7:3
(1:1, 1:1, 5:1)

Dukla v Chomutově nezvládla poslední třetinu

15.12.2007 / Daniel Koller

Jihlavští hokejisté na ledě Chomutova dlouho drželi nadějný výsledek. Ještě po dvou třetinách byl stav 2:2 díky brankám Lukáše Krupky a Jonáše Fiedlera, ve třetí části už ale začali úřadovat domácí, vyhráli ji 5:1 a radovali se z celkového vítězství 7:3. Poslední branku Dukly zaznamenal Radek Míka.
15.12.2007 17:30, 1. liga ČR - 30. kolo

Piráti Chomutov

Podolka - Březina, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Malinský, Révay - Havlůj, Charousek, Šíp - Polodna, Jíra, Kostourek - Boušek, Jeslínek, Mikšovic - Hašek, Tauš, Heinisch
7

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Míka, Staněk, Martinka, Kuchyňa, Štrach, Duben - Fiedler, Hradecký, Čachotský - Krupka M., Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, Krupka L. - Ježek, Man
3
Branky a nahrávky: 6. Chatrnúch (Černý, Mikšovic), 38. Hašek (Charousek, Kolda), 43. Hašek (Chatrnúch, Charousek), 44. Jíra (Bombic, Malinský), 57. Polodna (Kostourek, Malinský), 59. Mikšovic (Boušek, Březina), 60. Kostourek (Jíra) – 13. Krupka L. (Suk, Jonáš), 31. Fiedler (Čachotský, Hradecký), 52. Míka (Hradecký, Čachotský). Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 14:15, navíc Mikšovic (CHM) 10 min. OT. Využití: 5:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 47:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Průběh utkání

První třetinu začali chomutovští hokejisté velmi vlažně. V přesilové hře na úvodu třetiny se takřka nedostali k zakončení. Přesilovku si také vyzkoušeli hosté, kteří byli střelecky úspěšnější nežli soupeř. Při druhé přesilovce Chomutova na začátku 6. minuty se přesnou střelou od modré čáry trefil Roman Chatrnúch - 1:0. Následovaly vyloučení na obou stranách, ale ve hře 4 proti 4 se neprosadil ani jeden z týmů. V 11. minutě si šel na trestnou lavici sednout chomutovský Mikšovic a odpykat osobní trest za nesportovní chování v trvání 10 minut.

Následovalo další vyloučení na straně domácích a Dukla tak dostala další výhodu přesilové hry, kterou ale opět gólově nezužitkovala. Ve 13. minutě přebruslil Lukáš Krupka chomutovské obránce a dostal se před Podolku který jeho střelu zblízka nevykryl - 1:1. Chomutovští se několikrát podívali do prázdné jihlavské brány ale nedokázali propasírovat puk přes obránce za Řehořova záda. Ke konci třetiny se po chybné rozehrávce domácích dostal do úniku jihlavský Fiedler, jenže branku přestřelil, a tak první třetina skončila nerozhodně 1:1.

Ve druhé části dohrávali Chomutovští přesilovku z první třetiny ale hosté se ubránili. Ve 24. minutě střela hostujícího Hradeckého nadělala Podolkovi velké starosti, nejprve ramenem vyrazil a poté si puk málem srazil sám do brány. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nebyly vidět žádné pořádné akce. Oběma týmům chyběla přesná přihrávka. Ve 31. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry 5 na 3 ve trvání 23 vteřin. Těsně po skončení prvního trestu propasíroval puk kolem levé tyče jihlavský Jonáš Fiedler - 1:2. Tuto výhodu dostali také domácí ve 37. minutě, kdy byli vyloučeni dva jihlavští hráči půl minutu po sobě. Chomutov přesilovku využil a srovnal skóre. Po křižné přihrávce se trefil Jaroslav Hašek - 2:2.

Třetí třetina začala opět v duchu vyloučení. Ve 41. minutě si šel za katr sednout domácí Kolda a následně ve 42. minutě hostující Staněk. Chomutov se dostává opět do vedení. Střelou z pravého kruhu se trefuje opět Jaroslav Hašek - 3:2. Ve 44. minutě posílá rozhodčí na trestnou lavici jihlavského Říhu a nabízí tak domácím přesilovku 5 proti 3 v trvání 59 sekund. Domácí přesilovku využili, kdy do poloprázdné brány dorážel odražený puk od zadního mantinelu Petr Jíra a dostali se tak do dvoubrankového vedení - 4:2.

V 50. minutě si za katr šel sednout domácí Chatrnúch za napadení. Jihlavský Radek Míka se trefil přesnou střelou pod horní tyč a snížil na 4:3. Opět se otevíraly dvířka trestných lavic na obou stranách, ale využili toho jenom domácí třemi rychlými góly. V 57. minutě dorazil vyražený kotouč do jihlavské brány Petr Polodna - 5:3, v 59. minutě opět v přesilové hře trefuje přesně Stanislav Mikšovic a v 60. minutě upravil Milan Kostourek zblízka přes ležícího gólmana na konečných 7:3.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie