17.01.2015 12:00, RAKO extraliga staršího dorostu - 36. kolo

Brož – Srnský, Pražák, Huňáček, Váňa, Klofáč, Smutný, Krtek – Oščádal, Vala, Ondráček – Kousal, Najman, Peschout – Kolouch, Mejzlík, Čermák – Chylík
3

HC RT TORAX Poruba

Škoda – Široký, Boháč, Bijota, Halška, Prokeš, Pažický, Žídek – Nardelli, Horvát, Dohnal – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Konečný – Bialoň, Holub
2
Branky a nahrávky: 6. Čermák (Najman), 13. Oščádal (Vala, Ondráček), 25. Mejzlík (Najman) – 3. Žídek, 57. Dohnal (Nardelli, Horváth). Rozhodčí: Hejduk – Guth, Kotlík. Vyloučení: 3:3, navíc Horvát a Nardelli (oba POR) 10 minut - nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří byli výrazně aktivnějším celkem. Vedení se však ujali hosté. Ondřej Žídek nahodil ze středního pásma kotouč, který nešťastnému Brožovi procestoval mezi chrániči. Přesně takovouto branku dostane gólman jednou za sezonu – 0:1. Jihlavští se ale nevzdali a nadále útočili. V 6. minutě se zaslouženě dočkali vyrovnání, z předbrankového prostoru procedil puk skrze Škodu David Čermák – 1:1. Nedlouho po přelomu poloviny dějství domácí chybovali, čehož mohl využít David Nardelli. Porubský forvard ale z těsné blízkosti trefil pouze levou tyč. V čase 12:46 již svěřenci Petra Svobody vedli. Vladimír Oščádal dostal pas do mezikruží, kde ač tísněn hostujícím zadákem, dokázal střelou zápěstím zamířit k pravé tyči – 2:1. Červenožlutí byli i nadále aktivní, ovšem nic dalšího již první perioda nepřinesla. Za zmínku stojí snad pouze desetiminutový osobní trest za nesportovní chování v podání Lukáš Horváta.

Poruba zahájila druhou část poměrně aktivně, nakonec také vybojovala přesilovou hru. Využít ji ale hosté nedokázali. Poté převzali iniciativu opět jihlavští mladíci, ve 25. minutě navýšil vedení přesnou ranou k levé tyči Tomáš Mejzlík – 3:1. O několik málo chvil později měl vynikající možnost Vladimír Oščádal, který však tváří v tvář Škodovi neuspěl. Posléze se dostal prakticky do totožné pozice Richard Peschout. Ani nyní ale nebyl Škoda překonán. Hostující brankář držel akcie svého celku stále nad vodou, ve 34. minutě si opět poradil s Oščádalem, jemuž ideálně nabil Vojtěch Pražák. Když zanedlouho neslavil se svým bekhendovým blafákem úspěch ani Jiří Ondráček, odcházelo se do kabin za dvoubrankového vedení jihlavského celku.

Ve třetí periodě se hra přelévala z jedné strany na druhou, k vidění byl spíše bojovný hokej. První výraznější příležitost přišla až ve 52. minutě. Ve vlastním oslabení pláchl jihlavské defenzivě Lukáš Horvát, který však svůj bekhendový blafák neprovedl ideálně, Brož úmysl své soka přečetl. Když už se zdálo, že utkání pomalu spěje ke konci, vykřesali hosté naději. David Nardelli vedl přečíslení dvou na jednoho, načež poslal přesný pas Ivu Dohnalovi. Porubský forvard poté překonal přesouvajícího se Brože střelou mezi betony – 3:2. K žádnému dramatu posléze ale nedošlo, Dukla mohla navíc přidat další branku. David Vala si však nesprávně seřídil mířidla, z mezikruží poslal kus gumové pryže těsně vedle. V závěrečné minutě ještě hosté zkusili hru bez brankáře, ovšem ta kýžené ovoce nepřinesla. Dukla přetlačila Porubu těsně 3:2.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme nevstoupili špatně, první branka kluky ještě více nakopla. Tak dobrý výkon v prvních třetinách u nich příliš často nevídám. Dnes jsme rádi za tři body.“

Mojmír Kotas (HC RT TORAX Poruba): „Po včerejším zápase na poměrně úzkém hřišti, který nám nevyšel, jsme chtěli z tohoto výjezdu udělat nějaké body. Připravili jsme se na to a myslím si, že kluci se dost snažili a podali celkem solidní výkon. Akorát je škoda, že nám nevyšly některé věc v závěru. Dnes nás taky hodně podržel brankář. Měl tam spoustu dobrých zákroků, čímž nám hodně pomohl k našemu předvedenému výkonu. V příštím zápase budeme chtít pokračovat v tom, co jsme předvedli tady v Jihlavě. Chtěli bychom, samozřejmě, uhrát co nejlepší výsledky.“