Dukla na jihu Čech neinkasovala a veze z Budějovic tři body

3.11.2017 / Marek Baloun

Důležitý zápas odehráli na jihu Čech svěřenci Karla Nekvasila. Na první branku čekali diváci až do 23. minuty, když se prosadil Vladimír Srnský. Hosté do konce duelu přidali ještě dvě branky, z toho poslední padla dokonce při vlastním oslabení. Dukla zvítězila 3:0 a po předchozích porážkách si vylepšila sebevědomí.
3.11.2017 18:00, DHL extraliga juniorů - 16. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Březina – Dudáček, Brabec, Dosek, škola, Rákosník, Grauer – Matys, Bárta, Rolínek, Šulek, Dančišin, Doktor, Bláha, Kaisler, Kronus, Tejko, Silný, Čížek

Juda – Pospíchal, Mareš, Srnský, Trávník, Krtek, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Heinrich, Donda, Mejzlík, Strnad, Waller, Peschout, Čermák
Branky a nahrávky: 23. Srnský (Strnad, Peschout), 36. Mareš (Heinrich, Mejzlík), 59. Mejzlík (Krtek). Rozhodčí: Horňáček – Jílek, Šperl. Vyloučení: 9:7, navíc Šulek (CEB) 10 min. OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 196. Střely na branku: 18:20. Průběh utkání: 0:3.

Průběh utkání

První třetina toho na pohled příliš nepřinesla. Dukla do zápasu vstoupila lépe a aktivněji a díky dobrému napadání a neprostupné obraně zatápěla Motoru pod kotlem. Motor měl několik dobrých šancí, jmenovitě samostatný úprk Ondřeje Šulka na osamoceného Judu nebo pokus Jakuba Doktora z mezikruží, Jihlavský gólman ale svůj tým podržel. Hosté více a více tlačili na Motor, který měl už tak velký problém s jejich obranými formacemi, ani jednomu týmu se ale branka vsítit nepodařila a do kabin se šlo s nulou na obou stranách.

Tento stav ale vydržel jen dvě minuty a devětatřicet vteřin. Milan Strnad totiž našel osamoceného Vladimíra Srnského, který si našel prostor mezi rukou a betonem Březiny a přesně zakončil - 0:1. Motor začala také trápit nedisciplinovanost a to jen přilévalo olej do už tak rozpáleného ohně Vysočiny. Za podražení si šel sednout kapitán domácích Dosek a dvě sekundy po vypršení jeho trestu Jihlava slavila druhou branku. Tomáš Mejzlík krásně rozložil čtveřici Motoru, předal puk Aleši Heinrichovi, který si roztáhl Březinu a Lukáši Marešovi připravil naprostou střeleckou lahůdku v podobě odkryté poloviny domácí klece - 0:2. Motor se snažil o snížení, Jihlavou ale nedokázal projít ani při početní výhodě a do třetí třetiny tak šel s dvojbrankovým mankem.

Ve třetí třetině už Jihlava jen kontrolovala stav utkání. Motor si vozila po kluzišti a když už se dostal Motor k puku, nedokázal projít přes semknutou obranu Dukly. Vstřelit branku se domácím nepodařilo ani při přesilovce šest na čtyři, když tři a půl minuty před sirénou riskli hrát s nechráněnou klecí. To se jim nakonec vymstilo v podobě finálního hřebíku do rakve z hokejky Tomáše Mejzlíka, který šestnáct sekund před vypršením trestu svého spoluhráče Lukáše Jindry vyhodil puk a ten doplachtil až do opuštěné klece po Martinu Březinovi a tím bylo tříbodové vítězství Jihlavy zpečetěno.

Martin Štrba (České Budějovice): Jihlava zaslouženě vyhrála a předčila nás úplně ve všem.

Karel Nekvasil (Dukla Jihlava): První třetina neměla s hokejem příliš společného, od druhé třetiny jsme si už ale zasloužili vyhrát. Kluci předvedli bojovnost, obětavost, krásné góly a nakonec i oslabení šest na čtyři a za to jim patří tři body a moje díky.