Startuje druhá čtvrtina WSM Ligy. Do Jihlavy přijede Stadion Litoměřice

13.10.2015 / Zdeněk Drla

Po třinácti kolech základní části se WSM Liga přehoupla do své další části. Na řadu přicházejí odvety. V prvním kole zavítala Dukla Jihlava na led Kalich Areny a právě Litoměřice budou prvním soupeřem, který se ve druhé čtvrtině představí na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.
Zápas mezi Duklou Jihlava a Stadionem Litoměřice začíná ve středu 14. října 2015 v 17:30 hodin.

Po první čtvrtině má Dukla na svém kontě rovných dvacet bodů a patří jí sedmá příčka, Litoměřice jsou desáté se ziskem sedmnácti bodů. Ty "kališníci" získali po výhrách nad Šumperkem, Benátkami, Přerovem, Mostem (za 3 body), Českými Budějovicemi a Ústím nad Labem (shodné výhry 5:4 po samostatných nájezdech), bod urvali na Kladně.

Poslední zápasy Litoměřic

V posledních pěti kolech brali svěřenci trenéra Jiřího Kučery pouze tři body, za těsné vítězství v Mostě.

9. kolo: Prostějov - Litoměřice 3:1
10. kolo: Litoměřice - Slavia 2:6
11. kolo: Kadaň - Litoměřice 2:1
12. kolo: Litoměřice - Třebíč 2:4

13. kolo WSM Ligy: HC Most - HC Stadion Litoměřice 2:3

Branky a nahrávky: 19. Smolka (Baránek, Kubinčák), 26. Chlapík (Řehoř, Strejček) – 17. Berger (Kopta), 28. Kalla (Martin Procházka), 53. Martin Procházka (Rousek, Krstev). Rozhodčí: Grech – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 283. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 0:1.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Piegl – Kalla, Procházka Martin, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Doležal – Kopta, Troliga, Berger – Valášek, Beránek, Procházka Michal

Pohled do statistik

Litoměřice v této sezoně nově spolupracují s extraligovým královéhradeckým Mountfieldem. Proto se v jeho sestavě objevují i talentovaní mladíci z východočeského klubu.

Klubovým statistikám Stadionu vládne Martin Procházka. Jednadvacetiletý nositel slavného hokejového jména je odchovancem pražské Sparty a ve třinácti kolech WSM Ligy zaznamenal 14 bodů za osm gólů a šest asistencí. Druhým v pořadí je zkušený obránce Angel Krstev, jenž sice nevstřelil gól, ale jedenáct jich připravil pro své spoluhráče.

V brankovišti Stadionu se střídají dva dvaadvacetiletí gólmani. Jaroslav Pavelka a Tomáš Král mají na svém kontě zhruba stejný počet odchytaných minut. Lépe si ve statistických údajích - procentuální úspěšnosti zákroků i průměru obdržených gólů na zápas - vede Jaroslav Pavelka. Hradecký odchovanec (91,12%, 2.86 GZ) zasáhl do sedmi zápasů, stejně jako jeho kolega Král. Ten má ale podstatně horší statistiky (86.21 %, 4.33 GZ). Pár minut v brance strávil Martin Michajlov.

Poslední vzájemný zápas Dukly s Litoměřicemi

1. kolo WSM Ligy: HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 1:4

Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) – 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman, Zadražil), 60. Grebenjuk (Melenovský, Důras). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Martin, Nedvídek, Berger – Procházka Michal, Vantuch, Valášek
HC Dukla Jihlava: Habal – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenjuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Flek – Alekseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Malec, Gríger, Anděl

LITOMĚŘICE MÍŘÍ DO JIHLAVY. V prvním letošním vzájemném měření sil v prvním kole WSM Ligy brali všechny tři body na litoměřickém ledě hráči v červenožlutých dresech, když vyhráli 4:1. Jak dopadne odveta na ledě Horáckého zimního stadionu? Foto: Josef Plechatý