Dukla Jihlava se připojí k oslavám výročí 100 let české státnosti

23.10.2018 / Czech Tourism, hokej.cz

100 let. Pořádně dlouhý časový úsek. V neděli 28. října 2018 proběhnou hlavní oslavy 100 let české (a slovenské) státnosti. Vše vyvrcholí v týdnu před tímto dnem a o víkendu. Agentura Czech tourism přichystala oficiální kampaň oslav – web projektu je www.spolecnestoleti.cz a k významnému výročí se připojí i Dukla Jihlava v utkání 18. kola Chance Ligy proti prostějovským Jestřábům. Před zápasem zazní státní hymna a na stadionu bude vyvěšena česká vlajka. Na LED panelu budou pouštěny vizuály k výročí. Oslavy si klub připomene i bannerem v oficiálním zápasovém bulletinu DUKLÁK. Pojďte Společné století oslavit s námi!

K Národním oslavám 100 let republiky, které pořádají pod záštitou agentury CzechTourism státní, regionální, místní a nevládní instituce, se v závěru října připojí také Český hokej. Na zimních stadionech vyvrcholí oslavy v příštím týdnu, zejména ve dnech 24. – 28. října 2018, kdy se hraje 13. a 14. kolo Tipsport extraligy a 18. a 19. kolo Chance ligy.

„Řada hokejových událostí – jako například titul mistrů světa ze Štvanice, slavná vítězství nad sbornou nebo olympijský triumf v Naganu – se stala neodmyslitelnou součástí naší národní historie,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Potěšilo nás proto, že se k oslavám výročí připojilo všech 29 klubů, které v obou nejvyšších soutěžích nastupují.“

Kluby a fanoušci si na zimních stadionech připomenou chvíle, v nichž hokej dokázal semknout národ a posilovat jeho hrdost.

„Hokej má kouzlo spojit v okamžiku velkých zápasů celý národ a posilovat národní cítění,“ prohlásil olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, bývalý reprezentační kapitán a asistent trenéra reprezentace Robert Reichel, který je patronem akce. „Vždy jsem byl hrdý na to, že mohu reprezentovat a bojovat za všechny, kteří nám drží palce. Vidět fanoušky s českou vlajkou nic nenahradí. Neměnil bych!“

V průběhu tohoto týdne, kdy výročí vyvrcholí, budou sociální sítě klubů, Tipsport extraligy, Chance ligy, národního týmu a Českého hokeje upraveny v národních barvách, na stadionech budou vyvěšeny státní vlajky, před zápasy zazní hymna, století státu připomenou bulletiny a tam, kde to technické podmínky umožňují, i videokostky.

Autoři: Czech Tourism