Dukla jede na sever Čech odvrátit mečbol Ústeckých Lvů

20.03.2012 / Zdeněk Drla

Semifinálová série mezi Duklou Jihlava a vítězem základní části Slovanem Ústečtí Lvi pokračuje pátým dějstvím na severu Čech. Po čtyřech kláních jsou na tom lépe bojovníci z družiny Petra Rosola, kteří o víkendu urvali oba zápasy v Jihlavě a v případě dalšího úspěchu mohou slavit postup do finále, Dukla však zbraně neskládá. „Středečního utkání se nebojíme! Do Jihlavy se ještě vrátíme,“ odmítá možnost, že by Ústí využilo svůj mečbol a postup do semifinále by tak slavilo na vlastním ledě po pátém zápase, jihlavský útočník Aleš Padělek.
Páté semifinále play-off první ligy mezi Ústeckými Lvy a Duklou Jihlava začíná v ústecké Zlatopramen Areně ve středu 21. března 2012 v 17:30 hodin a vy jej můžete sledovat buď přímo v hale nebo prostřednictvím tradičního textového onlajnu na serveru www.onlajny.com

Semifinále prvoligového play-off už napsalo čtyři kapitoly. A ve dvou sériích je shodný stav 3:1 ve prospěch favorizovaného týmu. Zatímco Dukla na ledě Ústeckých Lvů v prvním zápase vyhrála a zbývající tři utkání prohrála, v duelu Olomouce s chomutovskými Piráty si Hanáci vítězný zápas "schovali" až na semifinále s pořadovým číslem čtyři. V obou sériích tak vedou favorizované severočeské týmy 3:1 na zápasy a už ve středu mohou teoreticky slavit postup do finále.

Dukla je ale proti! Útočník Aleš Padělek je přesvědčen, že se série ještě vrátí zpátky do Jihlavy. „V Ústí jsme odehráli dobré zápasy. Sice mají mečbol, ale to je vždycky nejtěžší," věří, že bude se svými spoluhráči ve Zlatopramen Areně úspěšný stejně jako v prvním semifinále, které Dukla vyhrála 4:2.

Případný šestý zápas později

V případě, že by se semifinálová série vracela do Jihlavy k šestému zápasu, bude začátek utkání s největší pravděpodobností posunut. V pátek 23. března, kdy je duel na programu, totiž hraje své domácí druholigové utkání i FC Vysočina. V případě, že by se hrál v jeden den fotbal i hokej, posunul by se začátek fotbalového zápasu FC Vysočina Jihlava proti SK Slovan Varnsdorf z 18 na 17 hodin. Hokejové semifinále by pak začínalo namísto v 17:30 až v 19 hodin. "Svaz je o našem záměru informován, nyní čekáme na stanovisko Ústí, zda bude s případným posunutím začátku souhlasit," uvedl jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Čtyři urputné semifinálové bitvy mezi Slovanem a Duklou vidělo v Ústí nad Labem a v Jihlavě celkem 15522 diváků. Foto: Zbyněk Zápotočný

Semifinále play-off 2011/2012:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 2:4
Branky a nahrávky: 12. Šagát (Klobouček, J. Zeman), 40. Poživil (Rod) - 6. Padělek (Bezděk, Kaláb), 11. A. Zeman (Hodek), 19. Čachotský (TS), 32. Filip (Malena, Kolafa). Rozhodčí: J. Dvořák, P. Würtherle - Klein, Skopal. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 8:10, navíc Klobouček (UNL) - 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 991. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4. Třetiny: 1:3, 1:1, 0:0

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 4:2
Branky a nahrávky: 17. Třetina (Čermák, Pajič), 20. Boháč (Hanzl, Handlovský), 38. Varaďa, 44. Varaďa (Alinč) - 54. Malena (Domin, Indra), 59. Grundmanis (Indra). Rozhodčí: R. Wagner, R. Svoboda, Brejcha, Suchánek. Delegát: Rouspetr. Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3768. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:2

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3 (sn)
Branky a nahrávky: 9. Hodek (A. Zeman), 28. Malena (Čachotský) - 2. Boháč (Pajič, Handlovský), 52. Šagát (Roubík, Ludvík), rozh. nájezd Pajič. Rozhodčí: Smitka, Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4138. Střely na branku: 35:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 0:1

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:3
Branky a nahrávky: 14. Třetina (Pavlík, Pajič), 44. Hanzl (Poživil, Handlovský), 59. Roubík (Čermák). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:9, navíc Hodek (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3625. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:3. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2

Stav série: 3:1 (2:4, 4:2, 3:2 sn, 3:0)