2:3sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Dukla veze dva body. Kadaň zdolala po samostatných nájezdech

08.11.2014 / Filip De Bolle

Do utkání vstoupila obě mužstva poměrně opatrně, v první periodě branka nepadla. Ve druhé části se ale již červené světlo rozsvítilo. Nejprve poslal červenožluté do vedení Petr Štěpánek. Domácí však hnedle vzápětí vyrovnali. Zanedlouho ale získali svěřenci Petra Vlka zásluhou Jana Semoráda opět těsný náskok. Kadaň však necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou opět srovnala krok. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, kde Dukle přisoudil bonusový bod za vítězství 3:2 Radan Lenc.
08.11.2014 17:30, 1. liga ČR - 22. kolo

SK Trhači Kadaň

Hanuljak – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Opalek, Bartejs, Černý - Ton, Chlouba, Jíra, Novák L., Charousek, Novák J., Berlev, Kůs, Kadlec, Hlava, Hammerbauer, Lehnert
2

HC Dukla Jihlava

Kacetl (14. Sáblík, 14. Kacetl) – Dundáček, Schejbal, Čáp, Řezníček, Zadražil, Šidlík, Dobrovolný – Čachotský, Důras, Diviš, Jícha, Kuřítko, Lenc, Malec, Mikeš, Semorád, Vysloužil, Zeman, Štěpánek
3
Branky a nahrávky: 27. Hlava (Stehlík, Bartejs), 59. Chlouba (Bartejs) – 26. Štěpánek (Lenc), 31. Semorád (Schejbal, Kacetl), rozh. náj. Lenc. Rozhodčí: Úlehla – Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:5, navíc Kadlec a Jíra (oba KAD) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Průběh utkání

První třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. První větší šanci měl v 6. minutě Hammerbauer, který napřáhl na modré čáře a prudkou střelou prověřil Kacetla. O pár minut později se ve velké šanci ocitnul Bartejs, který stál na konci kombinační akce a nedokázal zakončit do odkryté klece. Vzápětí mohl svou chybu napravit, ale ani napodruhé na Kacetla nevyzrál. Hosté byli aktivnější ve druhé polovině první třetiny. Ve 12. minutě se mezi kruhy objevil Řezníček, ale netrefil branku. Ve 14. minutě došlo ke kuriózní situaci, když Kacetl vyjel směrem ke střídačce před přerušením hry a musel vystřídat, aby se o 5 vteřin později znovu vrátil do branky. Hostům se dařilo rozbíjet domácí rozehrávku a kadaňští se těžce dostávali přes modrou čáru. V poslední minutě ujel sám na brankáře Malec, jeho únik však zastavil pohotovým zákrokem Hanuljak.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Po 20 sekundách přihrál Čachotský zpoza branky volnému Důrasovi, Hanuljak se dokázal včas přemístit. Ve 26. minutě se před brankou objevil úplně volný Štěpánek a nadvakrát překonal Hanuljaka. Hosté se z vedení radovali pouze 62 sekund. Poté ujel podél mantinelu Hlava a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Hosté byli i nadále nebezpečnějším celkem. V polovině třetiny se před domácí brankou objevil Diviš a nikým neatakovaný zkoušel přehodit Hanuljakův beton. Co se nepovedlo Divišovi, povedlo se o 40 sekund později Semorádovi, který dostal přihrávku za obranu a střelou nad vyrážečku vrátil Dukle vedení. Domácí byli jako opaření a hosté mohli zvýšit vedení. Čápova střela však skončila pouze v ochranné síti nad brankou. Kadaňští mohli vyrovnat v závěru třetiny. Kadlec zachytil rozehrávku hostí a s jeho střelou měl Kacetl velké problémy.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí a snažili se o vyrovnání. Ve 43. minutě se mezi třemi hráči prosmýkl Ton, ale jeho střela šla mimo branku. A o pár minut později to byl znovu Ton, kdo se probojovával před branku, aby dosáhl na Jírovu přihrávku, ale marně. V polovině třetiny udeřili také hosté, Divišův pokus šel mimo branku. Domácí se tlačili před branku hostí, což vedlo také k ostřejším situacím na ledě. Rozhodčí však strkanice před brankami nechávali bez vyloučení. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Vysloužil a domácím se podařilo využít dnešní 5. přesilovou hru. Chlouba se protlačil mezi obránce a nadvakrát prostrčil puk mezi Kacetlovy betony. V závěru třetiny se po Trefného střele vytvořila strkanice, ze které si Kadlec odnesl 2 minuty za napadení a následně 10 minut za nesportovní chování poté, co při nástupu na trestnou lavici zavadil hokejkou o mantinel.

Hosté vstoupili do prodloužení přesilovou hrou 4 na 3, domácí se však ubránili. Minutu před koncem prodloužení střílel Jíra, jeho prudká střela skončila v náručí hostujícího brankáře. V závěru planuly emoce, když nejdříve se domácí hráč skácel na led a domácí hráči se dožadovali vyloučení, Hanuljak dokonce vyjel z branky a musel se rychle vracet. Poté byl Jíra vyloučen za faul vysokou holí a následně 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

V nájezdech byl po třech sériích stav 1:1, po proměněných stříleních Chlouby a Lence. Ve čtvrté sérii neskóroval nikdo, rozhodla až pátá série. Zatímco Lukáš Novák si nechal puk příliš utéci, Lenc zakončil stejně chladnokrevně jako ve třetí sérii a dvěma proměněnými nájezdy zajistil Dukle bod navíc.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Tak samozřejmě nám ten zápas nevyšel tak jak jsme si představovali, nebyla tam ta pohoda. Bylo to hlavně díky tomu, že Jihlava na nás vyrukovala našimi zbraněmi. Důrazem, výborným pohybem, hrála prostě perfektně. Dneska nás jednoduše zaskočili. Hlavně jsme vyrobili chybu, kterou již standardně neděláme. Jihlava šla do vedení o gól a celé to zavřela a přidala na důrazu, tudíž se bylo těžké k nim dostat. Perfektní třetí třetina, ale 20 minut je hrozně málo. Tam jsme už hráli tak jak chceme, a tak jaká hra nás doprovázela. Chtěl bych poděkovat těm pár, co to nevzdali a bojovali až do konce. Bohužel nám na nájezdy chyběl Péťa Jíra a Martin Kadlec. Fauly to byly, ale desítky jsou zbytečné, samozřejmě se tím budeme zabývat, škoda bodu, ale i tak musím skončit tím, že Jihlava hrála výborně.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme zklamaní z toho, že jsme si neodvezli 3 body, protože jsme dostali gól po myslím si přísném vyloučení v konci třetí třetiny. Jinak to utkání proběhlo celkem dobře. V penaltách si kluci věřili. Čachotský dal břevno, mohl být konec dříve.