1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Jihlavští střelci pálili slepými náboji, Dukla podlehla Nitře

21.08.2008 / Eva Streichsbierová

Dukla vstoupila do turnaje v Nitře porážkou. V úvodním zápase podlehla domácímu extraligovému týmu 0:1. Nepomohl jí ani výborný výkon brankáře Milana Řehoře. Jediný gól zápasu vstřelil už ve 2. minutě Kolník. Jihlavskému týmu se pak nedařilo ani v samostatných nájezdech, v nichž podlehla soupeři 0:2. Zítra nastoupí svěřenci trenéra Karla Dvořáka proti švýcarskému Langnau.
21.08.2008 17:00, Přípravné zápasy - 7. kolo

HK Nitra

Račko - Hranáč, Konig, Megyesy, Kudrna, Halász, Zajac, Školiak M., Sedlák - Ecker, Chrenko T., Barčák - Kmeč, Grošaft, Kolník - Gálik, Bednařík, Slovák - Čaládi, Poljaček, Ručkay
1

Řehoř – Malena, Bílek, Ficenc, Novák, Staněk, Kašpar, Štrach, Rosendorf – Hradecký, Bakus, Rytnauer – Říha, Hanzal, Hrbatý – Krupka, Dolníček, Hodek – Man, Suk, Jonáš
0
Gól: 2. Kolník (Kmeč). Sam. nájezdy 2:1: Ručkay, Chrenko T. - Krupka. Rozhodčí: Konc - Mášik, Stano. Vyloučení: 8:9, navíc Sedlák (NIT) do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0.

Bez gólu se na nitranském stadionu nehrálo ani dvě minuty. Skulinu mezi betony jihlavského brankáře Milana Řehoře našel Ľubomír Kolník a domácí vedli 1:0.

„Milan měl betony u sebe, ale dole nedoléhají úplně přesně, a právě tudy ta střela prošla. Prostě naprosto přesně trefené,“ prohlásil kouč jihlavských brankářů Petr Jaroš.

Jeho svěřenec mu ale jinak v zápase dělal jenom samou radost. „Chytal naprosto skvěle. Šlo na něj nějakých 44 střel a pustil jenom tu jednu smolnou. Musím říct, že jsem s jeho výkonem pravdu moc spokojený,“ nešetřil chválou na Řehořovu adresu.

Počet zásahů gólmana Dukly už ovšem není příliš dobrou vizitkou pro jihlavskou obranu. „Tam máme pořád co zlepšovat. Je taky pravda, že Nitra byla jednoznačně nejrychlejší soupeř, proti kterému jsme zatím v přípravě nastoupili,“ uznale pokyvoval hlavou Jaroš.

Asi nejblíže byla Jihlava vyrovnání ve druhé třetině při dvojnásobné přesilovce. „Tam měl dvě hodně nadějné střely Olda Bakus, bohužel ani jedna neskončila gólem,“ povzdechl si jednatřicetiletý trenér.

Střelecká nemohoucnost jihlavského týmu se pak v utkání projevila ještě v samostatných nájezdech. Domácího gólmana Jozefa Račka překonal pouze Lukáš Krupka. Naopak Dukla inkasovala dvakrát.