4:3
(1:1, 1:1, 2:1)

Hokej podlehl brutalitě

02.09.2005 / Jaroslav Novák

Přípravný zápas mezi prvoligovou Duklou Jihlava a druholigovým Havlíčkovým Brodem se nedohrál! Ve 52. minutě za stavu 4:3 pro domácí došlo na ledě k bitce. Navíc otec havlíčkobrodského útočníka Třetiny fyzicky napadl v hledišti ženu jihlavského kapitána Bakuse! a rozhodčí zápas raději ukončil. Dvě branky Jihlavy vstřelil Daniel Hodek, jednou se trefili Ladislav Rytnauer a Rostislav Malena
02.09.2005 17:30, Přípravné zápasy - 12. kolo

Suchan - Malena, Šmarda, Staněk, Duben, Chvátal, Pospíšil, Dobrovolný - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha, Altrichter, Čachotský - Lazorišák, Hlouch, Polák
4

HC Rebel Havlíčkův Brod

Novák - Zmrhal, Včela O., Rohačik, Mečiar, Beránek, Mokrý, Vomela, Meloun - Kubát, Cachnín, Plachý - Včela P., Třetina, Žák - Kunstmüler, Bukáček, Topol - Klpetko, Krajíček, Odehnal - Blažek
3
Branky: 10. Rytnauer (Malena, Hodek), 27. Malena (Rytnauer), 41. Hodek (Bakus), 44. Hodek (Rytnauer, Bakus) - 6. Včela P. (Žák), 30. Rohačik (Včela P.), 48. Třetina (Mečiar, Žák). Vyloučení: 7:6, navíc Čachotský (JIH) 5 + do konce - Mečiar (HBR) 5 + do konce. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.

Dnešní utkání začali lépe domácí. Od prvních minut bylo na ledě vidět, že je mezi mužstvy rozdíl v kvalitě. Hned v první minutě se v útočném pásmu rychle uvolnil Oldřich Bakus, dostal přihrávku a zápěstím pohotově vystřelil. Brankář hostů Lukáš Novák střelu vyrazil, ale u odraženého puku byl Bakus opět nejrychleji. Jeho dorážku už Novák pokryl svým tělem. Chvilku na to předvedli pěknou souhru Daniel Hodek, Ladislav Rytnauer a Rostislav Malena, který celou kombinaci zakončil tvrdou střelou od modré čáry. Ve 4. minutě měli velikou šanci domácí, když Vladimír Říha rychlou a přesnou přihrávkou našel najíždějícího Přemysla Dubna, puk mu ale přeskočil hokejku. Minutu poté byl ve veliké šanci Daniel Hodek, který dostal přihrávku od Oty Lazorišáka. Gólman Havlíčkova Brodu však stihl srazit betony a prudkou střelu zachytit. Dukla měla herní převahu. Vše se změnilo v 6. minutě zápasu, když se Havlíčkův Brod ujal vedení zásluhou Petra Včely, 0:1. Nádhernou střeleckou pozici připravil přihrávkou Žák. Od této chvíle se na Horáckém zimním stadionu odehrávala vyrovnaná bitva. Dukla měla šanci vyrovnat po dvou minutách, když pěknou kombinaci předvedli hráči Jihlavy Robert Pospíšil, Ondřej Polák a Ota Lazorišák. Bohužel akci jim pokazil pozorný brankář hostů, puk jednoduše schoval pod svoji výzbroj. V 9. minutě si Tomáš Čachotský vynutil první vyloučení, krásným sólem projel celé kluziště a hráčům Havlíčkova Brodu nezbývalo nic jiného než si pomoci nedovoleným způsobem. V přesilovce si Dukla vytvořila tlak a v polovině první třetiny srovnala stav na 1:1 šikovnou tečí Ladislava Rytnauera před brankářem. Asistence byla připsána Rostislavu Malenovi. Čtyři minuty na to střílel Daniel Hodek, ale i s jeho střelou si Novák poradil. V 15. minutě ohrozil Jaroslava Suchana tvrdou střelou Ondřej Včela. Jihlavský brankář vyrážečkou vyrazil puk nad plexisklo. V čase 16:20 jihlavští špatně střídali a rozhodčí udělil Dukle menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku si tedy mohli zkusit hosté. Hokejistům Havlíčkova Brodu se přesilovka nepovedla nedokázali hrát ofenzivně a žádnou šancí neohrozili branku Dukly.V závěru třetiny domácí hráli opět ve čtyřech. V poslední minutě měl slibnou pozici Jiří Kubát, jeho střelu ale Suchan vyrazil.

