08.08.2012 11:45, Přípravné zápasy staršího dorostu - 0. kolo

Vacek (30. Svoboda) - Košař, Mandát, Port, Kochánek, Žůček, Půža, Salát, Severa, Jícha, Anděl, Beran, Mahút, Dvořák, Vykouk, Bambula, Indruch, Hotař, Kittler
5

HC Rebel Havlíčkův Brod

Vaněček (Brož) - Vala, Klofáč, Cívka, Bancíř, Krajcigr, Mendl, Hlídek, Ludvík, Mozr, Maki, Nováček, Krajhanzl, Brázda, Polák, Svatuška, Semrád, Vavřička, Přibyl
2
Branky a nahrávky: 2. Hotař (Mahút), 10. Košař (Anděl), 12. Anděl (Jícha), 38. Jícha (Kochánek, Anděl), 56. Anděl (Kochánek) - 45. Ludvík (Bancíř), 49. Ludvík. Rozhodčí: Paulík - Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Do přípravného souboje vlétli domácí borci jako uragán. Již v čase 1:53 se totiž bekhendovým pokusem z mezikruží prosadil Jaroslav Hotař – 1:0. Dukla měla již od prvních minut klání zcela evidentně navrch, což v 10. minutě stvrdil David Košař, který nekompromisní ranou překonal Vítka Vaněčka v brance hostí – 2:0. Červenožlutá nadvláda pokračovala i nadále, již ve minutě 12. totiž rozsvítil červené světlo za havlíčkobrodskou svatyní střelou švihem Lukáš Anděl – 3:0. Další branky již úvodní třetina nepřinesla.

Druhá perioda začala ve znamení neuspořádaného hokeje a řady nepřesností. Objevila se taky spousta vyloučení, které však dlouho nedokázalo ani jedno z mužstev potrestat. Dukla si však stále držela statut lépe hrající družiny. Využít přesilovou hru se podařilo až v čase 37:34, kdy se k dorážce před Vaněčkem dostal Lukáš Jícha. Jihlavský útočník pak bez rozpaků propálil havlíčkobrodského mága – 4:0. Závěrečné dvě minuty druhé periody hrála Dukla v oslabení. V nepříznivé situaci však nepovolila Rebelům žádnou větší příležitost.

V závěrečné třetině dokázali havlíčkobrodští hokejisté snížit na rozdíl dvou branek. O oba přesné zásahy se postaral kapitán Rebelů Tomáš Ludvík. Nejprve se se štěstím propasíroval puk z úhlu za Dominika Svobodu – 4:1, ve druhém případě se výborně zorientoval ve skrumáži v jihlavském brankovišti a doklepl kotouč za do branky – 4:2. V čase 55:53 však odmítl další drama Lukáš Anděl, jenž využil přesný pas Tomáše Kochánka – 5:2. Toto skóre vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Richard Cachnín (trenér Havlíčkova Brodu): „Kluky jsme před utkáním upozorňovali, že domácí do utkání vletí. Také se tak stalo, inkasovali jsme po třech hrubých chybách, Naším největším problémem je koncovka. V průběhu zápasu jsme měli několik tutových šancí, samostatný nájezd. Za stavu 2:4 jsme nedokázali proměnit stoprocentní šanci v přesilové hře, což rozhodlo. Dukla pak přidala další šťastnou branku a zvítězila. Zápas nám ale ukázal to, co jsme chtěli.“

František Zeman (trenér Dukly Jihlava): „V první třetině jsme byli jednoznačně lepší, postupně však náš výkon upadal. Ve třetí třetině se na zápas nedalo téměř dívat. Pravděpodobně to bylo způsobeno únavou. V tréninku ale hráče učíme, jak s únavou pracovat. Kluci si musí uvědomit, že nemají místo v týmu jisté. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další utkání, kdo místo dostane a kdo ne.“