26.08.2011 16:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Rittich - Tobola, Polívka, Jícha, Martínek, Zadražil, Kříž - Vysloužil, Mikeš, Pěška, Prokš, Svobodník, Přidal, Vaculín, Matějka, Pekárek, Štěpán, Brabec, Vlček
4

HC LERAM Orli Znojmo

Kuchař - Latner, Pražák, Tichý, Kovář, Kún B., Hobza, Bukáček, Novák, Zika, Podešva, Pelesz, Kastner, Kún V., Nováček, Pelikán, Nahodil, Mikulášek, Špaček
1
Branky a nahrávky: 7. Přidal, 32. Mikeš (Vysloužil), 43. Vaculín (Prokš), 45. Prokš (Svobodník) - 44. Pelesz. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Domácí se hned v úvodu utkání tlačili do ofenzivy. Jejich snahy ale nebyly podloženy výsledky. Jako prvnímu vyprášil hostujícímu gólmanovi betony Marek Prokš. Ve třetí minutě dostali hosté první příležitost přesilové hry. Domácí se ale ubránili i díky Rittichovi bez problému. A jihlavští se také jako první prosadili. Za záda Kuchaře kotouč dopravil Patrik Přidal - 1:0. Lehké nahození Filipa Matějky poté Kuchař zlikvidoval. Při dalším útočném pokusu zastavil jihlavské offside. Další pokus Marka Prokše hostujícího strážce svatyně také nepřekvapil. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství si Dukla po tlaku vymodlila další početní výhodu. Tu ale přes veškerou snahu nevyužila, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0.

Již v úvodní minutě druhého dějství minul při signalizované minutě zcela odkrytou brankou hostí Roman Mikeš. Domácí ale přesilovou hru nesehráli podle svých představ. Znojemští se stále nemohli dostat k výraznější gólové příležitosti. K duhu jim tedy přišla následná početní výhoda, se kterou naložili stejně jako jejich červenožlutí kolegové. Ve 31. minutě zahrozili také hosté. Při pokusu z pozice levého kruhu byl však Rittich pozorný. V čase 31:04 opět zaúřadovali domácí. Na konci výtečné přesilovkové souhry stál Roman Mikeš - 2:0. Více ze hry měla stále Dukla, kterou zdobil zejména lepší přechod do útočného pásma. Jihlavští si s přehledem pohlídali i hru v oslabení. Hned vzápětí po přihrávce Mikeše minul prázdnou bránu Ondřej Pěška. V 36. minutě neuspěl v samostatném nájezdu ani Marek Prokš. Hosté se do šancí dostávali spíše sporadicky. Jednou z mála střel s nebezpečnými parametry se prezentoval Zika.

Vzápětí po vhazování do útoku pelášil Martin Vysloužil. Jeho střelu ale Kuchař zlikvidoval. V čase 42:33 využil přesilovou hru Vaculín - 3:0. Veškeré ambice hostí ztroskotávali na výborně chytajícím Rittichovi. Toho ale přesto překonal střelou švihem Pelesz - 3:1. Hostům jako by vstřelený gól vlil do žil čerstvou krev. Domácí však o minutu později náskok opět navýšili. Na konci kombinace byl Marek Prokš - 4:1. Na ledové ploše začal být k vidění mnohem atraktivnější hokej, než tomu bylo v třetinách předešlých. V 53. minutě stál na konci přesilovkové kombinace Marek Prokš. Jeho pumelici ale Kuchař lapil. Do černého se již v následujících minutách netrefil ani jeden z celků, a tak si domácí Dukla Jihlava dokráčela pro naprosto zasloužené vítězství 4:1.

Petr Svoboda (trenér Jihlavy):„Je to zápas od zápasu lepší, kluci konečně pochopili to, co po nich chceme. Začínají věřit systému, co hrajeme. Po technické stránce šli kluci hodně nahoru, to je vidět v zápase, kdy dokážeme soupeře dostat pod tlak. Hodně nám pomohlo utkání proti A- týmu, kdy kluci zjistili, kde mají rezervy.“