Poosmé! Jihlava znovu porazila Motor a bere osmou barážovou výhru

18.4.2017 / Tomáš Lysý

V prvních dvou barážových zápasech Dukly proti Motoru se do vedení dostali Českobudějovičtí, zbylé dvě utkání těchto soupeřů v probíhající sezoně začali lépe červenožlutí. Skupinku jihlavských fanoušků rozjásal v osmé minutě využitou dvojnásobnou přesilovkou David Kajínek. Zkraje druhé třetiny sice zvýšil v klasické přesilovce jihlavský forvard Filip Seman, ovšem domácí nedlouho poté v signalizované výhodě také zamířili přesně. Po jedné šanci na každé straně přišlo v osmatřicáté minutě vyrovnání, když se hezky trefil Tomáš Nouza. Ve třetím dějství nejprve hosté přestáli zásluhou výborného Miroslava Svobody šance Českých Budějovic a poté Jiránek úspěšně naložil s přečíslením dva na jednoho – předložil puk Josefu Skořepovi a ten si svojí první barážovou trefu schoval na pravý čas. Jihlavští hokejisté, hrající čtyřiasedmdesátý zápas v sezoně, již tři body na hranici obrovského sebeobětování uhájili a porazili Motor i poosmé v sezoně - 2:3.
18.4.2017 17:30, WSM Liga - 0. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Kváča – Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha – Chovan, Pajič, M. Čermák – Nouza, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak, Rob – Babka

Svoboda – Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb – Jiránek, Skořepa, Anděl – Čachotský, Seman, Zeman – Důras, Hubáček, Diviš
Branky a nahrávky: 25. Mucha (Babka, Vak), 38. Nouza (Vlček) - 8. Kajínek (Důras, Skořepa), 22. Seman (Zeman), 51. Skořepa (Jiránek, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Jelínek, Komárek. Vyloučení: 7:9, navíc Chovan a Čermák (oba CEB) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421. Střely na branku: 46:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Trápíme se s koncovkou. Jihlava hraje staženou obranu, zahuštěný slot před brankářem. Chyběl nám snajpr, který by to od modré prostřelil. Svoboda je výborný těsně nad ledem, takže jsme to chtěli dávat nahoru. Nikdo z hráčů se ale nedostal do takové pozice, aby puk protlačil do brány. Hosté hráli obětavě, zblokovali spoustu střel. Kdyby bylo z naší strany více chladnokrevnosti… to říkáme vždycky. Plán je jedna věc, realizace druhá.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že nás tady čeká horká půda, což se potvrdilo. Na utkání jsme se připravili a chtěli jsme urvat body. Nakonec se nám podařilo získat všechny. Ať jsme byli šťastnější nebo ne, vracíme se domů spokojeni.“