Dukla po jedenácti dnech opět cestuje do Frýdku-Místku

08.02.2020 / Tomáš Lysý

Reprezentační přestávku vyplní Dukla zápasem na ledě Frýdku-Místku, kde bude dohrávat zápas třetího kola nadstavby B. Červenožlutí tím načnou šňůru venkovních zápasů, jelikož během následujících sedmi utkání hrají hned šestkrát venku. Nejprve ve Frýdku-Místku, poté v Benátkách, následuje domácí zápas s Ústí nad Labem a poté čtyři venkovní tripy – Sokolov, Kadaň, Prostějov a opět Benátky nad Jizerou. Pokud by Jihlava načala tuto sérii zápasů na ledě soupeřů stejným výsledkem jako předminulou středu, určitě by se nezlobila. Tehdy totiž na ledě farmy Třince vyhrála 6:5 na nájezdy. Jak tomu bude nyní? Odpověď začneme dostávat v neděli 9.2.2020 od 17:00 v zánovní hale Polárka.

Lednové zápasy načal Frýdek-Místek porážkou v Benátkách, poté následovaly domácí výhry nad Ústím a Sokolovem, které devalvovala jasná prohra 1:5 v Jihlavě. Následná série byla pro Frýdeckomístecké hodně dobrá: pět zápasů, patnáct bodů, čili výhry s Prostějovem, v Kadani, s Benátkami, Ústím nad Labem a Sokolovem. I v dalším utkání to zprvu vypadalo, že by hala Polárka mohla vidět tři domácí body, jelikož domácí vedli v první třetině nad Jihlavou již 3:0, aby až v závěru vyrovnali na 5:5 a nakonec padli v nájezdech.

Pokud chce Frýdek-Místek postoupit do předkola play-off a obsadit tedy první nebo druhé místo v B-nadstavbě, musí bodovat. Jenže zatímco první únorový zápas s přímým soupeřem o postup Slezanům vyšel a v Prostějově vyhráli 4:3 v prodloužení, další utkání dopadlo pro Rysy hodně špatně. V dalším přímém souboji o důležité desáté místo padli doma s Třebíčí vysoko 0:5. Pakliže se divíte, proč Frýdek-Místek hraje nyní hodně doma – od 21.1. hned devět z deseti mačů v domácím prostředí – pak vězte, že je to kvůli tomu, že Polárka byla kempem české juniorské reprezentace před mistrovstvím světa 2020 v Ostravě a Třinci.

Soupiska Frýdku-Místku
Realizační tým Frýdku-Místku

Týmovou tabulku střelců vede ostřílený Milan Mikulík, který se trefí průměrně v každém třetím zápasu a má během 41 utkání čtrnáct branek. Týž hráč je druhý nejlepší v počtu asistencí – dvaadvacet – a je tedy jasné, že je na čele týmového kanadského bodování. Jen o tři body méně má další zkušený hráč Rostislav Martynek (12+21), který ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří. Útočník, jenž má jeden start za Duklu, totiž zazářil na posledním Spengler Cupu za Třinec a Ocelářům výrazně pomohl ke stříbru. Nejlepším nahrávačem týmu je Petr Kafka s pětadvaceti asistencemi, bodování beků vede Ondřej Hrachovský s bilancí devíti branek a devíti asistencí. Zlým mužem týmu je Lukáš Motloch, jenž nasbíral jednapadesát trestných minut, nejvíce času na ledě tráví Filip Haman, průměrně 20:31 minuty.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Dohrávka 36. kola Chance Ligy: HC Frýdek-Místek – SK Horácká Slavia Třebíč 0:5

Branky a nahrávky: 6. Václavek (Padrnos), 17. Nedvídek (Laš, Šťovíček), 30. Bittner (Psota, Nedbal), 46. Laš (Nedvídek, Psota), 55. Szathmáry (Nedvídek). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:5. Diváci: 1005.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (30. Loubal) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – R. Szturc, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek (C) – Matěj, Kaukič, Stuchlík.

Poslední vzájemný zápas

47. kolo Chance Ligy, středa 29. ledna 2020: HC Frýdek-Místek – HC Dukla Jihlava 5:6 sn.

Branky a nahrávky: 2. Klimša (Martynek, M. Adámek), 7. Hladonik (Kofroň, Kafka), 13. Tomi (Kafka, Hladonik), 34. Kafka (Novotný, Tomi), 58. Tomi (Hladonik) – 18. Anděl (Poletín, Pekr), 21. Pekr (Čachotský, Holý), 39. Kolář (Vála, Chlubna), 40. Anděl (Poletín, Pekr), 53. Skořepa (Fronk, Pekr), rozh. náj. Anděl. Rozhodčí: Fiala, Barek – Bohuněk, Hranoš. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1112. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 35:25- Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:6.

Situace krátce před tím, než Dukla rozhodla zápas na ledě Frýdku-Místku. Menší porada před samostatnými nájezdy, které Jihlava ovládla 2:0 díky úspěšným střelcům Lukáši Andělovi, Michalu Poletínovi a také díky brankáři Janu Brožovi, který v nájezdech neinkasoval. Foto: Tomáš Lysý

Dohrávky

33. kolo Chance Ligy (3. kolo Nadstavby B), neděle 9. února 2020: HC Frýdek-Místek – HC Dukla Jihlava - vstupenky zde
34. kolo Chance Ligy (4. kolo Nadstavby B), pondělí 10. února 2020: HC Baník Sokolov – HC Benátky nad Jizerou (18:00)
35. kolo Chance Ligy (5. kolo Nadstavby B), úterý 11. února 2020: HC Frýdek-Místek – SK Trhači Kadaň (18:00)

49. KOLO CHANCE LIGY (19. KOLO NADSTAVBY A), STŘEDA 12. ÚNORA 2020

HC Stadion Litoměřice – AZ RESIDOMO Havířov (17:30)
VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 (17:30)
HC ZUBR Přerov – Piráti Chomutov (18:00)
HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice (18:00)

49. KOLO CHANCE LIGY (19. KOLO NADSTAVBY B), STŘEDA 12. ÚNORA 2020

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov (17:30)
HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava (17:30)
HC Frýdek-Místek- SK Trhači Kadaň (18:00)
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - HC Baník Sokolov (18:00)

50. KOLO CHANCE LIGY (20. KOLO NADSTAVBY A), SOBOTA 15. ÚNORA 2020

ČEZ Motor České Budějovice – VHK ROBE Vsetín (16:00)
AZ RESIDOMO Havířov – HC RT TORAX Poruba 2011 (17:00)
HC ZUBR Přerov – HC Slavia Praha (17:00)
HC Stadion Litoměřice – Piráti Chomutov (17:00)

50. KOLO CHANCE LIGY (20. KOLO NADSTAVBY B), SOBOTA 15. ÚNORA 2020

SK Trhači Kadaň – HC Baník Sokolov (17:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou (17:00)
HC Frýdek-Místek – SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (17:30) - vstupenky zde

51. kolo Chance Ligy (21. kolo nadstavby A), pondělí 17. února 2020

Piráti Chomutov – AZ RESIDOMO Havířov (17:30)
VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov (17:30)
HC RT TORAX Poruba 2011 – ČEZ Motor České Budějovice (17:30)
HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice (18:00)

51. kolo Chance Ligy (21. kolo nadstavby B), pondělí 17. února 2020

SK Horácká Slavia Třebíč – SK Trhači Kadaň (17:30ú
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. – LHK Jestřábi Prostějov (1800)
Hc Baník Sokolov – HC Dukla Jihlava - vstupenky zde
Dohrávka, úterý 18. února 2020: HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek (17:30)