Odvrátí Dukla pátou porážku v řadě? V neděli hostí Olomouc

25.11.2017 / Tomáš Kalas

Jihlavští sice vyslali větší počet střel na bránu Hradce, inkasovali ale pět gólů oproti dvěma vstřeleným a zpod Bílé věže si odvezli prohru 2:5. K odmítnutí páté porážky za sebou budou mít Dukláci možnost v neděli 26. listopadu 2017, kdy do Jihlavy dorazí průběžně šestý tým tabulky, HC Olomouc. Utkání 26. kola Tipsport Extraligy začne v tradičních nedělních 16:00.

I s novou posilou, útočníkem Wacey Rabbitem, se Dukla vydala k utkání 25. kola extraligy do Králověhradeckého kraje, aby zde sehrála utkání s domácím Mountfieldem HK. Od první minuty byla Jihlava střelecky aktivnější, jenže první skórovali domácí v šesté minutě, první gól v hradeckém dresu si připsal Miškář. Druhou třetinu zahájili lépe hosté, Jiránek na konci 24. minuty vymetl levý vingl a ukončil střelecké prázdno Jihlavy, které trvalo od 59. minuty utkání proti Plzni a přes zápasy proti Litvínovu a Liberci skončilo až v čase 23:52 a dohromady trvalo 145 minut a 23 sekund. Hradečtí si vedení dokázali vzít zpět zásluhou Džerinše o čtyři minuty později. V třetí třetině domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl zásluhou Köhlera a ten samý hráč pak přidal čtvrtý gól Mountfieldu. Náznak dramatu po gólu Stříteského v 56. minutě ale odmítl na samotném konci Červený a ani Dukla tak nezničila Hradci jeho sérii zápasů bez porážky. „Měli jsme dost šancí a soupeře tlačili, ale na góly se strašně nadřeme a pak lacino inkasujeme. Takové góly, jako dal třeba Hradec, my nedáme,“ mrzí útočníka Tomáše Jiránka, jenž ve druhé třetině srovnával na 1:1. Poukazoval tak na střeleckou převahu Dukly v poměru 41:28, která ale přišla vniveč.

HC Olomouc

Olomoučtí Kohouti pod vedením trenéra Venery prožívají krásné časy. Tým, veřejností pasován spíše do role adepta na play-out, zatím šlape velmi dobře a po neúplné polovině soutěže se nachází na 6. místě tabulky. Vstup do tohoto ročníku ale oslnivý nebyl. Prohraná tři úvodní utkání korunovaná desetigólovou náloží v Plzni nedávaly naděje na lepší tabulkové postavení. Hanáci se ale dokázali zrekrutovat a z následujících pěti zápasů čtyřikrát bodovali. Zřejmě to byl trochu zlomový moment, neboť od té doby neprohráli více než dvě utkání v řadě.
V posledních třech utkáních si Olomoučané pobyt na ledě prodloužili vlivem prodloužení a nájezdů, první dvě utkání se jim nepovedla dotáhnout do vítězného konce, na Spartě prohráli 2:3 v nájezdech, o 4 dny později v Boleslavi 3:4 v prodloužení. Poslední utkání sehráli Olomoučtí proti trápící se Kometě Brno a vyhráli taktéž v prodloužení, 3:2.
Soupiska HC Olomouc
Realizační tým HC Olomouc

Téma: Návrat Aleše Jergla

Bude to další ze série návratů na Horácký zimní stadion tuto sezonu. Po Jiřím Říhovi a Miroslavu Svobodovi se na jihlavský zimák, nyní tedy v dresu Olomouce, vrátí útočník Aleš Jergl. Kroměřížský rodák, hokejově vychovaný v Olomouci, vypomohl Dukle ještě jako junior již krátkodobě v sezoně 2014/2015, za 24 zápasů (včetně play-off - pozn. red.) stihl tři góly a jedenáct asistencí. V tu dobu zřejmě netušil, že dostane v Jihlavě ještě větší možnost na růst a bude u postupu. Následující ročník strávil část v Olomouci, nakonec byl ale převelen do Jihlavy, v základní části nabídl gól a devět asistencí, v nadstavbové části sezony, tedy play-off a baráž. Ve 20 utkáních si připsal 4 góly a 5 asistencí. Jeho nejslavnější část v jihlavském milníku ale přišla až postupovou sezonu. Na Dukle mimo sedmi zápasů odehrál celou sezonu, v základní části nastřílel 13 gólů, na dalších 14 přihrál. Play-off mu přidalo na konto další trio střel a dvě asistence, v baráži si za devět utkání připsal pouhé dvě asistence. Do tohoto ročníku vstoupil v Havířově, v šesti zápasech připsal dva góly a čtyři nahrávky. I díky tomu si vysloužil „povýšení “ ke Kohoutům.

Zápas řečí statistik

Pohled do statistik nám nabídne různé informace. Například to, že obránce Mory Vyrůbalík je nejproduktivnější obránce, ale nevstřelil doposud jediný gól! Dukla má taktéž větší průměrnou návštěvnost, ač počet hodně pokazila slabší návštěva v úterý proti Liberci.

Poslední vzájemné utkání

13. kolo Tipsport Extraligy ledního hokeje, neděle 15. října 2017
HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Burian (Vyrůbalík, Ondrůšek), 37. Eberle (Knotek), 49. Knotek (Eberle, Vyrůbalík). Rozhodčí: Kubičík, Pešina – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4134. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 3:0.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, Knotek, Eberle – Burian, Sundher, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Vlach
HC Dukla Jihlava: Škarek – Suchánek, de la Rose, Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Rys, Seman, Čachotský – Anděl, Hlinka, Žálčík – Diviš, Hubáček, Macík

Jihlava přijela na Hanou za účelem získat tři body. Jenže se nemohla vůbec prosadit a po matném výkonu si odvezla porážku 0:3 Foto: HC Olomouc