3:5
(3:0, 0:3, 0:2)

Dukla převedla v derby fantastický obrat

08.10.2007 / Matěj Hráček

V pondělním vloženém kole cestovala Dukla na led nedalekého rivala z Třebíče. Domácí hokejisté začali hodně aktivně a již v první minutě se dostali do vedení. Když byl po dvaceti minutách stav 3:0, na Jihlavu by si asi vsadil málokdo. Tým Petra Kaňkovského se však po přestávce probral. Ladislav Rytnauer zařídil svým hattrickem během jedenácti minut vyrovnání a v závěrečné třetině se o výhru Dukly postarali slepenými góly v 57. minutě Lukáš Krupka a Pavel Staněk.
08.10.2007 18:00, 1. liga ČR - 10. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Nedvídek - Hrbáček, Cuník, Roháčik, L. Sláma, B. Sláma, Kolafa, Bulička - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, J. Burian - Kundela, Nahodil
3

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Kuchyňa, Staněk, Míka, Ščerban, Duben, Štrach, Martinka - Rytnauer, Bakus, Kubát - L. Krupka, Hanzal, Říha - Nekvasil, Hradecký, Čachotský
5
Branky a nahrávky: 1. Dibelka (Dolníček, Cunik), 16. Dibelka (Dolníček), 19. Zahradník (J. Burian) - 24. Rytnauer (Kubát, Bakus), 26. Rytnauer (Kubát, Bakus), 35. Rytnauer (Bakus), 57. L. Krupka, 57. Staněk (Nekvasil, Hradecký). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2230. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 3:0, 3:5.

Průběh utkání

Jen málokdo z hostujících fanoušků by čekal po průběhu utkání takový konečný výsledek. Horácká Slavia totiž rozehrála utkání na výbornou, když již ve 21. vteřině zavezl kotouč do útočného pásma David Dolníček, který přihrál na druhé straně úplně volnému Luboru Dibelkovi. Ten otevřel skóre střelou do poloprázdné hostující klece. Poté převzala na následující minuty iniciativu Jihlava, která se nebezpečně drala před Nedvídkovu klec. Do útoku se Třebíč dostala ve 4. minutě, kdy nedokázal překonat Řehoře Zahradník a po následné dorážce netrefil odkrytou klec ani Kolafa. Horácká Slavia se v minulých zápasech trápila v přesilovkách, dnes tomu nebylo jinak. Šanci navýšit skóre mohli domácí v 6. minutě kdy hráli více jak minutu v dvojnásobné přesilovce, kterou prakticky zahodili častou kombinací v pásmu a prakticky nulovou střelbou. V 16. minutě se to přece jen podařilo. Třebíč využila přesilovku. Lubor Dibelka vypálil od modré. Jeho střela se otřela o hostující obranu a šťastně pro domácí skončila v síti. A dobrou třetinu ze stany domácích potvrdil v 19. minutě Petr Zahradník, který svým důrazem v brankovišti dorazil kotouč za Řehořova záda.

Do druhé části již nastoupila úplně jiná Dukla. Domácí snad spokojeni s vývojem zápasu úplně přestali hrát a Jihlava náhle dostávala po celém kluzišti prostoru podle její libosti. Horácká Slavia na to doplatila. Ve 24. minutě vystřelil na domácího gólmana Kubát a domácí obrana trestuhodně nechala dorazit Ladislava Rytnauera, který prokázal pohotovost před bránou a snížil. Dukla byla náhle na koni a s předváděnou hrou Horácké Slavie bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme snížení o jedinou branku. Nečekali jsme příliš dlouho. Snížení přinesla 26. minuta. Přečíslení bravurně vyřešil Kubát s Ladislavem Rytnauerem, který zakončoval pod víko domácí klece. Následné minuty patřily Dukle. Nápor Jihlavy zabrzdilo až vyloučení hostujícího hráče. Třebíč v přesilovce slibně kombinovala. Disciplinovaná hostující obrana však odolala. V 35. minutě byla dokonáno vyrovnání. Pro změnu hráli přesilovku hosté, kteří ji dokázali zužitkovat. Hattrick završil třetí brankou Ladislav Rytnauer. Utkání začalo jakoby zase od začátku. Tentokrát nakopla inkasovaná branka domácí, kteří náhle chtěli zaváhání odčinit a tlačili se do útoku. Blízko brance byl David Dolníček, chybělo jen překonat ležícího Řehoře. Dolníčkův bekhend byl neúspěšný.

Zprvu třetiny byli aktivnější hosté, ovšem Nedvídek dokázal akce hostů likvidovat. Také Horácká Slavia se dostala do slibných šancí. Bohužel pro domácí bez úspěchu. Když Třebíč nedokázala využít dvě přesilové hry, možnost zahrát si početní výhodu dostalo také hostující mužstvo a zde se zápas rozhodoval. Jihlava oblehla domácí branku a v 57. minutě dokázala dokonale obrátit skóre. Od modré čáry nasadil Nedvídkovi housle Lukáš Krupka. Jihlavská lavička mohla slavit. Hřebíček do třebíčské rakve zatloukl tvrdou střelou o několik vteřin později Pavel Staněk. Jihlavané si z Třebíče odvážejí tři body za vítězství 5:3.

Ohlasy trenérů

Petr Jaroš (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): „Určitě jsme spokojeni, jeli jsme sem vyhrát. Po první třetině to sice moc růžově nevypadalo, ale zvládli jsme vyrovnat i otočit zápas, takže jsme spokojeni. Že si odvezeme všechny body jsem věřil před zápasem. Když pak jsme prohrávali 0:3, tak jsem byl zklamaný, ale po první třetině jsme kluky namotivovali a když jsme vyrovnali, věřil jsem, že ten zápas i vyhrajeme. V kabině byla o první přestávce bouřka, Petr Kaňkovský měl k hráčům perfektní promluvu, která byla přesně to, co ti kluci potřebovali a já jsem rád, že máme trenéra, který má tyto zkušenosti a přesně ví, co hráči potřebují a dokázal je vyburcovat takovým způsobem, že jsme zápas dokázali srovnat."

Josef Horešovský (trenér SK HS Třebíč): „Zápas se mi špatně hodnotí, protože je to zklamání pro všechny. Pro diváky, pro nás a věřím, že je to zklamání i pro hráče. Vést poměrně rychle a lacino 3:0 je zrádné. První gól jsme dali už za dvacet vteřin a asi to zní jako paradox, ale pro toto mužstvo se zápas nevyvíjel dobře. Pak přišly za stavu 3:0 individuální chyb v obranné činnosti, spíše řetězce chyb, prohrané souboje, což je základ od kterého se to odvíjí. Soupeř byl najednou na koni. Přesto za stavu 3:3 to utkání bylo stále nerozhodnuté. Z naší strany v té době chyběla koncentrace, hráli jsme tři přesilovky po sobě a vystřelili jsme jednou v závěru té poslední přesilové hry. To je známka toho, že mužstvo nemělo morální sílu utkání zvrátit a nakonec trest přišel. Je to kruté, ale je to spravedlivé. To utkání jsme nezvládli."