulva (trenér Vítkovic): „Klasika v Jihlavě, brzy 0:2, museli jsme zápas otáčet. Je fakt, že jsme silní v útoku, dali jsme 6 branek, 5 jsme jich ale dostali, takže s tím nejsem až tak spokojený. V poslední době nehrajeme až tak dobře, špatná je především obrana.“

Aleš Polcar (trenér Dukly Jihlava): „Dnes je to škoda. Vedli jsme 2:0, dostali jsme hrozně levné góly. Na gól se hodně nadřeme. Dnes jsem ale navzdory výsledku s výkonem spokojený, protože přijelo kvalitní mužstvo, které ještě neprohrálo a ukázalo obrovskou kvalitu, hlavně individuality, kteří jsou silní na puku. Je vidět, že ten hokej umí hrát velice dobře. Těsně před koncem jsme měli prázdnou bránu, zápas mohl vypadat jinak. Dnes jsem ale velmi spokojený. Bod jsme si za výkon určitě zasloužili.“