2:1
(0:0, 2:0, 0:1)

Tentokrát Dukla na Beroun nestačila

23.08.2007 / Redakce

Po úterním těsném vítězství jihlavské Dukly nad Berounem na domácím ledě si oba týmy po dvou dnech vyměnily pořadatelství a střetly se na ledě Středočechů. I ve čtvrtečním utkání vyhráli domácí. Medvědi tentokrát porazili Jihlavu 2:1, když jediný gól červenožlutých vstřelil až v samotném závěru Ladislav Rytnauer.
23.08.2007, Přípravné zápasy - 7. kolo

Medvědi Beroun 1933

Novák - Kameš, Babický, Filip (21. Braniš), Privoznik, Lukačovič, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Vlček, Křesťan, Nedorost - Mrňa, Kepl, Polák - Černý, Kupec, Pavel - Heřman
2

Zgraggen (21. - 23. Řehoř) - Ščerban, Štrach, Míka, Balčík, Kanov, Duben, Martinka, Plch - L. Krupka, Hradecký, Rytnauer - M. Krupka, Kubát, Říha - Nekvasil, Hanzal, Suk - Slavík, Ježek, Lojek
1
Branky a nahrávky: 22. Křesťan (Šinágl), 30. Kepl (Polák) - 58. Rytnauer (Ščerban, Slavík). Rozhodčí: Lacina. Vyloučení: 13:12, navíc Štrach a Duben (oba Jihlava) na 10 minut. Bez využití. Diváci: 200.

Jihlava v prvním přípravném utkání Beroun na domácím ledě porazila, leč v odvetě jí soupeř ze středu Čech oplatil stejnou mincí. Hosté začali tlakem, v první polovině první části si vytvořili několik příležitostí, největší měl Rytnauer, ale ani on a ni nikdo jiný proti skvělému Novákovi v berounské brance neuspěl. Beroun ve druhé polovině třetiny těžil z přesilových her, nicméně v nich neuspěl.

Začátek druhé třetiny poznamenala velká chyba hostujícího útočníka Jiřího Hanzala, po níž otevřel skóre zkušený Radek Křesťan. V brance Dukly byl v té chvíli Řehoř, který chytal v utkání pouhé dvě minuty, jinak strážil jihlavskou klec Švýcar Zgraggen. Ten inkasoval v polovině utkání, kdy Polák našel zpoza branky strakonického odchovance Richafrda Kepla, jenž zvýšil na 2:0. Jihlava se snažila útočit, ale narážela na bezchybného Nováka.

Ten pochytal velké šance Dukly i ve třetí třetině. Uspěl proti němu až v 58. minutě Ladislav Rytnauer, ale vyrovnat už Jihlava nestačila.