3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Dukla doma s Draky naplno bodovala!

06.10.2007 / Jakub Mezlík

Dukla Jihlava přivítala na svém ledě souseda z tabulky, šumperské Draky. Utkání začali domácí aktivně, jejich nadšení ale poněkud ochladil nešťastný první gól. Bojovali ovšem nadále a vyrovnávací branku doslova dotlačil do sítě hráč utkání Oldřich Bakus, který si k tomuto zásahu připsal v zápase ještě dvě gólové asistence. I díky němu se tedy Dukle povedlo získat třemi brankami v řadě náskok, který hosté již nedokázali smazat a Dukla si tedy po dlouhé době připsala všechny tři body za vítězství 3:2.
06.10.2007 17:30, 1. liga ČR - 9. kolo

Řehoř - Staněk, Kuchyňa, Ščerban, Míka, Balčík, Duben, Štrach - Rytnauer, Bakus, Kubát - Říha, Hanzal, Krupka L. - Holuša, Hradecký, Nekvasil - Ježek, Hrbatý
3

DRACI PARS Šumperk

Biegl - Špelda, Denisov, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas - Bařica, Beck, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal - Martinka
2
Branky a nahrávky: 35. Bakus (Rytnauer), 38. Rytnauer (Kubát, Bakus), 47. Kubát (Bakus) - 8. Špelda (Antonovič), 49. Bařica (Denisov). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1290. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Jihlavští hokejisté nastoupili do utkání s novým trenérem. Petr Kaňkovský udělal v sestavě důležitou změnu v první lajně, kdy k Bakusovi s Rytnauerem postavil Jiřího Kubáta. Do utkání ale vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili optickou převahu. Do šancí se dostali Antonovič, Bařica či Ota Lazorišák, který ještě v loňské sezoně hájil barvy jihlavské Dukly. Draci se po sérii neproměněných šancí přeci jen dočkali v 8. minutě, kdy se až za záda jihlavského brankáře Milana Řehoře dostalo nahození Lukáše Špeldy - 0:1. Zbytek první třetiny už probíhal spíše v rámci vzájemného oťukávání a žádného vzruchu se diváci nedočkali ani při jediné přesilovce první dvacetiminutovky, kterou si zahráli domácí hokejisté po vyloučení střelce šumperské branky Špeldy. Rozhodčí více zákroků do přestávky netrestali.

Druhá část hry už nabídla větší množství přesilovek, a tím také zajímavější hokej a větší množství šancí. Tu největší spálil ve 30. minutě jihlavský kapitán Oldřich Bakus, kterému sjel kotouč z hole po přihrávce kolegy z útoku Ladislava Rytnauera. Stejná dvojice se však za pět minut už branky dočkala. I když velice sporné. Rytnauer zavezl kotouč až k brankáři Draků Radovanu Bieglovi a Oldřich Bakus jej dotlačil i s Bieglem do šumperské branky, která se však v témže momentě posunula. Rozhodčí branku uznal - 1:1. Ve 38. minutě Dukla udeřila podruhé. Při přesilovce pět na tři se tentokrát trefil Ladislav Rytnauer, který po Kubátově milimetrové přihrávce zakončoval do prázdné brány - 2:1. Jihlavští pak pokračovali ještě v pěti proti čtyřem, avšak Holušovu ránu Biegl kryl, a když se ani na druhé straně neprosadil Ohnutek, šlo se do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Po šesti minutách poslední třetiny Horácký zimní stadion rozšťastnila již potřetí první formace. A i tentokrát byl střelec jiný. Po perfektní kombinaci našel Bakus Jiřího Kubáta a ten se do odkryté Bieglovy klece nemýlil - 3:1. Ještě v téže minutě nastřelil Lukáš Krupka tyč. Pak si ale musel jít na trestnou lavici odpočinout Ladislav Rytnauer a Šumperku se povedlo zdramatizovat vývoj utkání. V početní převaze se prosadil Dušan Bařica, který poslal kotouč po zemi za ležícího Řehoře - 3:2. A mohlo být pro domácí i hůř. Sice dostali brzy po obdrženém gólu výhodu přesilové hry, potrestaný Obdržálek pak ale vyjel z trestné lavice a ujížděl sám na Řehoře. Brankáře již sice téměř překonal, ale Řehoř na poslední chvíli dokázal zvednout beton a vytěsnit kotouč. Tento moment se ukázal jako klíčový. Po zbytek zápasu se spíše vylučovalo, než hrálo, ani jeden tým již branku vstřelit nedokázal. Šumperku nepomohla ani závěrečná power-play, a tak se jeho ztráta na chvostu tabulky opět navýšila. Dukla naopak pod novým trenérem ihned získala všechny tři body.

Jindřich Setikovský (Šumperk): „Myslím si, že jsme odvedli v Jihlavě velmi dobrý výkon a prohráli jsme nezaslouženě. Zápas se zlomil v závěru třetí třetiny za stavu 3:2, kdy jsme po návratu Obdržálka z trestné lavice na led neproměnili vyloženou gólovou příležitost. Gólman už byl překonán a nedali jsme do prázdné brány. Zápasu by určitě remíza slušela víc, Jihlava určitě nebyla lepší.“

Petr Jaroš (Jihlava): „Naším cílem bylo vyhrát a připsat si tři body. To se nám povedlo, i když začátek nebyl podle našeho očekávání. Pak jsme se ale vyburcovali a otočili jsme vývoj zápasu. I do třetí třetiny jsme šli s tím, že nebudeme bránit a budeme hrát útočný hokej a snažit se dávat góly. To se nám sice úplně nepovedlo tak jak jsme chtěli, ale naštěstí jsme už zápas udrželi.“