2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Vítězná série juniorů trvá

11.03.2009 / Luboš Jaroš

Svojí šňůru neporazitelnosti chtěli mladíci Jihlavy prodloužit i proti Šumperku. Chuť po vítězství ukázala Jihlava hned v úvodu, když po pěkné akci otevřel skóre Adam Pometlo. Šumperku se povedlo vyrovnat v závěru první dvacetiminutovky v přesilové hře Michalem Peškou. Poté však oba gólmani svoje svatyně začarovali a i přes velkou snahu střelců už žádný kotouč za svá záda nepustili. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, kde dva body pro Jihlavu vystřelil Ondřej Malec - 2:1
11.03.2009 17:45, 1. liga juniorů skupiny C - 46. kolo

Návratil - Musil, Vacek, Zelený, Randa, Rosendorf, Šustr - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Kotlík, Zeman, Kuřítko
2

HK MD Šumperk

Peksa - Dokoupil, Novotný, Havlík, Zacpálek, Fryč, Pezda, Drtil - Peška, Přikryl, Malý - Hlavsa, Šoustal, Skoumal - Svoboda, Stejskal, Poles
1
Branky a nahrávky: 2. Pometlo (Dvořák, Malec), 63. Malec (Polcar) - 19. Peška (Malý, Přikryl) . Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 619. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Raketový vstup do utkání se povedl Jihlavským, když hned ve 2. minutě vyšachovali hostující obranu, zakončující Adam Pometlo si mazácky blafákem položil brankáře a zasunul puk do prázdné branky - 1:0. I hosté ukázali, že hokej hrát umí, velké šance Polese a Šoustala však dokázal zlikvidovat pozorný Navrátil. Na druhé straně zase musel těžký zákrok vytáhnout Peksa proti Kuřítkovi. První přesilová hra utkání se zahrávala v úplném závěru úvodní dvacetiminutovky. Hosté jí však dokázali nekompromisně potrestat, když po nacvičené přesilovkové akci zakončoval Michal Peška do odkryté branky - 1:1.

Ve 22. minutě se v dobré střelecké pozici zjevil Kuřítko, prudkou přihrávku od Zemana však pouze promáchl. Na druhé straně v zápětí zahrozil Malý, jeho střela však skončila nad brankou. Ve 35. minutě mohli strhnout vedení na svojí stranu domácí, jenže po velkém závaru nedokázali Peksu překonat Kotlík ani Zeman. Když brankou neskončil ani střelecký pokus Adama Zemana, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu.

V úvodu poslední dvacetiminutovky do dobré šance postupoval Přikryl, výborně chytající Navrátil však jeho pokus chytil. Na druhé straně ukázal i Peksa, že chytat umí, když zmařil vyložené šance Vysloužilovi a Polcarovi. V 50. minutě postupoval sám na Navrátila Svoboda, domácí mág však včasným vyjetím a skokem pod nohy jeho nájezd zmařil. I přes velký tlak Jihlavy ze závěru utkání další branka nepadla a tak přišlo prodloužení. I v něm měla více ze hry Jihlava, sám před brankářem nedokázal přesně zakončit Vysloužil. Vítěznou trefu tak musel obstarat Ondřej Malec, který se mezi obránci prosmýknul a po bekhendové střele nedal gólmanovi šanci - 2:1.