4:2
(3:1, 0:0, 1:1)

V derby úspěšnější Dukla

17.09.2008 / Pavel Zeman

Do souboje dvou týmů, které ještě nepoznaly v letošní sezóně výhru, vstoupila lépe domácí Dukla, když se už ve 4. minutě po brankách Pavla Staňka a Daniela Hodka dostala do dvoubrankového vedení. Sojčíkovi se povedlo snížit, jenže v zápětí Oldřich Bakus zvýšil na 3:1. Ve druhém dějství byla Jihlava lepším týmem, leč svojí převahu nedokázala brankově potvrdit. V závěrečném dějství se povedlo hostům snížit Zahradníkem. Jejich naději však utnul Tomáš Hradecký a stanovil tak stav utkání na konečných 4:2.
17.09.2008 17:30, 1. liga ČR - 3. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Malena, Staněk P., Musil, Ficenc, Kašpar, Štrach - Hodek, Bakus, Man - Krupka, Dolníček, Mareš - Hanzal, Hradecký, Suk - Rytnauer
4

SK Horácká Slavia Třebíč

Lev (4. Míča) - Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Koktan, Březina - Čech, Zahradník, Obdržálek - Přibyl, Nahodil, Staněk A. - Vrba, Otčenáš, Sojčík - Burian, Stejskal, Ferebauer
2
Branky a nahrávky: 1. Staněk (Bakus, Hodek), 4. Hodek (Malena, Bakus), 8. Bakus (Hodek), 54. Hradecký (Hanzal, Staněk) - 7. Sojčík (Otčenáš, Vrba), 47. Zahradník (Čech). Rozhodčí: Minář - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2630. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Průběh utkání

Rok se s rokem sešel a Horácký zimní stadion opět hostil regionální derby mezi Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava. Stejně jako 17. září loňského roku zvítězili domácí o dvě branky a připsali si první vítězství. Pomalu ale jistě se z Třebíče stává pro Jihlavu ideální mužstvo na rozjezd k lepším zítřkům.

Že se nevyplácí podceňovat fronty u nově zabudovaných turniketů, se diváci v Jihlavě přesvědčili nejen v zápase proti Vrchlabí, ale i proti Třebíči. Po 30 sekundách se před Lvem objevil Pavel Staněk a bombou do víka rozesmutnil hostujícího brankáře - 1:0. O tři minuty později v přesilovce doklepl do prázdné brány Daniel Hodek a Třebíčští byli v tu chvíli zralí minimálně na dva tři ručníky – 2:0.

Lva nahradil Pavel Míča, a jak se později ukázalo, byl to právě on, kdo držel v následujících minutách červenobílé akcie nad vodou. Ďábelský úvod Dukly nepatrně zchladil Peter Sojčík. První brankou v sezóně snížil v polovině 7. minuty na 2:1.

Jestliže jsem zmínil slovíčko „nepatrně“, pak jsem tak učinil zcela záměrně. Protože kdo zná jihlavský hokej, ví, že je v posledních sezónách neodmyslitelně spojen s pojmem na 11 písmen, to jest prosím Oldřich Bakus. Kapitán borců s červenožlutými dresy si v 8. minutě ve středním pásmu vyměnil puk s Hodkem a poté ačkoli tísněn, dokázal překonat bekhendem Míču. Jednoduchá účelná a koukatelná akce vrátila střelhbitě klid do domácích řad – 3:1.

Prostřední část hry ostře kontrastovala v nasazení obou týmů vzhledem k prvním dvaceti minutám. Přesilovku 5 proti 3 jakoby Jihlavští ani nechtěli využít… Jak Jihlava, tak i Třebíč jistě pamatují vydařenější druhé třetiny.

Začátek třetí třetiny měla zcela v režii třebíčská Slavie. Ve 46. minutě se v jakési „hatlamatle“ před Řehořovou klecí nejlépe zorientoval Petr Zahradník a upravil stav zápasu na 3:2.

Jihlava pochopila, že tudy cesta ke třem bodům nevede a přidala plyn. Extřebíčský Dolníček si pohrál s obranou hostí a předložil puk Marešovi, kterému ležící Míča v poslední možný okamžik vypíchl kotouč z hole. S dobrou formou na začátku sezóny ziskově hospodaří Tomáš Hradecký. Nádherným švihem shodil Míčovi láhev s vodou a druhou brankou během tří zápasů jasně naznačil, že s ním musí soupeřovi obránci v dalších zápasech počítat.

Hosté rezignovali a nezmohli se ani na závěrečnou hru bez brankáře. V derby mezi Duklou a Horáckou Slavií byl lepší domácí tým, který si zaslouženě připsal výhru v poměru 4:2.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (trenér Třebíče): „Prohráli jsme, takže prvně gratuluji soupeři k vítězství. V zápase každej chvilku tahal pilku. Jihlava měla výborný vstup do zápasu po našich individuálních chybách. Ve druhé třetině jsme přestáli obrovský tlak, protože Jihlava hrála přesilovku pět na tři. Tam nás podržel výborným způsobem Míča. Ve třetí třetině jsme se vrátili do zápasu. Deset dvanáct minut jsme dřeli, stáhli jsme hru na tři formace, dali jsme gól. Ovšem to nestačilo, protože naši zkušení hráči nejsou takovými oporami, jako si možná někteří z nich myslej. Když je srovnám s oporami Jihlavy, tak je to diametrálně odlišné. Když za to vezme Bakus, tak je to cítit. Já nemůžu chtít po 89‘ 87‘, aby mi rozhodovali zápas. Musí za to vzít ti staří, a tak to bohužel není. V tom nám Jihlava dala lekci.“

Karel Dvořák (trenér Jihlavy): „Začali jsme výborně, vedli jsme, pak ale přišla nepochopitelná hrubka Petra Štracha. Kdybychom tu třetinu odehráli bez gólu, tak by se ten zápas vyvíjel úplně jinak. Ve druhé třetině jsme sehráli výhodu pět proti třem tragicky. Ale jak už to v hokeji bývá, když neproměníte takové šance, hosté snížili a my jsme se začali strachovat o vítězství. Pár hráčů nám najednou přestalo hrát, ale zabojovali jsme a první vítězství jsme urvali.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie
×
Dnes v 18:00 | Junioři
HC Dukla Jihlava
Rytíři Kladno