Dukla jede na jih Čech. Vyzve budějovický Motor

09.10.2015 / Zdeněk Drla

Druhá nejvyšší hokejová soutěž v Česku znovu nabírá zběsilé tempo. Čtrnáctka týmů sehraje v pěti dnech hned tři kola. Hracími dny jsou sobota, pondělí, středa.
Jihlavský tým vyzve ve 12. kole aktuálně druhý celek tabulky - ČEZ Motor České Budějovice. Zápas začíná v Budvar Areně v sobotu 10. října 2015 v 17 hodin a vy jej můžete sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu na portálu Onlajny.com

Jihočeši se řadí mezi týmy WSM Ligy, které se netají nejvyššími ambicemi. Svůj předsezonní cíl prozatím plní uspokojivě. Po jedenácti kolech jsou na druhém místě o tři body za vedoucí Slavií.

Pohled do statistik

Josef Straka - Tomáš Nouza. V minulé sezoně kralovala tato dvojice zkušených útočníků nejen klubovým statistikám, ale kanadskému bodování celé soutěže. A jak vidno při pohledu do přehledu WSM Ligy, prvně jmenovaný si "předplatil" místo na stupínku nejvyšším i pro aktuální soutěžní ročník. Josef Straka už dokázal nastřádat 17 bodů za sedm gólů a deset asistencí. Jeho parťák Nouza jich má 11 (4+7). Mezi ně se ještě vklínil Martin Heřman (6+8). Nejproduktivnějším obráncem Motoru je Roman Vráblík s jedenácti kanadskými body (3+8).

Minuty v brankovišti si v dosavadních jedenácti zápasech spravedlivě rozdělili Ondřej Bláha (procentuální úspěšnost zákroků 93,21, průměr 1,87 gólu na zápas)a David Gába (91,28%, 2,85).

Poslední zápas Motoru

Tak to byl skoro dokonalý obrat. Ve středečním zápase na ledě kladenských Rytířů prohrával Motor ve 12. minutě už 0:3, ale Jihočeši zbraně nesložili. Gábu v brance vystřídal Bláha a už neinkasoval. Navíc Nouza se Žálčíkem ještě do konce prvního dějství snížili. Druhý jmenovaný v 53. minutě srovnal a pár chvil po začátku prodloužení o zisku bonusového bodu rozhodl kapitán Josef Straka.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 3:4 pp (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Gutwald (Kindl, Dalecký), 10. Nash (Rudovský, Stach), 12. Stach (Rudovský) – 13. Nouza (Straka, Vráblík), 17. Žálčík (Rob, Suchánek), 53. Žálčík (Rob, Žovinec), 66. Straka (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Jílek – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Zíb (CEB) 10+20 min. OT. Využití: 1:3. Diváci: 2309.

ČEZ Motor Č. Budějovice: Gába (12. Bláha) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl

MOTOR. V českobudějovické Budvar areně poženou Motor zaplněné tribuny. Foto: Josef Plechatý