13.09.2014 14:00, DHL extraliga juniorů - 9. kolo

Svoboda M. – Doudera, Roman, Heider, Zahradníček, Chroboček, Stránský – Pěnčík, Petrák, Růžička, Cienciala, Severa, Kovařčík O., Jaroš, Franek, Christov, Kovařčík M., Bednář, Murín, Fejko, Pala
4

Brož (16. Svoboda D.) – Dundáček, Hohl, Tobola, Port, Leština, Půža, Kochánek – Anděl, Jícha, Marcilis, Dupljaku, Střecha, Dufek, Nováček, Dvořák, Sladký, Mäki, Beran, Balaštík
3
Branky a nahrávky: 12. Franek (Jaroš, Kovařčík O.), 16. Stránský (Růžička), 26. Christov (Kovařčík M.), 29. Kovařčík M. (Christov, Zahradníček) – 26. Marcilis (Půža, Dufek), 43. Anděl (Leština), 46. Anděl (Marcilis, Jícha). Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

Oceláři nastoupili do zápasu ve velmi dobrém tempu, hosté se jen těžce dostávali ze sevření domácích a v bráně několikrát situaci zachraňoval jihlavský Jan Brož. Slibmou šanci měl Tomáš Franek, ale jeho backhandový blafák vychytal brankář Dukly. Po polovině první třetiny však již Brož inkasoval, a to po střele Tomáše Franka, který vymetl růžek branky Jihlavy. Domácí borci stihli ještě své vedení v první třetině zvýšit na rozdíl dvou branek, a to díky gólu, který vstřelil David Stránský. Trenéři Jihlavy po tomto gólu sáhli ke změně gólmana a mezi tři tyče se postavil Dominik Svoboda. V prvním dějství již branka nepadla, a tak se šlo do kabin za stavu dva ku nule ve prospěch domácích.

Ve druhé periodě přidal Třinec další branku, tu si svým důrazem před brankářem vybojoval Vít Christov, který z dorážky překonal Dominika Svobodu. Třinec se však neradoval dlouho, hned po vhazování snížil na rozdíl dvou gólů stav Jan Marcilis a utkání tak dostalo zcela nový náboj. Ale místo tlaku Dukly to byli opět domácí, kteří skórovali, a to konkrétně Michal Kovařčík, který ujel všem a blafákem přelstil gólmana hostí. I po druhé třetině šli do kabin mnohem spokojenější svěřenci trenéra Juříka.

Ve třetí třetině Jihlava hodně zdramatizovala průběh utkání. Hned na začátku třetiny předvedl svůj důraz před třineckou svatyní Lukáš Anděl, který profitoval z dorážky. O pár minut později to byl opět Lukáš Anděl, který tentokrát zakončoval brejkovou akci tři na jednoho. Rázem se hrálo úplně jiné utkání, Oceláři už si nebyli tak jistí s kotoučem na hokejkách a přibylo hodně osobních soubojů i tvrdých faulů. Když už to vypadlo, že se Jihlava nadechuje k finálnímu tlaku, tak přišly dva fauly ze strany Dukly a rázem bylo po nadějích na body. Třinec si své jednogólové vedení už uhlídal a mohl slavit tři body, které dnes zůstaly pod Javorovým.