3:1
(2:0, 1:0, 0:1)

Dukla doma nezaváhala, brala všechny tři body

17.11.2008 / Jakub Mezlík

Vysoká porážka s Ústím je zapomenuta. Jihlavští hokejisté debakl odčinili poctivým domácím výkonem proti Olomouci. Už v první třetině si Dukla vypracovala dvoubrankový náskok brankami Jiřího Hanzala a Daniela Hodka, ve druhé části pak přidal Hodek svoji druhou trefu a nasměroval Jihlavu za třemi body. Hosté pouze v závěru zkorigovali na konečných 3:1.
17.11.2008 17:30, 1. liga ČR - 24. kolo

Řehoř - Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Novák, Posmyk, Bílek - Hradecký, Bakus, Hodek - Hanzal, Dolníček, Rytnauer - Suk, Bezděk, Krupka - Dvořák, Polcar, Vysloužil
3

HC Olomouc

Žigárdy - Kříž, Ondrušek, Ostrčil, Bartoň, Rýgl, Nedbálek, Paška, Janáček - Ministr, Smejkal, Řípa - Brančík, Procházka, Žajgla - Davídek, Luňák, Sakrajda - Zbořil, Bordowski, Čuřík
1
Branky a nahrávky: 10. Hanzal (Štrach, Ficenc), 16. Hodek (Bakus, Novák), 38. Hodek (Bakus) - 57. Kříž (Procházka). Rozhodčí: Blecha - Rittich, Skopal. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1643. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Hosté dostali hned po třech minutách výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale šestašedesát sekund trvající možnost Olomoučtí nevyužili, a dali tak příležitost Dukle postupně se rozjet. A domácí si brzy svoji aktivitou vybojovali stejnou početní převahu. I když jí nevyužili, vteřinu po návratu prvního vyloučeného olomouckého hokejisty dostal puk do branky bekhendem zblízka Jiří Hanzal a poslal Jihlavu do vedení - 1:0

Domácí očividně povzbuzeni vedoucí brankou i nadále diktovali tempo hry. Na začátku 16. minuty si do útočného pásma nabruslil Bakus, dostal přesnou přihrávku a zakončoval. Jeho střelu sice ještě Žigárdy vyrazil, na dorážku Daniela Hodka už byl ale krátký - 2:0. I když hosté potom trochu zvýšili aktivitu, Dukla si dvoubrankový náskok do přestávky uhájila.

Ve druhé části měli hosté blízko vyrovnání v přesilovce čtyři na tři, ale Brančík nejprve trefil tyč a dorážející Procházka nepochopitelně selhal před úplně prázdnou brankou. I když si Olomoučtí i v dalším průběhu dokázali vynutit fauly domácích hráčů, při jedné z přesilovek chybovali na modré a Daniel Hodek svoje sólo v oslabení zakončil pěkným blafákem - 3:0.

Třetí třetinu sice domácí hokejisté strávili převážně v obranném pásmu, ale olomoučtí hráči ostřelovali dlouho Řehoře marně. Až na začátku 57. minuty se povedlo využít přesilovku Ondřeji Křížovi, který od modré propálil jihlavského gólmana. Vedení 3:1 už ale domácí uhájili a připsali si tři body.

Petr Vlk (Olomouc): „V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři, i když jsme mu to dnes ulehčili. Sice jsme začali dobře, ale neproměněná přesilovka nás dostala do kolen, pak jsme inkasovali a za chvíli přišel kvůli nedůslednosti druhý gól. Druhá třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, ale bohužel naším problémem teď je to, že se na góly nadřem a naopak snadno dostáváme. A když jsme neproměnili ani vyložené šance, přišel trest, ujel nám v naší přesilovce a bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině už si to domácí hlídali. I když jsme si tlak vytvořili, gól přišel pozdě.“

Bedřích Ščerban (Jihlava): „Nevyužitá přesilovka Olomouce pět na tři nám pomohla, kdybychom inkasovali, tak v tom stavu, v jakém jsme byli po Ústí, by to pro nás mohlo být smrtelné. Naštěstí jsme ji ubránili, dokázali jsme dát dva góly a pak jsme už úspěšně bránili a čekali na brejky, z nichž jeden nám ve druhé třetině vyšel. S výsledkem jsme tedy spokojeni.“