4:3
(1:0, 1:1, 2:2)

Dukla ve Vrchlabí nezvládla závěr

22.10.2008 / Jan Pečeňák

Bez nemocného kapitána Oldřicha Bakuse vyrazili jihlavští hokejisté v rámci 16. kola do Vrchlabí. Domácí hráči vedli po čtyřiceti minutách těsně 2:1, když se za Duklu trefil Daniel Hodek. Během třetí třetiny vedli Vrchlabští znovu o dvě branky. Zpět do zápasu dostal svěřence Karla Dvořáka Rostislav Malena. Na 3:3 vyrovnal na začátku 60. minuty Daniel Hodek, ani to však na bod nestačilo. Třináct vteřin před koncem normální hrací doby se ze skrumáže prosadil Jaroslav Koma. Vrchlabí porazilo Duklu těsně 4:3.
22.10.2008 18:00, 1. liga ČR - 16. kolo

HC Stadion Vrchlabí

Štůrala - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Lukáč, Wagenhoffer - Horčička, Pajič, Beck, Nouza, Krupka M., Rusnák, Konečný, Kříž, Látal, Eiselt, Fiedler, Gengel
4

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Malena, Ficenc, Staněk, Lukačovič, Duben, Štrach - Říha, Dolníček, Hodek - Man, Hanzal, Suk - Hrbatý, Bezděk, Jonáš - Kuřítko J., Zeman, Kuřítko M.
3
Branky a nahrávky: 4. Eiselt, 30. Fiedler (Eiselt, Gengel), 47. Galvas (Kříž, Konečný), 60. Koma (Pajič) - 34. Hodek (Dolníček, Říha), 48. Malena, 60. Hodek (Štrach, Malena). Rozhodčí: Lacina - Špringl, Arazimová . Vyloučení: 6:7, navíc Řehoř, Lukačovič (oba JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Průběh utkání

Vrchlabští hokejisté vstoupili do zápasu velmi dobře a již v první minutě měli možnost hrát přesilovou hru, ovšem tu se jim využít nepodařilo. Nadále však pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byl ve čtvrté minutě gól, který po špatné rozehrávce obránců Jihlavy vstřelil Václav Eiselt a byla to jeho první branku v dresu Vrchlabí. Poté se osmělili i hosté a velkou šanci k vyrovnání skóre měli od šesté minuty, když hráli přesilovou hru 5 na 3, ale přes domácí obranu se neprosadili.

To však bylo do konce třetiny to poslední co mohlo diváky zaujmout. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu a oba celky se dostávaly k občasným útočným výpadům. Více aktivní v tomto směru byli domácí hokejisté, ale ani Látal či v 15. minutě Konečný proti Řehořovi v jihlavské brance neuspěli. Do kabin tak s jednobrankovým náskokem v zádech odcházeli hokejisté Vrchlabí.

Hned po dvaceti vteřinách druhé části hry usedl na trestnou lavici Pajič, ale bohužel pro hosty jej na druhé straně následoval Říha a o chvilku později i Suk. Vrchlabí se tak naskytla zajímá příležitost ke skórování v podobě přesilové hry 4 na 3, ovšem až na střelu Konečného jihlavskou branku neohrozilo. Šanci k nápravě dostali vrchlabští ve 25. minutě v podobě klasické přesilovky, ale ta dopadla stejně jako ta předcházející. S blížící se polovinou zápasu se do útočného pásma vydali i hokejisté Jihlavy, ale po ztrátě puku se do úniku 2 na 1 dostali Václav Eiselt s Jonášem Fiedlerem a druhý jmenovaný po přesné přihrávce neomylně zavěsil.

I pro Fiedlera to byla dnes první branka ve vrchlabském dresu. Se šancemi jakoby se najednou roztrhl pytel, ale Martin Krupka a posléze ani Beck neuspěli, a tak přišel trest v podobě branky Jihlavy. Tu ve 34. minutě vstřelil Daniel Hodek, když trefil přesně růžek Štůralovy svatyně - 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí gólman si s pokusy Hrbatého či Staňka poradil. Stejně se vedlo i gólmanovi Jihlavy a tak po dvou třetinách byl stav stále o branku lepší pro domácí.

I třetí třetina začala stejně jako dvě předcházející a to vyloučením, tentokrát na jihlavské straně, ale dopadlo stejně jako ty předcházející. I když domácí byli blízko ke vstřelení branky, ale se střelou Látala si Řehoř bez problémů poradil. Při stavu 5 na 5 zahrozili i hosté, ale teč Dolníčka šla nad branku. Domácí i nadále pokračovali v aktivní hře a nováček ve vrchlabském dresu Nouza si po průniku přes celé kluziště vylámal zuby až na pozorném Řehořovi. Odměnou za aktivitu byla pro hokejisty Vrchlabí radost ze třetí vstřelené branky a to v přesilové hře.

Ve 47. minutě od modré napřáhl David Galvas a jeho střelu zastavila až síť. Než si však fanoušci domácích vychutnali radost, tak přišla rychlá sprcha. Jihlavští hokejisté stihli po 83 vteřinách od inkasované branky opět snížit na rozdíl jediné branky. Rostislav Malena od modré vystřelil puk před branku, který domácí brankář přes clonícího útočníka Jihlavy neviděl a kotouč tak skončil za jeho zády - 3:2. Pro Jihlavu mohlo být o chvíli později ještě lépe, ale nabídnutou přesilovou hru nevyužila. Kdo čekal že domácí hráči začnou spíše bránit výsledek byl na omylu.

Vrchlabští se dál pouštěli do útočných výpadů, kterými zaměstnávali jihlavskou obranu v čele s gólmanem Řehořem, který však odolával. Vyznamenal se hlavně v 55. minutě, když do se do úniku dostali Martin Krupka a Nouza, ale výborný zásahu jihlavského brankáře zabranil Krupkově radosti ze vstřelené branky. Co se nepodařilo na straně jedné, podařilo se na druhé straně. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Wagenhoffer a hosté přesilovou hru zvýraznili odvoláním gólmana. Domácí hokejisté podporováni publikem tlaku Jihlavy odolávali, ale to se změnilo 55 vteřin před koncem, když Daniel Hodek zůstal na chvíli osamocen a tvrdou ranou propálil Štůralu.

Vše nasvědčovalo tomu že se dočkáme prodloužení. S tím se však nesmířil Jaroslav Koma. S pukem se dostal až před Řehoře, ten však jeho první pokus vyrazil, ale na důraz vrchlabského obránce byl již krátký. Koma procpal puk pod betonem jihlavského gólmana za brankovou čárů a v tu chvíli všem bylo jasné že body zůstanou ve Vrchlabí. Hosté se sice dožadovali neuznání branky, ale hlavní rozhodčí své rozhodnutí nezměnil. Dukla podlehla Vrchlabí těsně 3:4.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni střelec první branky Václav Eiselt a na straně hostí střelec třetí branky Jihlavy, Daniel Hodek.