6:3
(3:1, 1:2, 2:0)

Dukla nastřílela Chrudimi šest gólů

29.11.2008 / Luboš Jaroš, Wally

Ten, kdo zavítal v sobotu v podvečer na Horácký zimní stadion, se stal svědkem předčasné vánoční nadílky v podobě gólů. K vidění jich totiž bylo hned 9 a srdce jihlavského fanouška mohlo zaplesat nad tím, že štědřejším z obou týmů byla Dukla, na jejíž straně se v balení gólových "dárečků" vyjímal střelec dvou branek Ladislav Rytnauer. Dukla si tak po dvou těsných porážkách opět připsala 3 body za výhru nad Chrudimí v poměru 6:3.
29.11.2008 17:30, 1. liga ČR - 28. kolo

Řehoř - Ficenc, Malena, Staněk, Andersons, Novák, Musil - Říha, Bakus, Hodek - Rytnuaer, Dolníček, Hanzal - Krupka, Hradecký, Suk - Dvořák, Zeman, M. Kuřítko
6

HC Chrudim

Němec (11. Šrámek) - Toužimský, Kolář, Vágner, Vyskočil, Šafařík, Suchý, Kuncl, Daňo - Martinec, Zadina, Žák - Šeda, Král, Valko - Horák, Zohorna, Bláha - Beránek, Bělohlávek, Semorád
3
Branky a nahrávky: 9. Suk (Krupka, Hradecký), 11. Rytnauer (Dolníček, Staněk), 18. Hodek (Staněk, Bakus), 29. Bakus (Hodek, Říha), 48. Rytnauer (Dolníček), 53. Suk (Krupka) - 11. Martinec (Zadina, Toužimský), 29. Král (Valko, Šeda), 37. Šeda (Král). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1671. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Dukla vstupovala do zápasu s cílem oplatit nováčkovi soutěže Chrudimi porážku 2:6 z prvního vzájemného měření sil. Zároveň chtěla odčinit 2 předchozí prohry proti Havlíčkovu Brodu a Kometě. Touha po vítězství byla na žlutočervených patrná už od začátku duelu. Svojí převahu zúročili v 9. minutě, když Pavel Suk prostřelil Němce, před kterým dobře clonil Lukáš Krupka - 1:0. Chrudim vyrovnala v 11. minutě, nejprve Marek Zadina rozezvučel tyč a poté Tomáš Martinec dorazil odražený puk za Řehořova záda – 1:1.

To se však nelíbilo domácímu Ladislavu Rytnauerovi, jenž využil přesnou nahrávku Davida Dolníčka zpoza branky a nechytatelnou bombou nedal Němcovi šanci - 2:1. Hostující brankář Martin Němec byl po této brance vystřídán a nahradil ho kolega Lukáš Šrámek. I on však nevydržel dlouho s čistým kontem a musel kapitulovat v 18. minutě, když pouze vyrazil nahození Oldřicha Bakuse před sebe a osamocený Daniel Hodek uklidil kotouč do klece - 3:1. Když se v závěru prvního dějství neujala ani tvrdá střela Petra Nováka, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení Jihlavy.

V úvodu druhé části hry ukázala i Chrudim, že hokej hrát umí a dokázala si vytvořit vážnější příležitost, když se do brejku dostal Tomáš Martinec, jenže jeho úmysl Řehoř vystihl. Na druhé straně zahrozil Rytnauer, jenže jeho střelu i okamžitou dorážku zneškodnil pozorný Lukáš Šrámek. Brankové skóre se tak měnilo ve 29. minutě, kdy po pěkné souhře zakončoval nahrávku Daniela Hodka Oldřich Bakus do odkryté branky - 4:1. Bezprostředně po inkasování se povedlo hostům odpovědět, Lukáš Valko našel před brankou nepokrytého Lukáše Krále, který se z otočky nemýlil - 4:2. Ke zvratu zavelel v závěru druhého dějství Jan Šeda, který využil přesnou nahrávku Lukáše Krále ihned po vhazování - 4:3.

I když mohl kontaktní gól domácí psychiku nalomit, přišel pravý opak. Domácí zabojovali, David Dolníček vybojoval kotouč, přihrál nepokrytému Ladislavu Rytnauerovi, který s přehledem zavěsil puk do pravého horního růžku - 5:3. Další pěkný pokus předvedl Jiří Hanzal, který prověřil střelou zápěstím pozornost Lukáše Šrámka. Další hřebíček do chrudimské rakve zabil Pavel Suk, který využil nepozornosti v obraně hostí a přes ležícího obránce svůj projektil zamířil přesně - 6:3. Závěr utkání okořenila vzájemná potyčka domácího kapitána Oldřicha Bakuse a Jana Šedy na straně hostí. Jihlava tak zaslouženě zvítězila v poměru 6:3

Martin Hosták (Chrudim): „Nejsem spokojený se zápasem, nepodařilo se nám zopakovat disciplinované výkony, které jsme předváděli v předchozích třech čtyřech utkáních. Dopustili jsme se strašného množství chyb, zápas jsme začali hodně ležérně. První půlka utkání byla z naší strany hodně ospalá, nedokázali jsme se dostat do tempa, nevyhrávali jsme osobní souboje, v nich byla Dukla jasně lepší. Pak jsme hru vyrovnali, dostávali jsme se i do šancí, ale už bylo pozdě. Soupeř velice dobře a disciplinovaně odbránil třetí třetinu, přestože my jsme měli tlak, bohužel jsme však udělali hrubé chyby, které nás srazily.“

Bedřích Ščerban (Jihlava): „Já jsem samozřejmně spokojený. My jsme veděli, že Chrudim je silný soupeř, patří mezi černé koně soutěže. Letos jsme s nimi už třikrát prohráli, takže jsme se připravovali velmi důkladně. Začátek zápasu nám vyšel parádně, hráči přesně plnili, co jsme si řekli. Dostali jsme Chrudim pod tlak, z čehož pramenili jejich chyby, které jsme dokázali gólově potrestat. Druhá třetina byla přesně obráceně, Chrudim zatlačila nás, začali jsme dělat chyby. Soupeř se nám přiblížil na rozdíl jedné branky. Do třetí třetiny jsme šli s cílem, že oni musí. My jsme se soustředili na rozbíjení jejich útoků a z brejků jsme chtěli skórovat. Což se nám stoprocentně povedlo.“