10:7
(3:1, 5:4, 2:2)

Starší žáci v polovině zápasu vedli na ledě suverénní Komety 5:4, nakonec soupeři podlehli 7:10

26.09.2015 / Tomáš Lysý

Těžký soupeř čekal na Jihlavu v rámci pátého kola Ligy starších žáků. Dukla totiž cestovala na led Komety Brno, která byla po čtyřech zápasech stoprocentní se skóre 31:1. Brno rychle vedlo o dvě branky, za hosty poté snížil Matyáš Machovský a do přestávky se trefili domácí ještě jednou. Kometa sice na začátku druhého dějství zvýšila na 4:1, poté se však Jihlava nadechla k velkému obratu. Po třech gólech Tomáše Chlubny a přesném zásahu Kristýny Kaltounkové byl stav rázem 4:5. Jenže Dukla nadějný stav neudržela, do kabin se odcházelo za stavu 8:5. V závěrečném dějství se oba týmy prosadily dvakrát, za hosty skóroval Patrik Čermák a Matyáš Machovský. Kometa tak porazila Duklu 10:7.
26.09.2015, Liga starších žáků "A" - 5. kolo

Marinčík (31. Skoupý) - Henzl, Žák, Konečný, Dujsík, Čoupek, Bartes, Bouzek, Holotík, Jedlička, Fiala, Sedláček, Kala, Šujan, Rašovský, Brabenec, Furch, Hledík, Zemín
10

Krejčí (36. Pavlas) - Chvátal, Brož, Nosek, Poledna - Havel, Čermák, Menšík - Kaltounková, Chlubna, Machovský - Augusta, Racek, Kochrda
7
Branky a nahrávky: 6. Sedláček (Malý), 7. Meluzín (Žák), 13. Malý (Brabenec), 21. Hledík (Furch, Sedláček), 33. Malý (Brabenec, Henzl), 33. Konečný (Furch), 35. Henzl, 37. Kala (Žák, Holotík), 41. Furch (Šujan, Konečný), 53. Furch - 7. Machovský (Chlubna, Kaltounková), 21. Chlubna, 24. Kaltounková (Chlubna), 24. Chlubna (Machovský, Chvátal), 28. Chlubna, 50. Čermák (Menšík), 56. Machovský (Kaltounková). Rozhodčí: Czubaj - Jochman, Rexha. Vyloučení: 4:4, navíc Kala (KOM) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:7.

Nejlepší hráči Dukly: Matyáš Machovský, Petr Brož, Tomáš Chlubna.

Martin Pykal (HC Dukla Jihlava): V první třetině byli domácí lepším týmem, my byli všude o krok pozadu, kluci hráli hodně ustrašeně a z toho pramenily i hloupé individuální chyby. Po domluvě o přestávce jsme hru výrazně zlepšili a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání a dokonce otočení zápasu v náš prospěch. Po dvou slepených brankách domácích se ale kluci vrátili k hernímu projevu z první třetiny. V závěrečné periodě už domácí utkání kontrolovali a my neměli sílu na další zvrat.