12:0
(2:0, 5:0, 5:0)

Mladší dorostenci zahájili nový extraligový ročník na výbornou. Na domácím ledě deklasovali Tábor

09.09.2012 / Libor Kucza

Jihlavští mladíci zahájili první extraligový sobouj se vší parádou. V 5. minutě zahájil brankostroj Dukly Richard Peschout, o dvě minuty později se k němu přidal Pavel Kousal. Ve druhém dějství se pak s přesnými zásahy roztrhl pytel, Dukla jich přidala hned pět! Zdecimovaný Tábor vůbec nestíhal nastolenému tempu, a tak nebylo divu, že se vedení mladších dorostenců z krajského města Vysočiny stále navyšovalo. Brankový účet se nakonec zastavil na dvanácti "kouscích." Dukla tak bez potíží zdolala Tábor 12:0.
09.09.2012 15:45, Extraliga mladšího dorostu - 1. kolo

Vítešník - Havelka, Pospíchal, Pražák, Wasserbauer, Váňa, Huňáček - Čermák, Hrala, Anděl - Kousal, Najman, Havránek - Oščádal, Bambula, Peschout
12

HC Tábor

Novák (37. Pavlát) - Růžek, Vápeník, Hošek, Duben, Hubáček, Štěpán, Raiterman, Brabec - Novák, Vlk, Kalaš - Prchal Vác., Kadilak, Prchal Vo. - Pastyřík, Jansa, Hajič - Šimánek, Skalický, Veřtát
0
Branky a nahrávky: 5. Peschout (Bambula), 7. Kousal (Najman), 21. Anděl, 27. Bambula (Oščádal), 31. Hrala (Čermák), 33. Hrala (Anděl), 37. Havránek (Najman, Kousal), 43. Havránek (Pospíchal), 47. Bambula (Peschout, Oščádal), 57. Peschout (Oščádal, Najman), 57. Kousal (Najman, Havránek), 58. Pospíchal (Anděl). Rozhodčí: Kukeně - Honza, Šťastná. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 74:11. Průběh utkání: 12:0.

Utkání začalo velmi aktivně, a to zejména z jihlavské strany. K tomu dopomohla i přesilová hra, která byla Dukle nabídnuta již po 23 vteřinách. Recept na táborské kohouty ale v početní výhodě nenašla. S další si již však poradila bravurně. Richard Peschout dostal od Jiřího Bambuly přihrávku do jízdy, načež se prohnal až do útočného pásma a střelou švihem překonal hostujícího brankáře – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a domácí zvedali ruce nad hlavu znovu. Ondřej Najman výborně vybojoval kotouč v levém rohu útočného pásma a poslal jej podél hrazení na najíždějícího Pavla Kousala. Pravý forvard Dukly pak trochu se štěstím přehodil dezorientovaného Romana Nováka – 2:0. Poté festival obrovských příležitostí na několik minut utichl. Rozhořel se až v 17. minutě, když hosté nejprve nastřelili v přesilové hře tyč Vítešníkovy klece. Hnedle z protiútoku ale uháněl na Nováka nikým neohrožován Lukáš Anděl, jenž se pokusil zamířit mezi betony táborského mága. Ten je ale sklapl včas. Když poté nevyužili domácí ani přečíslení dvou na jednoho, odcházelo se za zaslouženého vedení Dukly do kabin.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli domácí borci jako uragán. Stejně jako ve třetině předchozí dostali hned v úvodu možnost hry v početní výhodě, a tu sehrála nejlepším možným způsobem. V čase 20:46 se prohnal po levé straně do útočné třetině Lukáš Anděl. Hbitý útočník se pak natlačil směrem do středu hrací plochy, položil si Nováka a pohodlně zakončil bekhendovým blafákem – 3:0. Dukla svého soupeře z jihu Čech válcovala. Překvapením tak nebyla další přesná trefa, kterou zaznamenal ranou mezi betony hostujícího brankáře Jiří Bambula – 4:0. Aktivita jihlavských mladíku ale nebrala konce. Na světelné tabuli svítil čas 30:28, když se po velkém závaru v hostujícím brankovišti nejlépe zorientoval a dopravil puk za Novákova záda Kryštof Hrala – 5:0. Ve 33. minutě se pokoušel z levé strany natlačit do branky Lukáš Anděl. To se mu sice nepovedlo, leč jeho záměr dokončil opět Kryštof Hrala, jehož dorážka zamířila do odkryté klece – 6:0. Gólový účet druhé třetiny podtrhl ve 37. minutě Tomáš Havránek, který se prosadil po krásné kombinaci střelou zápěstím – 7:0. Hosté také po této brance vystřídali brankáře, místo Romana Nováka nastoupil Dominik Pavlát.

Závěrečná perioda pokračovala v nastoleném trendu. Čas 42:04 a další branka jihlavské Dukly. Zaznamenal ji Tomáš Havránek, který excelentním způsobem vymíchal hostující obránce – 8:0. Nedlouho poté neuhlídali táborští defenzivní muži Jiřího Bambulu, jenž této chyby využil, udělal si prostor a bekhendem překonal bezmocného Pavláta – 9:0. Tento stav vydržel až do 57. minuty, ve které znovu rozsvítil červené světlo za hostujícím brankářem z dorážky Richard Peschout – 10:0. Uběhlo pouhých 12 vteřin a Dukla přidala další branku. Po rychlém průniku se trefuje do černého Pavel Kousal – 11:0. Celé utkání završil pohlednou ranou od modré Ladislav Pospíchal – 12:0. Tímto pro hosty hrozivým skóre střetnutí skončilo.

Štěpán Kadilak (Trenér Hockey Club Tábor): „Utkání se nehodnotí dobře. Příprava nebyla vůbec špatná, ale toto se nepovedlo. Za stavu 0:2 se to celé sesypalo, Jihlava byla poté suverénně lepší. Pro nás je to ponaučení. Lepší takto prohrát v prvním kole, než později.“

Jiří Jungwirth (Trenér Dukly Jihlava): „S dnešním výkonem jsem určitě spokojený. První kolo, první vítězství. Je jedno, jestli zvítězíme 12:0 nebo 2:0. Utkání jsme odehráli až na dvě tři závady ve druhé třetině velmi dobře, dalo se na to dívat. Kluci plnili přesně to, co jsme po nich chtěli, dali 12 gólů a zápas si užili. Doufám, že takové výkony budou pokračovat i nadále.“