11.10.2014 12:00, RAKO extraliga staršího dorostu - 12. kolo

Kořenář – Pražák, Srnský, Smutný, Klofáč, Váňa, Huňáček, Krtek – Kolouch, Mejzlík, Zayml – Oščádal, Vala, Ondráček – Kousal, Najman, Berka
4

Bílí Tygři Liberec

Petruželka – Mečíř, Starosta, Klinger, Kunst, Husa, Eichler, Velechovský – Wiencek, Zachar, Chlum – Jursa, Hylena, Rubeš – Šír, Lakatoš, Nezbeda
6
Branky a nahrávky: 20. Kousal (Váňa, Najman), 30. Ondráček, 44. Vala (Ondráček), 47. Ondráček – 12. Nezbeda (Lakatoš, Šír), 17. Lakatoš (Nezbeda), 34. Zachar (Klinger), 37. Rubeš (Hylena), 50. Jursa (Klinger), 60. Lakatoš (Husa). Rozhodčí: Homola – Rittich, Rampír. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6.

V prvních minutách se obě mužstva spíše oťukávala, přičemž byl k vidění velmi aktivní hokej. První dobrou možnost k otevření skóre měla Dukla v osmé minutě, kdy se jí naskytla početní výhoda. V ní zahrozil nejvíce Pavel Kousal, který neuspěl zcela sám před Petruželkou. V čase 11:37 se ale skóre změnilo, Tomáš Nezbeda zakončil do prázdné branky učebnicovou ofenzivní akci liberecké družiny – 0:1. Vyrovnaná hra poté vyústila v druhý přesný zásah Bílých Tygrů, v sedmnácté minutě se Dominik Lakatoš prodral do útočného pásma, sjel si do mezikruží, odkud milimetrovým švihem zamířil přesně k pravé tyči domácí svatyně – 0:2. V poslední minutě úvodního dějství ale domácí snížili. Ve zmatku před Petruželkou se nejlépe zorientoval Pavel Kousal. Jihlavský forvard poté přesnou ranou do pravého horního růžku vsítil kontaktní branku – 1:2.

Ve druhé části měla Dukla dvě přesilové hry. Ani jednu z nich ale nedokázala zužitkovat. Liberec poté šlápl na plyn a vybojoval si svou vlastní početní výhodu, a to hned čtyřminutovou. Daniel Kolouch ale nemusel své svědomí až tolik zpytovat, neboť ve vlastním oslabení ujel Jiří Ondráček. Mladý forvard poté střelou k levé tyči srovnal skóre - 2:2. Euforie ale domácím příliš dlouho nevydržela, v čase 33:58 totiž střelou mezi ruku a Kořenářovo tělo vrátil Liberci vedení Marek Zachar – 2:3. Zhruba o dvě a půl minuty později již Bílí Tygři vedli znovu o dvě branky. Filip Rubeš předvedl ukázkový důraz, díky kterému se natlačil před jihlavskou branku, odkud zakončil mezi betony domácího muže v masce – 2:4. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Závěrečná perioda přinesla opět vyrovnání ze strany domácího celku. Nejprve se z bezprostřední blízkosti prosadil Lukáš Vala – 3:4. V čase 46:48 již bylo vyrovnáno. Jiří Ondráček se prohnal do útočného pásma a ranou z pravé strany trefil přesně levý růžek Petruželkovy klece – 4:4. Zhruba o tři minuty později ale Liberec odpověděl, nechytatelným švihem od modré čáry poslal Bílé Tygry potřetí v utkání do vedení Martin Jirsa – 4:5. Dukla měla do konce utkání několik příležitostí, tu největší nedokázal využít Lukáš Zayml, který zcela sám před Petruželkou minul branku. Hosté nakonec pečetili svůj plný bodový zisk gólem do prázdné branky, o který se zasadil Dominik Lakatoš - 4:6. Mužstvo z krajského města Vysočiny tak podlehlo Liberci 4:6.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): „Zápas to byl náročný. Jihlava má dobrý mančaft, který bojuje a nic nevzdává. Na to jsme také hráče i za stavu 2:0 upozorňovali. Přesto jsme začali kupit chyby. Byli jsme také dost vylučovaní, což nepřidá, neboť ubývají síly. Nakonec pro nás mělo utkání šťastný konec, jsme spokojení.“

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): „Dostali jsme lekci z produktivity, soupeř prakticky všechny svoje šance využil. Občas jsme byli mírně opticky lepší a vytvářeli jsme si více šancí, ale bohužel jsme s nimi naložili špatně. Mužstvo ale ukázalo, že sílu má. Dvakrát jsme se vrátili do utkání, což ale to nestačilo k tomu, abychom jej vyhráli.“