Dukla jede na sever. Čeká ji souboj s šestou Kadaní

07.11.2014 / Zdeněk Drla

Ve 22. kole první ligy čeká Duklu daleká cesta na sever Čech. Z Jihlavy to je 248 kilometrů. Červenožlutí vyráží na led Kadaně...
Zápas mezi Sportovním klubem Kadaň a HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 8. listopadu v 17:30 hodin. Průběh zápasu můžete sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Duklu nečeká na severu Čech nic lehkého. Chomutovská farma má formu. Aktuálně jí patří šestá příčka. V dosavadních dvaceti zápasech (Kadani zbývá dohrát utkání 12. kola se Šumperkem, který byl přerušen pro hustou mlhu na kadaňském zimním stadionu. Hrát se bude v pondělí 17. listopadu - pozn. aut.) osmatřicet bodů, to je o šest více, než má na svém kontě sedmá Dukla Jihlava

Pohled do statistik

Kanadskému bodování Severočechů vévodí třiadvacetiletý útočník Roman Chlouba, který se radoval ze vstřeleného gólu už jedenáctkrát. K tomu přidal i pět asistencí. Stíhá ho další šestnáctibodový hráč - velezkušený Karel Ton (4+12).

V brance se představili zatím čtyři gólmani. Největší porci odchytaných minut má na svém kontě Jan Strmeň. Mladý gólman zasáhl do 14 zápasů a drží si průměr úspěšnosti zákroků nad 96 procenty. Druhým maskovaným mužem, jenž čelí střelám soupeře v kadaňské bráně, je Miroslav Hanuljak(92,83%), pár zápasů odchytal i slávistický odchovanec Václav Mouček (87,69%) a jeden zápas a kousek má na svém kontě Tomáš Maštalířský - nutno podotknout, že ten jediný celý zápas, který odchytal, byl právě duel devátého kola proti Dukle Jihlava.

Poslední vzájemný zápas

Dukla se utkala s Kadaní v této sezoně poprvé v ámci devátého kola. Na ledě Horáckého zimního stadionu podlehla soupeři ze severu Čech 1:3. I když zápas začali lépe domácí borci...Gólový účet zápasu otevřel již po pětašedesáti vteřinách Marek Prokš. Jihlava poté nevyužila dlouhou přesilovku pět na tři, čehož mohla litovat. Hosté totiž ve druhé třetině během pěti minut otočili průběžný stav zápasu. V jednatřicáté minutě vyrovnal Lukáš Novák a poté poslal Kadaň do vedení Radek Veselý. Ve třetí třetině Kadaňští pečlivě bránili a nepustili svého soka do vážnějších šancí, naopak v závěru gólem do prázdné klece stvrdili svojí výhru.

HC Dukla Jihlava - SK Kadaň 1:3

Branky a nahrávky: 2. Prokš (Březina, Dobrovolný) – 31. L. Novák (J. Novák), 36. Veselý (Hejcman, Kadlec), 59. Ton (Hammerbauer, Opalek). Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Stehlík (KAD) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1158. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1

HC Dukla Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Schejbal – Čachotský, Zeman, Malec – Březina, Melenovský, Prokš – Důras, Seman, Mikeš – Kuřítko, Štěpánek, Jarůšek
SK Kadaň: Maštalířský – Szathmáry, Opalek, Mazanec, Mrázek, Tejnor, Trefný, Stehlík, Pavlas – Ton, Charousek, Račuk – J. Novák, Chlouba, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Kadlec – Chrpa, Hejcman, Veselý

22. kolo: sobota 8. listopadu 2014

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice (pá 7.11. v 18:00)
HC Most - HC Stadion Litoměřice (pá 7.11. v 17:30)
Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov (16:30)
Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod (17:00)
Piráti Chomutov - HC AZ Havířov 2010 (17:30)