04.03.2015 17:00, RAKO extraliga staršího dorostu - 1. kolo

Stezka – Bednář, Klinger, Husa, Kunst, Mečíř, Velechovský, Starosta – Šír, Sviták, Rubeš, Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Jursa, Zachar, Kačírek, Chlum, Chrtek
4

Kořenář – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Smutný, Huňáček, Klofáč – Kolouch, Najman, Čermák, Ondráček, Mejzlík, Bambula, Peschout, Vala, Kousal, Oščádal
0
Branky a nahrávky: 1. Chlum (Zachar), 10. Lakatoš (Šír), 47. Wiencek (Klinger, Husa), 51. Lakatoš (Šír, Mečíř). Rozhodčí: Kareš – Kis, Lučan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 4:0.

Liberečtí měli opravdu raketový start do play-off. Už po devětatřiceti vteřinách pláchl jihlavské obraně Zachar, kterého podpořil z druhé strany Filip Chlum a právě on nakonec po spoluhráčově pasu usměrnil kotouč za Kořenářova záda.

Takřka v polovině zápasu už Tygři vedli o dvě branky, když se po rychlém kontru a narážečce se Šírem prosadil Dominik Lakatoš. Do přestávky ještě Severočeši mohli skórovat víckrát, ale Nezbeda i o chvíli později Šír ztroskotali na jihlavském brankáři.

Prostřední část byla na nebezpečné momenty poměrně skromná. Liberec si ale na rozdíl od bezzubé Dukly dokázal vytvořit šance, které ale nevyužil, a tak se po druhé třetině odcházelo do kabin za stejného stavu jako po té první.

Ve třetí třetině dostali Tygři možnost dvojnásobné početní výhody. Tu sice nevyužili, v pokračující přesilovce pět na čtyři se však Liberec dočkal. Štiplavou ránu Klingera vyrazil Kořenář jen před sebe, kde byl ze všech nejdůraznější Petr Wiencek, který zvýšil už na 3:0.

Do konce utkání ještě domácí zasadili hostům čtvrtou ránu, gólovou radost přinesla znovu spolupráce Šíra se zakončujícím Dominikem Lakatošem. To bylo od Tygrů vše a vzhledem k tomu, že Dukla se za celých šedesát minut nedostala k téměř ničemu, svítilo na ukazateli skóre 4:0 i na konci. Liberec si tak v sérii hrané na tři výhry připsal první zářez a ujal se vedení.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): To vítězství se dnes hodnotí dobře, protože 4:0 je 4:0. Je to krásný výsledek. Důležitý byl ten gól v první minutě, což nás nakoplo. Myslím si, že jsme dnes celkově byli lepší, Jihlavu jsme k žádným šancím nepustili a troufám si říct, že jsme zaslouženě vyhráli.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Na našich klucích bylo vidět, že jsme hráli tu "horší" skupinu. Myslím si, že od druhé třetiny se s tím už docela srovnali, ale to už jsme bohužel prohrávali. Potom jsme navíc dostali gól v přesilovce. Dneska jsme to štěstí neměli. Pár slibných šancí jsme sice měli, ale ty jsme nevyužili. Ještě ale neházíme flintu do žita, zítra je další den a my se ten druhý zápas pokusíme urvat.