2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 0:1)

Třetí utkání pro sebe rozhodli Ústečtí až v samostatných nájezdech

17.03.2012 / Luboš Jaroš

Dukle se podařilo semifinále proti Ústí nad Labem dovést před domácí publikum za vyrovnaného stavu. Po opatrném začátku, kdy se ujali vedení hosté však domácí dokázali stav utkání zvrátit ve svůj prospěch po gólech Daniela Hodka a Rostislava Maleny. Hosté nakonec v závěru stihli vyrovnat. Když rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, rozhodovat museli nájezdy. V těch měli více štěstí Ústečtí a přidali tak na své konto druhou semifinálovou výhru.
17.03.2012 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

Novotný - Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis - Jeslínek, Čachotský, Vysloužil - Hodek, A. Zeman, Hubáček - Maliník, Domin, Indra - Krupka, Bezděk, Padělek
2

HC Slovan Ústí nad Labem

Koutský - Klobouček, J. Zeman, Poživil, Hořava, Gureň, Černý, Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Alinč, Varaďa - Boháč, Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, Čermák
3
Branky a nahrávky: 9. Hodek (A. Zeman), 28. Malena (Čachotský) - 2. Boháč (Pajič, Handlovský), 52. Šagát (Roubík, Ludvík), rozh. nájezd Pajič. Rozhodčí: Smitka, Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4138. Střely na branku: 35:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Jihlava dokázala z Ústí dovést nadějný vyrovnaný stav série 1:1. Jakoby tento skvělý počin hráčům svazoval ruce. Úvod utkání totiž patřil jednoznačně hostům. V první šanci se zjevil Varaďa, ale neměl dost času vystřelit, a tak domácí gólman zvládl puk zalehnout. Druhá šance už brankou skončila, rychlý výpad Pajiče zakončil dorážkou Daniel Boháč, 0:1. Následně začali vystrkovat růžky i domácí, v 7. minutě vstřelili branku, kterou rozhodčí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Vyrovnání tak přinesla až 9. minuta, Zeman individuálně prošel až před Koutského, jeho střelu hostující brankář vyrazil jen k volnému Danielu Hodkovi, který uklidil puk z úhlu do sítě, 1:1.

13. minuta přinesla rychlý výpad Jeslínka v oslabení, který postupoval sám na Koutského, ten jeho pokus o blafák lapil. Závěr prvního dějství oba týmy polevily a vyčkávaly na přestávku. Úvod prostřední části hry přinesl dvojnásobnou početní výhodu Ústeckých. Dukla pozornou obranou toto oslabení přestála a sama se začala čím dál víc tlačit dopředu. Ve 28. minutě vybojoval Čachotský puk v útočném pásmu, bleskově jej poslal zadovkou na Rostislava Malenu, který lehkým nahozením překvapil Koutského, 2:1. Vyrovnat chtěl Alinč, který našel volného Varaďu. Jeho střelu z první však Novotný ukryl ve výstroji.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla tlak hostí. Varaďa dostal skvělou přihrávku do samostatného úniku, jeho bekhendový blafák však Novotný přečetl a lapil. Výborně chytající domácí mág musel kapitulovat v 52. minutě, kdy se od modré čáry trefil přesně pod horní tyčku Martin Šagát, 2:2. V úplném závěru mohl rozhodnout Čachotský, puk z jeho hole však zamířil jen těsně nad branku. V prodloužení vynikal opět domácí gólman Novotný, který mařil jeden střelecký pokus hostí za druhým. Nakonec však musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli šťastnější hráči z Ústí a vyválčili tak druhou výhru v poměru 3:2.

Petr Rosol (trenér Ústí): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dali jsme gól a měli jsme další šance. Míra Třetina tam dal tyčku. Pak jsme ale přestali hrát, soupeř převzal iniciativu a celou druhou třetinu byl jednoznačně lepší. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky a začali se prosazovat. Myslím, že dnes vyhrál šťastnější – ne lepší. Celkově domácí nemají co ztratit. Přešli přes Hradec a teď hrají s elánem a chutí. Mají tam dobré bruslaře. My jsme se loni v sérii s Vrchalbím přesvědčili, že v play-off není lehkého soupeře. My prokážeme svou kvalitu v dlouhodobé části, ale v play-off často rozhoduje deset dní a kdo má formu, může rozhodnout.“

Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlavy): „Souhlasím s Rosim. Bylo to vyrovnané utkání v parádní atmosféře. My jsme nezačali dobře, ale postupem času jsme se zlepšili, měli dobrý pohyb, ale ve třetí třetině jsme se dostali znovu pod tlak. Dostali jsme vyrovnávací branku. Nemůžeme ale hráčům nic vytknout. Bylo to parádní utkání. Takhle nějak by mělo vypadat play-off.“