Starší dorost sice na finále nedosáhl, ovšem po čtyřech letech bere bronzové medaile

16.3.2017 / Vladimír Jícha

Úvodní třetina druhého semifinálového zápasu byla více než vyrovnaná. Oba týmy měly šance a jako první skórovala Plzeň. Ta sice nevyužila dlouhou přesilovku pět na tři, ale v dohrávané klasické se již radovala, trefil se obránce David Kvasnička. Dukla mohla srovnat vzápětí, ale Lukáš Jindra neproměnil trestné střílení. Jihlavské vyrovnání přišlo v závěru druhé třetiny využitou přesilovkou pět na tři z hole Milana Strnada, jenže následně ujel v oslabení Jan Matiášek a nařízené trestné střílení proměnil. Ve třetím dějství si Plzeňští vedení pohlídali a dalšími dvěma góly pečetili postup do finále. Poslední gól staršího dorostu vstřelil Tomáš Vala a z trestného střílení upravil na konečných 4:2 pro Indiány. Jihlavští starší dorostenci pod vedením trenérské dvojice Štěpán Moravec - Richard Adam berou po čtyřech letech BRONZOVÉ MEDAILE!
16.3.2017 17:00, NOEN extraliga staršího dorostu - 0. kolo

HC Plzeň 1929

Červenka – Staněk, Lokajíček, Čada, Kaňák, Houdek, Beneš – Pour, Přikryl, Matiášek, Eret, Roubal, Kovařík, Hajžman, Hajšman, Procházka , Straka, Hasman

Juřička – Havelka, Mareš, Veleba, Vála, Marek, Trávník, Vrátný – Jindra, Kadleček, Vala, Strnad, Slabý, Hrbatý, Filip, Daňhel, Musil, Úlovec
Branky a nahrávky: 17. Kvasnička (Pour, Hasman), 39. Matiášek (TS), 45. Přikryl (Pour, Hajšman), 57. Přikryl (Matiášek, Kvasnička) – 38. Strnad (Vala, Havelka), 59. Vala (TS). Rozhodčí: Velčovský, Bejček – Doležal, Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Nás stejně jako v prvním utkání položily naše přesilovky. S narůstajícím časem pak přišla i nervozita. My jsme v přesilovkách spíš nabízeli šance Plzni, než abychom je využili. Chtěli jsme to při nich rozhodnout a z toho přišly naše chyby. Domácí výborně bránili a my jsme na ně nenašli recept. Zaslouženě nás dnes porazili. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že jako náš přemožitel vyhrají i ve finále.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): My jsme museli nasadit druhého brankáře, protože Kolář onemocněl. Radka Červenku jsme měli ozkoušeného, že je kliďas a ze zápasu se neroztřese. To se potvrdilo a byl naším nejlepším hráčem zápasu. My jsme k tomu přistoupili bez zarputilosti, trochu laxně. Zřejmě po výhře v Jihlavě 5:1 hráči soupeře trochu podcenili. Rozhodlo asi to, že jsme sice inkasovali v přesilovce 5 na 3, ale následující standardní přesilovku jsme nejenom ubránili, ale z trestného střílení se opět dostali do vedení. Jihlava podala velmi dobrý kolektivní výkon, je to kompaktní tým. Jsme rádi, že se nám podařilo je přehrát.