WSM Liga pokračuje v rychlém tempu. Dva dny po derby přijíždí do Jihlavy Most

17.11.2015 / Tomáš Lysý

Pět zápasů v posledních devíti dnech. Opravdu pořádná porce zápasů čeká hokejisty v druhé nejvyšší domácí hokejové soutěži. Po vybojované pondělní výhře na ledě Třebíče, kterou si Dukla upevnila druhou pozici v tabulce, budou chtít červenožlutí potvrdit deset výher z posledních jedenácti zápasů doma proti Mostu, který je v tabulce předposlední.
Utkání začíná na Horáckém zimním stadionu ve středu 18. listopadu v obvyklých 17:30. Přijďte Dukle pomoci navléct na sérii výher sedmý korálek!

Říká se, že s výhrami jde všechno lépe a snáze se zapomíná i na případnou únavu. Pokud toto nepsané rčení platí, musí mít červenožlutí sil na rozdávání. Během sedmi dnů sehrála Dukla čtyři zápasy s plným počtem bodů. Výhry si dovezla mj. z kluzišť těžkých soupeřů – Slavie Praha a naposledy Horácké Slavie Třebíč. Deset výher z posledních jedenácti zápasů, toť aktuální forma červenožlutých. Dukla díky výborným výsledkům prohání první Kladno, na které ztrácí jediný bod, naopak její náskok na třetí Slavii je již šestibodový. K zajímavosti určitě patří, že Jihlava je nejlepším týmem na ledě soupeřů.

Mostu patří také druhé místo v tabulce, avšak z pohledu odzdola. Před reprezentační přestávkou si partnerský tým Litvínova připsal v šesti zápasech čtyři výhry, po pauze má bilanci o něco horší – čtyři body z dvanácti utkání. Ovšem pozor, nejde o ledajaké čtyři body. Mostečtí se dají směle přirovnat k Jánošíkům. Mnohými podceňovaný tým totiž na svém ledě obral o body Slavii, která vyhrála až na nájezdy. V posledním kole dokonce díky hattricku Vojtěcha Kubinčáka a vyhrané třetí třetině v poměru 3:0 odjížděl z mosteckého stadionu bez bodového zisku favorit z Motoru. Mostu se daří hlavně na domácím ledě, kde získal 19 bodů. Jestliže je Jihlava vůbec nejlepším týmem venkovních zápasů, Mostečtí jsou venku nejhorší, body brali pouze na ledě Šumperku.

Vzájemné zápasy

Od postupu Mostu do první ligy v roce 2007 se Jihlava utkala se Severočechy celkem v jednadvaceti zápasech. Poprvé na měření sil došlo 14. listopadu 2007 a Dukla si z mosteckého ledu odvezla porážku 4:6. Jedná se o nejvyšší výhru Mostu ve vzájemných zápasech s Duklou a z dnešního kádru červenožlutých u ní nebyl nikdo. Sezony 2009-10 a 2010-11 hrál Most až třetí nejvyšší českou soutěž. Na další měření sil mezi Duklou a Mostem došlo právě až v sezoně 2011-12 a ve druhém vzájemném zápase téže sezony padlo zatím nejméně gólů, když si červenožlutí z ledu soupeře dovezli výhru 2:0. Obvykle však v duelech těchto dvou týmů padá branek daleko více. Potvrzuje to i první vzájemný zápas loňské sezony, který byl na góly zatím nejbohatší. Jihlava vyhrála v Mostě 12:4, čímž stanovila také svojí nejvyšší výhru nad tímto soupeřem.

V celkových 21 vzájemných zápasech se Dukla radovala z výhry v osmnácti případech (z toho 15x po základní hrací době), třikrát pak zvítězil Most. Vzhledem k této bilanci nemůže nikoho překvapit jihlavské výrazně pozitivní skóre vzájemných zápasů, které je 103:51.

Poslední vzájemný zápas v Mostě přinesl devět gólů ve třetí třetině

Jedenácté kolo WSM Ligy zavedlo Duklu na led posledního Mostu. Úvodní dějství přineslo minimum šancí, proto se nebylo čemu divit, že v něm gól nepadl. Ve druhé třetině nejprve trefili hosté tyčku, aby se poté jako první prosadili domácí. Pořádná gólová přestřelka se strhla až ve třetí části. Jihlava po gólech Tomášů Harkabuse a Kalába otočila stav, ale Most vzápětí v přesilovce srovnal. Červenožlutí následně odskočili díky Martinu Kohoutovi, Davidu Březinovi a Filipu Semanovi během minuty a půl na rozdíl tří gólů, ale ani to Dukle nestačilo k třem bodům, protože také Most přidal tři slepené góly. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byla úspěšnější Jihlava po tom, co Jakub Škarek vychytal dva domácí hráče a za hosty se prosadili Marek Melenovský s Michalem Důrasem.

11. kolo: HC Baník Most – HC Dukla Jihlava 5:6 po sn.

Branky a nahrávky: 33. Bittner (Kubinčák, Smolka), 46. Písařík (Bittner), 51. Hanzl (Slavíček, Písařík), 52. Havlíček (Smolka), 53. Písařík – 41. Harkabus (Kohout, Seman), 43. Kaláb (Malec), 49. Kohout (Seman, Harkabus), 50. Březina (Jícha), 50. Seman (Kohout, Harkabus), rozh. náj. Melenovský. Rozhodčí: Bejček – Rozlílek, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 278. Střely na branku: 38:48. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 5:5, 5:6. Třetiny: 0:0, 1:0, 4:5 - 0:0
Most: Petrásek (50. Mouček) – Zeman, Bittner, Černý, Baránek, Hora, Kokeš – Slavíček, Alinč, Mráz – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Chlapík, Hanzl, Písařík – Válek, Přeučil, Mical
Dukla: Škarek – Kaláb, Šimek, Grebenyuk, Dundáček, Šafář, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Jícha, Kohout – Griger, Seman, Harkabus – Březina, Melenovský, Malec – Alekseev, Anděl, Kuřítko.