1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Začátek 56. minuty podrazil brusle Dukly

21.02.2008 / Douďák

Jediná branka rozhodla o nepostupu jihlavských hráčů do bran prvoligového čtvrtfinále. Prakticky po celý zápas držel naděje Dukly na postup v bráně čarující Milan Řehoř, a tak ho muselo dvojnásob mrzet, když ani on nestačil na dorážku jihlavského odchovance hrajícího v dresu Vrchlabí, Lukáše Vantucha, z 56. minuty, která, jak se po pár minutách ukázalo, znamenala pro červenožluté konec sezóny. Přesto je na místě ocenit bojovnost a vervu, s jakou šel každý z hráčů Jihlavy do hokejových bitev s Elektromontem, a poděkovat všem hráčům za předvedené výkony. Takže: Kluci, děkujem!
21.02.2008 18:00, 1. liga ČR - 49. kolo

HC Stadion Vrchlabí

Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Bendík, Hrach, Volek - Tvrdek, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Gengel - Vantuch, Dušek, Špaček - Brynecký, Rapáč, Plodek
1

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Štrach, Míka, Martinka - Čachotský, Bakus, Říha - Man, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Hradecký, Suk - Hrbatý, Kopecký, Jonáš
0
Branky a nahrávky: 56. Vantuch (Vomela, Horčička). Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1972. Střely na branku: 51:32. Průběh utkání: 1:0.

Průběh utkání

Začátek utkání patřil hokejistům Vrchlabí, ale i přes tlak, který si vytvořili, nedokázali domácí ohrozit Řehoře. Dukla se dostala do velké šance v 6. minutě, když se ocitl před Hylákem úplně volný Hanzal, ale jeho střelu z mezikruží zlikvidoval nádherným zákrokem lapačkou Hylák, který tak zachránil domácí od inkasování. Vrchlabí mělo ve 12. minutě přesilovou hru 5 na 3, ale tu zbytečným faulem na Řehoře přerušil Dušek. Domácí pokračovali v přesilovce 4 na 3 a dostali se do velké šance. Beckovu pěknou střelu vyrazil Řehoř, ale k puku se dostal Tvrdek, který natřikrát dorážel, ale Řehoř výborně podržel hostující tým. Za zmínku stojí ještě pokus Hradeckého, který objel branku domácích a vystřeli na Hyláka, který vyrazil puk před sebe, kde dorážel Hanzal, domácí brankář byl však připraven.

Hosté začali druhou část utkání přesilovou hrou, poté co byl vyloučen Chaloupka. Jihlava se v početní výhodě vytvořila dobrou možnost . Obránce Duben vystřelil od modré na Hyláka, puk tečoval jeden z vrchlabských obránců a kotouč je těsně minul Hylákovu klec. Do další šance se dostali ve 26. minutě Krkonošští. Tvrdek si nabruslil od mantinelu mezi kruhy, ale jeho střelu švihem zlikvidoval pohotový Řehoř lapačkou. Další šance přišla ve 29. minutě a měli ji opět domácí. Dnes skvěle hrající Tvrdek čekal před brankou na přihrávku, kterou dostal, ale Řehoř ho fantasticky vychytal a pokryl i následnou dorážku Pajiče. Ve 34. minutě opět byl v šanci Tvrdek, vystřelil, Řehoř vyrazil puk pouze před sebe, ale dorážející Beck se netrefil úplně prázdnou branku. Jihlava odpověděla na šanci domácích také šancí. Hradecký si pokryl puk tělem a protlačil se až před Hyláka, toho sice překonal, ale puk v brance neskončil, jelikož domácím pomohla branková konstrukce. Ve zbytku druhé třetiny se už nic zajímavého neudálo, a tak stav po dvou třetinách byl bezbrankový 0:0.

Začátek třetiny patřil opět domácím. Tvrdek, Beck a Pajič dobře stříleli, ale na Řehoře nevyzráli. Ve 49. minutě se v oslabení dostal do velké šance Gengel, který se prokličkoval až před Řehoře, ale ten opět výborně podržel Jihlavu. První a ukázalo se, že rozhodující branka utkání padla v čase 55:51, když Vomelovu střelu od modré výborně tečoval Lukáš Vantuch - 1:0. Domácím po vedoucí brance narostla křídla. V 56. minutě se podél mantinelu se prosazoval Dušek, kterému se podařilo vystřelit, ale jeho střela šla těsně nad. Jihlava minutu před koncem normální hrací doby měla 100% šanci, poté co téměř do prázdné branky dorážel Man, ale Hylák neuvěřitelným zákrokem nakonec rozhodl toto utkání a tuto sérii. Hosté to ještě v závěru zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Ohlasy trenérů

Pozápasové ohlasy se zde ocitnou později...×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
Rytíři Kladno