Poslední zápas tohoto roku je zde. Dukla přivítá v derby Vysočiny Třebíč

28.12.2015 / Tomáš Lysý

Již jen závěrečný zápasový díl roku 2015 zbývá v itineráři WSM Ligy sezony 2015/16. Den před Silvestrem se jihlavská Dukla v rámci 36. kola utká s regionálním rivalem z Třebíče. Pokud bude platit rčení „do třetice všeho dobrého,“ budou se červenožlutí radovat ze třetí výhry nad Horáckou Slavií v sezoně. Dva dosavadní duely tohoto ročníku totiž vyhrála Jihlava.
Derby Vysočiny začíná v tradičních 17:30 na Horáckém zimním stadionu a opět bude připraven textový onlajn. Před zápasem se můžete připojit k pochodu jihlavských fanoušků, sraz je v 16:15 u horní kašny Masarykova náměstí.

Před samotným zápasem bude předán symbolický šek jednotce intenzivní péče Dětského oddělení Nemocnice Jihlava ve výši 40.000 Kč. Tuto částku mezi sebou vybrali hráči A-týmu Dukly Jihlava a bude použita na nákup speciálního koupacího setu. Fyzická hotovost byla předána již 23. prosince, kdy hokejisté Dukly navštívili právě Dětské oddělení jihlavské nemocnice a malým a mladým dětem, kteří předvánoční čas trávily či tráví v nemocnici, předali dárky s motivy Dukly. Čtěte více o této dobročinné akci.

Dobrých akcí ale není nikdy dost. Na silvestra tak učiní Dukla další dobrý skutek. Hráči Dukly Jihlava totiž zavítají do Domova pro Seniory v Jihlavě - Lesnově. S vedením zařízení budou hokejisté plánovat besídku pro seniory.

Třebíč se pohybuje na hranici předkola play-off

Třetí tým loňské sezony. Tuto vizitku má SK Horácká Slavia Třebíč. Jenže zatím jí příliš nepotvrzuje, Bílým hvězdám se příliš nedaří. V posledních jedenácti zápasech si Třebíčští připsali pouze jedinou výhru za tři body, dvakrát vyhráli v prodloužení a třikrát získali bod. I kvůli této poněkud nepříznivé bilanci se Horácká Slavia pohybuje na pomezí postupu do předkola play-off, momentálně patří Třebíči deváté místo v tabulce s náskokem bodu na desáté Ústí nad Labem a naopak s bodovou ztrátou na osmé Litoměřice. Na aktuálně jedenácté místo, které drží Havířov a vstupenku do předkola vyřazovacích bojů již nezaručuje, mají Horáci náskok čtyř bodů.

Bezpečnostní pokyny a předprodej vstupenek k utkání Jihlava – Třebíč

Třebíčským problémem jsou zejména domácí zápasy, ve kterých patří tým k nejhorším v celé soutěži. V sedmnácti domácích duelech posbírala Horácká Slavia pouze čtyřiadvacet bodů a horší je v tomto ohledu už pouze Havířov, Most a Šumperk. Venku se daří Bílým hvězdám o poznání lépe, na kluzištích soupeřů získala Třebíč již 27 bodů a patří v tomto ohledu do první pětky. Zajímavostí rovněž je, že tým z Vysočiny je s 88 góly druhým nejhůře střílejícím v celé WSM Lize, na druhou stranu však Třebíč patří k nejlepším v obranné hře, jako jeden z pěti týmů soutěže se drží pod hranicí stovky obdržených gólů. Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Třebíče je kmenový hráč Olomouce Matěj Pekr (13+14), kterému těsně šlape na paty zkušený David Dolníček (11+15). K oporám obranných řad Horácké Slavie patří Vlastimil Bilčík s Jakubem Bartoněm, v brance dostává zdaleka nejvíce šancí Karel Vejmelka, který se těsně nedostal na mistrovství světa juniorů.

Poslední vzájemné zápasy:

Pokud se podíváme do loňské sezony, Třebíč se v prvních třech vzájemných zápasech radovala z vítězství. Nejprve si domů dovezla výhru 4:2, poté na vlastním ledě brala tři body za výhru 2:1 a pak znovu vyplenila jihlavský stadion po výhře 2:0. A právě třetí zápas mezi Duklou a Třebíčí, datující se na 3. prosince 2014, byl posledním, kdy Horácká Slavia obrala Jihlavu v rámci první ligy o body. Ve čtvrtém duelu loňského ročníku si totiž červenožlutí odvezli z Mann-Hummel arény výhru 6:1. V letošním prvním měření sil těchto týmů na Horáckém zimním stadionu ubojovala Dukla výhru 2:1 a těsné tříbodové vítězství si připsala i v polovině listopadu v Třebíči (3:2).

23. kolo WSM Ligy: SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava 2:3

Šlágr třiadvacátého kola mezi Třebíčí a Jihlavou se hrál před více jak třemi a půl tisíci diváky. Domácí fanoušky zmrazil a naopak početnou skupiny jihlavských příznivců rozjásal v šestnácté minutě Jakub Flek. Ve druhé třetině branka nepadla, drama tak pokračovalo v třetí části. Hned na jejím začátku srovnal Matěj Pekr, ovšem Duklu poslal v jednapadesáté minutě do vedení Dávid Gríger. Rozhodnutí přišlo v čase 55:19, kdy krásným gólem rozhodl Miha Štebih a Třebíč už pouze snížila. Hrdinou zápasu byl i David Honzík s 36 úspěšnými zákroky. Jihlava tak brala desátou výhru z posledních jedenácti utkání!
Branky a nahrávky: 42. Pekr (Bilčík, Polodna), 59. Pekr (Dolníček, Erat) – 16. Flek (Grebenyuk, Anděl), 51. Gríger (Seman, Dobrovolný), 56. Štebih (Důras, Flek). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:5, navíc Švec (TRE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3650. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:2.
Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Bilčík, Čejka, Přibyl, Šaur – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Zohorna, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer – Švec
Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Březina – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríger, Alekseev

Statistické okénko Dukly Jihlava a Horácké Slavie Třebíč

SK Horácká Slavia Třebíč

Michal Důras, 35 zápasů, 28 bodů (10+18)