1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Po dorostu a juniorech prohrála i dospělá Dukla

26.01.2008 / Luboš Jaroš, Pavel Zeman

Dukle se před domácím publikem daří a rčení "můj dům, můj hrad", chtěla naplnit i proti poslednímu týmu 1.ligy. Do utkání Jihlava vstoupila skvěle, když se hned v úvodu trefil Martin Krupka. Jenže hosté v druhé dvacetiminutovce stihli vyrovnat Bařicou a v závěrečné třetině po brankách Galvase a Ambruze strhli vedení na svojí stranu. Jihlava tak navázala na prohry dorostenců a juniorů a prohrála v poměru 1:3.
26.01.2008 17:30, 1. liga ČR - 39. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Míka, Staněk, Martinka, Kuchyňa, Štrach, Duben, Kolafa - Kopecký, Bakus, Kubát - Říha, Hanzal, Krupka M. - Fiedler, Hradecký, Suk - Krupka L., Man, Piluša
1

DRACI PARS Šumperk

Lev - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Špelda, Ondráček - Antonovič, Meluzín, Ambruz - Klejna, Kovář, Rákos - Grill, Taragel, Bařica - Stejskal, Kubica, Pekr
3
Branky a nahrávky: 2. Krupka M. (Staněk, Říha) - 26. Bařica (Špelda), 45. Galvas (Rákos, Kovář), 60. Ambruz (Antonovič). Rozhodčí: Kubeš - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1770. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Průběh utkání

Borec-borec-bore-boreček,jo! Tak tuto pecku posledních měsíců by na Horáckém stadionu neměli pouštět před zápasem s outsiderem. Existuje totiž podezření, že jihlavským hráčům text této písně našeptává něco nekalého. Jak jinak si vysvětlit totální výpadek v zápase 39.kola proti Šumperku po skvělých výkonech z posledních utkání?

Dukla se poprvé, a naposled, radovala na začátku druhé minuty. Nahození Staňka Lev jen vyrazil před sebe, kde se nejlépe zorientoval Martin Krupka a zasunul kotouč do brány - 1:0. Nepsané hokejové pravidlo hovoří o tom, že brzký gól spíše uškodí, než pomůže. Kord proti papírově slabšímu mužstvu. Něco na tom asi bude… Druhou zajímavou akci první třetiny předvedl Stejskal, když neskutečnou pumelicí vyprášil Řehořovu vyrážečku.

Ležérní nástup Dukly do prostředního dějství potrestal Dušan Bařica. Nejlepší střelec posledního týmu tabulky si sjel mezi kruhy a střelou pod víko vyrovnal na 1:1. Jihlavští náhle poznali, že utkání nebude připomínat hru kočky s myší a snažili se získat vedení zpět na svou stranu. Milan Kopecký ve 29.minutě suverénně podržel puk a naservíroval volnému Bakusovi. Vůdce jihlavské smečky si ale na Lva nepřišel. Klec Lva se k nevoli jihlavským střelců neprodyšně uzavřela. S nepořízenou se vrátil i „pytlák“ Říha.

Jihlavskou převahu paradoxně umocnilo Fiedlerovo čtyřminutové vyloučení. Hosté mohli být rádi, že svou přesilovku přežili bez úhony. Ve 37. minutě si vysloužil potlesk Milan Řehoř. Efektním semaforem zastavil Galvasův projektil.

Stejnou situaci si oba hokejisté zopakovali ve 45. minutě. David Galvas znovu napřáhl a tentokrát už jihlavský brankář jeho pokus „nevyčapal“ - 1:2. A na jihlavské hokejky se nastěhovala nervozita. Nepřesné rozehrávky střídali prachbídné střely. Šumperští Draci začali tušit, že by si z Jihlavy mohli odvézt všechny body. Ve zbytku utkání se zaměřili na obranu vlastního pásma a spoléhali se na brejkové situace. A zvolená taktika jim evidentně vyhovovala.

Zatímco v Ostravě power-play Dukle vyšla, proti Šumperku výhodu šestého hráče nevyužila. Naopak. V čase 59:10 o vítězi definitivně rozhodl Martin Ambruz brankou na 1:3.

Nejlepší hráči zápasu: Martin Krupka - Jakub Lev

Ohlasy trenérů

Jiří Otoupalík (Šumperk): „Utkání jsme začali velice špatně. Kdyby nám do desáté minuty dala Jihlava další gól, bylo by asi rozhodnuto. Pak se zápas vyrovnal, začali jsme být domácím rovnocenným soupeřem. Zlepšili jsme bruslení, forčeking, pokrývali jsme dlouhé přihrávky, výborně nám zachytal brankář, a jsme velice rádi, že jsme v Jihlavě získali všechny tři body.“

Bedřich Ščerban (Jihlava): „Můžu jen poblahopřát soupeři k vítězství, myslím si, že zvítězil Šumperk zaslouženě a v podstatě souhlasím s tím, co tady Jirka řekl. Do desáté minuty jsme hráli to, co máme, plnili jsme si ty své povinnosti, ale pak jsme od toho bohužel ustoupili. Střídali jsme špatné okamžiky s těmi lepšími, ale těch horších bylo bohužel víc a soupeř nás dokázal dostat pod tlak. My si musíme uvědomit, že páté místo není pro Duklu Jihlava úspěch a vrátit se k tomu, co jsme hráli, a namlátit si do palice, že tohle nám nestačí.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie