3:7
(2:0, 0:6, 1:1)

Mladší dorost vstoupil do republikového mistrovství vítězně, rozdrtil Třinec

26.03.2014 / Tomáš Lysý

V prvním zápase na turnaji o titul mistra ČR čekal na jihlavskou Duklu silný Třinec. Slezanům se povedl vstup do zápasu, když ve třetí minutě vedli již 2:0. Jihlava sice poprvé rozvlnila síť soupeře až ve druhé třetině, ale hned šestkrát. Během šesti minut se hned čtyřikrát prosadil Pavel Kousal, kterého doplnili David Čermák s Michalem Smutným. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Třinec sice ještě snížil, ale konečné slovo měl Tomáš Mejzlík. Dukla tak vstoupila do bojů o zlato vítězně a porazila Oceláře 7:3.
26.03.2014 19:00, ELIOD Extraliga mladšího dorostu - 0. kolo

HC Oceláři Třinec

Ovčaří (41. Prokop) – Rufer, Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krasa, Valíček – Molin, Stuchlík, Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Matějka, Barci, Roman, Papaj, Hladoník
3

Kořenář – Havelka, Mareš, Pražák, Hunáček, Váňa, Smutný, Habermann – Čermák, Branský, Najman, Adam, Chylík, Mejzlík, Berka, Kousal, Prokš, Oščádal
7
Branky a nahrávky: 1. Kalus (Stuchlík, Mach), 18. Hrehorčák, 47. Mach (Kaukič) – 23. Kousal (Huňáček, Váňa), 23. Kousal (Najman), 27. Kousal, 29. Kousal (Najman), 36. Čermák (Najman), 40. Smutný, 48. Mejzlík (Havelka). Rozhodčí: Jechoutek – Fuis, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 32. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6, 3:7.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Po špatné první třetině, kdy byl soupeř aktivnější a důraznější, se nám ve druhé třetině podařilo rychlými góly srovnat a jít do vedení, což byla rána pro soupeře, ze které se už nevzpamatoval. Celkově to byl dobrý týmový výkon podpořený několika výbornými individuálními výkony.