Hokej je o štěstí, ne o tom, kdo byl v zápase lepší, myslí si Miroslav Třetina

18.03.2012 / Diana Váňová

Stačí, aby se objevil na ledě, a většina diváků zpozorní. Ústecká osmdesátka, bývalý Rebel, rodilý Jihlavák. Miroslav Třetina momentálně hájí barvy Ústecký Lvů a bojuje v semifinále první ligy proti týmu, kde začal svoji kariéru. A proti Dukle se mu poměrně daří, ve čtyřech utkáních základní části si připsal 3 kanadské body (1+2), ve vyřazovací části přidal jednu branku.

„Kde ten článek bude viset?“, začal šibalsky. Ještě loni měl základnu v havlíčkobrodské Kotlině, letos už se prohání v ústecké Zlatopramen Aréně. Stále však nastupuje proti Dukle, a tak není divu, že si neodpustí drobnou narážku. Usměvavý Miroslav Třetina však také dokáže uznat soupeřovy kvality. „Podle mě dnes nevyhrál lepší. My jsme začali…no, to bych asi musel být sprostý. Prostě jsme začali hrozně,“ hodnotí úvod zápasu. Může to znít paradoxně, protože Ústí již ve druhé minutě otevřelo skóre, a také Třetina se mohl o pár minut později radovat z branky. Narazil však na hradbu v podobě Filipa Novotného.

S jihlavským gólmanem měl v minulém střetnutí menší potyčku, zdá se ale, že vše už je zapomenuto. „Nerozmazával bych to. Koukal jsem se na celou akci na videu, a pokud se podíval i Filip, určitě si všimnul, že mě na něj srazil obránce Jihlavy,“ popisuje ještě jednou příčinu sváru s brankářskou jedničkou Dukly. „Vůbec jsem si nevšimnul, že mu ležím na hokejce, a tak jsme si vyměnili jednu facku, spíš takový plácanec,“ dodal ještě s cukajícími koutky.

Poté se ještě vrátil k výkonům ze sobotního zápasu. „Jihlava byla lepší a důraznější. Takhle se má hrát play-off. Můžeme být rádi, že jsme to otočili, stálo při nás štěstí,“ nešetřil kritikou svého týmu zkušený forvard. „Hokej ale není o tom, kdo byl v zápase lepší. Je o štěstí,“ krčí rameny. S tím by jistě souhlasil nejeden jihlavský fanoušek, vítězství již však patří soupeři.

Po náročné, a hlavně dlouhé sérii s Hradcem by leckdo mohl čekat, že Dukla nebude pro lídra první ligy takovým oříškem, jakým se zatím zdá být. „Čekal jsem, že nás budou trápit. Přece jenom jsme více pod tlakem my. Naším cílem je dostat se do extraligy, Jihlava má jakoby „splněno“, a tak se chce dostat co nejdál,“ nesouhlasí s tímto názorem Třetina. A přidává další slova chvály na jihlavský klub. „Bojují, makají, hrají výborně. My s tím máme problémy, nehrajeme to samé.“

Dobře naladěný také připustil, že by se někdy do Jihlavy mohl vrátit. „Jsem Jihlavák, za Jihlavu jsem hrával, a tak bych se tomu určitě nebránil,“ nevyloučil možnou situaci. „Nabídku jsem měl už někdy před třemi lety, když se do Dukly dostal Petr Vlk, ale v té době už jsem byl domluvený na smlouvě v Brodě“, popisuje důvod, proč nestřílí góly za nejúspěšnější klub Vysočiny. „Poté se ale věci stejně vyvrbily jinak – Slavie, Ústí…,“ připomíná také svůj start v extralize. „Myslím si ale, že ve 32 letech ještě nějaký rok hrát budu, takže nikdy neříkej nikdy,“ dodává opět se svým typickým úsměvem.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
HC RT TORAX Poruba