Dukla navštíví Benátky, ale dovolená to nebude

25.10.2019 / Vladimír Šťastný

Body, body, a zase body, to je to, co potřebují jihlavští hokejisté do tabulky Chance Ligy. Přidat další porci této důležité komodity budou mít možnost svěřenci trenérů Petra Vlka a Františka Zemana již v sobotu ve středních Čechách. V malebném městečku Benátky nad Jizerou se pod místní dominantou – zámkem, nachází snad nejchladnější zimní stadion v republice. Své zápasy zde hraje farma extraligových Bílých Tygrů Liberec. Utkání 18. kola Chance Ligy začíná v sobotu 26. října v 17 hodin a sledovat ho můžete na hokejkaTV nebo textovým přenosem na onlajnech.

Sobotní soupeř: HC Benátky nad Jizerou

Jednou je líp, jednou je hůř, zpíval v osmdesátých letech minulého století Jiří Korn. A podobně se dá vyjádřit herní projev Středočechů. Po prohře následuje šňůra tří výher v řadě, poté hrozivých pět proher v řadě. Následují dvě výhry, prohra, dvě výhry a zase tři prohry. Tým má jediný úkol - ohrávat mladé hráče Liberce, tak, aby byli připraveni, kdykoliv naskočit dole potřeby do extraligových bojů.

Letošní tým je složen převážně z mladých hráčů do jedenadvaceti let, doplněný několika staršími, zkušenými hráči. Nejstarším z nich je čtyřicetiletý Radek Duda, který zároveň vede klubovou tabulku kanadského bodování se ziskem 13 bodů (5+8). Mezi útočníky je v těsném závěsu za ním taktéž zkušený Daniel Špaček: 11 (5+6). Dva jihlavští odchovanci David Musil a Adam Najman si též nevedou vůbec špatně. Musil má na svém kontě 7 bodů (2+5), stejně tak i Najman 7 bodů (1+6).

Soupiska Benátek nad Jizerou
Realizační tým Benátek

Mezi obránci je nejaktivnější zkušený Petr Kolmann, který má na svém kontě za sedm asistencí stejný počet bodů a Ondřej Buchtela. Ten se trefil do černého třikrát a za další tři asistence se pyšní ziskem 6 kanadských bodů. Mezi třemi tyčemi dostávají nejvíce prostoru Matěj Žajdlík – úspěšnost 92,61% a Jakub Hrstka s úspěšností 89,6 %.

Kde Benátky hrají?

Tým Benátek nad Jizerou hraje své domácí zápasy na zimním stadionu s kapacitou 1.700 míst, z toho 200 je na sezení. Zprovozněn byl v roce 1998. Hlavním trenérem Benátek nad Jizerou je Valdemar Jiruš, jeho asistentem je Antonín Nečas.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou 3:2

Branky a nahrávky: 26. Barák (Všetečka, Ondráček), 26. Duda (Novák), 51. Kubík (Vampola) – 6. Šafařovský (Šeliga), 24. Niko (Najman). Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Roupec, Šimánek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Hampl – Průžek, Šír, Duda – Špaček, Najman, Rychlovský – Klapka, Chrtek, Jiruš – Šeliga, Šafařovský, Wiencek.

Poslední vzájemný zápas

3. kolo Chance Ligy, 16. září 2019: HC Dukla Jihlava – HC Benátky nad Jizerou 4:5 sn.
Už první třetina naznačila, jakým směrem se bude zápas ubírat. Herní převahu korunovala Jihlava dvěma góly. Benátky však ve druhé části z minima vytěžily maximum a dočkaly se snížení z hole Chrtka. Duklu to však nerozhodilo a na druhou přestávku šli domácí s vedením 3:1. Ve třetí periodě hosté snížili, ovšem Dukla vstřelila čtvrtý gól a byla stále blíže k výhře. V 54. minutě hosté snížili a vyrovnání přišlo v 59. minutě. Opaření domácí nezvládli prodloužení a následné samostatné nájezdy a utržili tak tehdy první prohru v letošním ročníku Chance Ligy.

Branky a nahrávky: 7. Poletín (Čachotský), 20. Pekr (Pohl, Anděl), 29. Pohl (Fronk), 48. Anděl (Pekr, Pohl) – 24. Chrtek (Duda), 43. Buchtela, 54. Rychlovský (Buchtela, Havlín), 59. Buchtela, rozh. nájezd Chrtek. Rozhodčí: Kopeček, Maršálek – Bohuněk, Měkýš. Vyloučení: 8:13. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1205. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

HC Dukla Jihlava: Brož – Piegl, Pohl, Půža, Holý, Staněk, Kolář, Mareš – Anděl, Zeman, Pekr – Poletín, Čachotský, Lichanec – Fronk, Davídek, Jiránek – Harkabus, Čermák, Chlubna

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Havlín, Buchtela, Žůrek, Aubrecht, Hampl, Niko, Kovář – Špaček, Najman, Rychlovský – Duda, Chrtek, Půček – Wiencek, Dlouhý, Jiruš – Šafařovský, Bittner, Klapka

Jihlavští hokejisté doma proti Benátkám vstřelili během základní části hned čtyři branky, na výhru to přesto nestačilo a získali jen bod za prohru v nájezdech. Foto: Markéta Křížová