Polovinu základní části zakončí Dukla na ledě Havířova

18.11.2014 / Zdeněk Drla

Základní část první hokejové ligy dokráčela do své poloviny. Na programu je již 26. kolo. V něm se Dukla Jihlava střetne se soupeřem, kterého potkala na sklonku minulé sezony ve čtvrtfinále play-off. Středeční kolo odehrají červenožlutí v Havířově.
Zápas mezi AZ Havířov a Duklou Jihlava startuje v havířovské K&K PNEU Areně ve středu 19. listopadu v 18 hodin. Pokud se do Slezska nevypravíte osobně, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu, který pro vás připravuje naše havířovská redakce.

Aktuální situce: Dukla Jihlava je šestá se 41 bodem, Havířov sedmý a má stejný bodový zisk. Ve středu tudíž půjde o hodně.

Pohled do statistik

Havířov vyhlásil před sezonou cíl zahrát si znovu play-off. To se mu zatím daří naplňovat. I když v poslední době se mu příliš výsledkově nedaří. Naposledy bral tři body za výhru 5:0 v Benátkách, dva body za výhru v prodloužení doma s Ústím nad Labem, bod urval v Chomutově. V posledních třech kolech ale vyšli svěřenci trenéra Jana Danečka bodově naprázdno.

Týmovým statistikám AZetu vévodí útočník Antonín Pechanec se 17 body (7+10), nejlepším střelcem týmu je s deseti přesnými zásahy Marek Loskot.

V brance se objevili v dosavadním průbehu sezony tři gólmani. Největší porci minut odchytal Lukáš Daneček, šanci dostali i Petr Matoušek a Miroslav Svoboda.

Poslední vzájemný zápas

Poprvé se v letošní sezoně střetla Dukla Jihlava s Havířovem ve 13. kole na Horáckém zimním stadionu. V prvním dějství musela Dukla reagovat na branku hostí, což se jí ale povedlo více než dobře. Přesilovkovými trefami Zdeňka Čápa a Filipa Semana otočila skóre. V prostřední periodě navýšil vedení jihlavské ekipy svou vůbec první trefou v sezoně Ondřej Malec. Ve třetí třetině ale hosté vyrovnali. Mužstvo z krajského města Vysočiny však nesložilo zbraně a díky brance Martina Kuřítka získalo tři body za vítězství 4:3.

HC Dukla Jihlava - HC AZ Havířov 2010 4:3

Branky a nahrávky: 9. Čáp (Čachotský, Melenovský), 15. Seman (Důras, Dobrovolný), 29. Malec (Důras, Kuřítko), 58. Kuřítko (Čáp, Štebih) – 3. Loskot (Matějíček, Jiránek), 42. Šlahař (Jakúbek, Krisl), 58. Jiránek (Chmielewski, Foltýn). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1084. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:2

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Dundáček, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Seman, Melenovský – Březina, Anděl, Štěpánek – Malec, Kuřítko
HC AZ Havířov 2010: Matoušek – Repe, Ostrčil, Raca, Krisl, Valenta, Matějíček, Foltýn – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Rimmel, Klimša, Haas

26. kolo: středa 19. listopadu 2014

Piráti Chomutov - LHK Jestřábi Prostějov (17:30)
ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice (17:30)
HC Benátky nad Jizerou - HC Rebel Havlíčkův Brod (17:30)
HC AZ Havířov 2010 - HC Dukla Jihlava (18:00)
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč (18:00)