04.03.2016 17:30, NOEN extraliga staršího dorostu - 0. kolo

Pavlát – Buchtela, Seemann, D. Novák, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar
6

Šťastný – Mareš, Stark, P. Slabý, Huňáček, Krtek, Vála – Kadleček, Jindra, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal
1
Branky a nahrávky: 7. Navrátil (Polák, J. Svoboda), 15. J. Svoboda (Navrátil, Buchtela), 20. Krivošík (Buchtela), 42. Kulich (Hřebíček, Krivošík), 44. Novák (M. Svoboda, Köver), 57. Kulich (Dejmek) – 36. Kadleček (Heinrich). Rozhodčí: Vokřál – Svobodová, Šmika. Vyloučení: 5:8, navíc Navrátil (CHM) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Do první třetiny vstoupily velice aktivně oba týmy. V prvních minutách měl dokonce více práce domácí brankář Pavlát. Ale v úvodním dějství se přesně trefovali pouze Piráti. Nejprve v sedmé minutě zkrotil skákavý kotouč mezi kruhy Jakub Navrátil a vystřelil přesně k levé tyči, čímž gólmana Šťastného překonal poprvé. Druhou branku přidal v 15. minutě Jan Svoboda, když Šťastný vyrazil vysoké nahození jen před sebe a Jakub Navrátil naservíroval právě Janu Svobodovi nádhernou zadovku před odkrytou klec. No a třetí gól vstřelil 11 sekund před závěrem třetiny při hře ve čtyřech Filip Krivošík, který tak přidal už třetí zásah v play-off. Slovenský obránce vytěžil z rychlé souhry po vhazování, když mu puk před bránu přiklepl Ondřej Buchtela.

Ve druhé třetině byli Piráti opět aktivnější. Vytvořili si více šancí než Dukla a dvakrát dokonce rozezvonili tyč. Nejprve ve 24. minutě zkoušel baseballovým úderem skórovat Kulich, o dvě minuty později potom tvrdou ranou rozvibroval břevno Matyáš Svoboda. Svou šanci ale ve druhé třetině využila Dukla. Na konci 36. minuty ujel domácí obraně po přihrávce Heinricha Svatopluk Kadleček a zakončil kličkou do forhendu. Už se zdálo, že má Pavlát puk pod kontrolou, ale kotouč mu nakonec vypadl za zády a doklouzal se za brankovou čáru. Po dvou třetinách tak na multimediální kostce svítil stav 3:1.

Třetí dvacetiminutovka byla nakonec posledním dějstvím. Piráti rychle zvýšili na 5:1. Nejprve se ve 42. minutě z dorážky prosadil Jaroslav Kulich a dvě minuty nato napřáhl mezi levým kruhem a modrou čarou Daniel Novák a poslal nádherný projektil číslo pět za záda Daniela Šťastného. Dukla ještě mohla vstát z mrtvých, když byl za faul kolenem na Majzlíka na pět minut plus do konce utkání vyloučen Jakub Navrátil. Jenže dlouhá početní výhoda se hostům vůbec nepovedla a v závěru zápasu přidali Piráti poslední, šestou branku. Ladislav Dejmek přihrál před odkrytou bránu volnému Jaroslavu Kulichovi, který svou druhou brankou utkání uzavřel gólový účet zápasu. Piráti tak porazili Duklu Jihlava 6:1 a do pondělního zápasu na Vysočině půjdou se šancí na postup do čtvrtfinále.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Byli jsme rádi, že jsme do druhého zápasu vstoupili mnohem lépe, než do prvního. Viděli jsme, že jsou kluci nervózní. Před zápasem jsme jim pustili video a snad se poučili z nějakých těch chyb. Až na menší výjimky se zápas vyvíjel podle našich představ. Myslím si, že to pro nás byl lepší zápas než včera. Doufám že v pondělí formu potvrdíme.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „V dnešním utkání jsme Chomutovu bohužel nebyli důstojným soupeřem. Připadá mi, jako by někteří naši hráči do rána zapomněli hrát hokej. Nasazení některých lidí navíc vůbec nemělo parametry play-off. Máme dva dny na to, abychom potrénovali, vyčistili si hlavu a na domácím ledě předvedli zlepšený výkon. Soupeři gratulujeme a uvidíme, co předvedeme ve třetím utkání.“