Na začátku druhé třetiny dohrávali Rebelové přesilovku, ale nevyužili ji. V 23. minutě se do střely opřel Jaroslav Žák, Suchan prudkou střelu vyrazil do rohu kluziště. V té samé minutě si rychle vyměňovali puk Daniel Hodek a Oldřich Bakus, ale finální přihrávka jim nevyšla. Minutu po tom se do střelecké pozice dostal Rohačik. Jeho pokus jihlavský brankář nejprve vyrazil za bránu a pak pohotově přikryl. V 5. minutě druhé třetiny měl obrovskou šanci Miroslav Třetina, když se z ničeho nic objevil úplně sám před Suchanem. V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější Suchan. Třetinovi vypíchl puk hokejkou. Ve stejné minutě si Oldřich Bakus objel celé útočné pásmo a poslal přihrávku od mantinelu do prostoru mezi kruhy, kde už čekal připravený Rostislav Malena a tvrdě vystřelit. Dělovou střelu dokázal gólman hostů chytit. Tlakem si Dukla vynutila faul jednoho z obránců hostů. Začala tedy přesilovka Jihlavy pět na čtyři. V přesilovce tlak Dukly sílil a přišel brzy i druhý nedovolený zákrok Havlíčkova Brodu. Jihlava hrála přesilovku pět na tři, která trvala jen pár sekund, protože ji hned využil Rostislav Malena, 2:1. Dostal krásnou přihrávku od Ladislava Rytnauera před bránu a přesně mířenou střelou Nováka překonal. V 29. minutě vyloučil rozhodčí hráče Jihlavy za hákování. A hostům začala přesilová hra, kterou využili v polovině zápasu. Mezi kruhy si sjel Michal Rohačik dostal přehrávku od Petra Včely a střelou pod horní tyčku Suchanovi branky srovnal zápas na 2:2. Ve 34. minutě se efektní kličkou uvolnil Oldřich Bakus a přihrával před branku na rozjetého Ladislava Rytnauera. Ten puk tečoval, ale gólman Novák byl pozorný a puk chytil. O minutu později se po přihrávce Marka Chvátala a Romana Hloucha ocitl sám před brankářem Tomáš Čachotský, ale svůj nájezd neproměnil. Ve 36. minutě hned po vhazování vypálil Rostislav Malena. Brankář hostů byl zasažen do masky a hra byla přerušena. Od 36. minutě hrál Havlíčkův Brod čtyři minuty v oslabení za hru vysokou holí a způsobení krvavé rány v obličeji Romana Hloucha. V poslední minutě druhé třetina napřáhnul Robert Pospíšil a střelou z dálky protáhl Lukáše Nováka.

Do posledního dějství měli domácí skvělý úvod. Hned v první minutě se prosadil Daniel Hodek, když ho chytrou přihrávkou uvolnil Oldřich Bakus. Hodek už jen puk nasměroval do odkryté branky hostů. Stav zápasu byl po 41 minutách 3:2 pro Jihlavu. V čase 41:14 byl vyloučen na dvě minuty hráč Jihlavy za sekání. Hráči Havlíčkova Brodu se usadili v útočném pásmu, ale nedostali se k zakončení. Nepovedenou přesilovku hned potrestal znovu Daniel Hodek, 4:2. Asistenci si připsali hráči Ladislav Rytnauer a Oldřich Bakus. Ve 46. minutě se opět provinili jihlavští a za hru vysokou holí a zranění obličeje Rohačika byli potrestání 4 minutovým trestem. Hosté využili už první polovinu přesilovky. Ve 48. minutě nahazoval před bránu puk Mečiar a šikovně tečoval Miroslav Třetina stav utkání 4:3 pro domácí. O dvě minuty později měl Třetina opětovnou možnost jet sám na jihlavského brankáře, ale Marek Chvátal stihl vše napravit. Na ledě začali pracovat nervy a v 51. minutě vše vyvrcholilo v hromadnou strkanici a následně i potyčku mezi Tomášem Čachotským a Robertem Mokrým. Zápas byl pro rvačku ukončen předčasně v čase 51:52.