1:2p
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Dukla vyrovnala v hektickém finiši, v prodloužení padla

14.12.2009 / Jakub Mezlík

Jihlavští hokejisté prohrávali v pondělním domácím zápase s Kadaní od 30. minuty 0:1 a přes dobře bránícího soupeře se nemohli dlouho prosadit. Vyrovnání přišlo až v dramatickém finiši, kdy nejprve Dobrovolný perfektně zachránil Balászovu střelu do prázdné branky, a poté se trefil z dorážky Daniel Hodek. Bod ale získala Dukla pouze jeden, protože nakonec prohrála 1:2 po prodloužení.

Fotky ze zápasu najdete zde.
14.12.2009 17:30, 1. liga ČR - 30. kolo

HC Dukla Jihlava

Benda - Ficenc, Malena, Dobrovolný, Staněk, Chvátal, Takáč - Hodek, Hubáček, Čachotský - Bezděk, Dušátko, Rytnauer - Pitule, Mareš, Haluza - Polcar, Zeman, Hrbatý
1

SK Trhači Kadaň

Jarina - Schmidt, Szakal, Spitzer, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartmann - Balász, Bauer, Boušek - Polanský, Šíp, Trochta - Mužík, Ton, Freiberg - Malát, Charousek, Kloz
2
Branky a nahrávky: 60. Hodek (Haluza, Rytnauer) - 30. Ton (Zmeškal, Freiberg), 64. Balász (Bauer). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Jílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1371. Střely na branku: 45:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Průběh utkání

V úvodu tohoto utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, nebyly k vidění žádné vážnější situace. Bylo však patrné, že se oba týmy snaží hrát již od začátku zápasu s patřičnou tvrdostí a bojovností. První vetší příležitost skórovat měli jihlavští hráči v průběhu 16. minuty, kdy Hodka našel přesnou přihrávkou Hubáček, ten však hostujícího Jarinu z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Dukla si před koncem první třetiny vytvořila několik šancí, do šaten se však odcházelo za bezbrankového stavu.

Hned na začátku druhé třetiny se hra znatelně zrychlila. Nejprve si Pitule vyměnil dvě rychlé přihrávky s Marešem a poté natrefil z blízkosti gólmana Jarinu. Na druhé straně se před Bendou ocitl kapitán hostujících Šíp, ten se však zalekl situace a netrefil bránu. Prvního zásahu se dočkali hosté. V 30. minutě zápasu se Karel Ton dostal zpoza brány až před Bendu a skóroval – 0:1. Domácí hráči měli ke konci druhé části obrovskou příležitost srovnat stav utkání. Hodkova střela po brankářově zákroku letěla do brankové konstrukce, od které se odrazila ven do hřiště.

Jednu z do té doby největších šancí měl v 48. minutě Rytnauer. Sám před gólmanem pouze posouval puk do branky, ale hostující Jarina pohotovým zákrokem zabránil vyrovnání. Dvě minuty před koncem jihlavské duo trenérů odvolalo z brány Marka Bendu. Zázračné vyrovnání přišlo v čase 59:25, a to z hole kapitána týmu Daniela Hodka – 1:1.

O výsledku zápasu základní hrací doba nerozhodla, a tak se zápas přesunul do prodloužení. Ve čtvrté minutě prodloužení samostatným průnikem rozhodl David Balász – 1:2. Diváci navzdory nepříznivému stavu zápasu vytvořili příznivou atmosféru, na HZS v Jihlavě si na tento duel našlo cestu 1371 diváků.

Ohlasy trenérů

Jiří Rech (trenér Kadaně): „Pro mě je to těžké hodnocení. Mohli jsme urvat tři body, nakonec máme dva. Jeli jsme sem s tím, že tu chceme bodovat, což se nám podařilo. Hokej nebyl až tak pěkný, ale dnes se to bohužel na krásu nehraje, protože jsme tam, kde jsme a potřebujeme každý bodík.“

Patrik Augusta (trenér Jihlavy): „Musím souhlasit s tím, že to nebyl hokej na krásu. Byl to spíš boj a čekalo se na první gól, který vstřelil nakonec soupeř. Kadaň to potom zavřela a pro nás bylo hrozně těžké se prosazovat. Velmi dobře bránili, dobře jim chytal brankář, navíc si myslím, že jsme neměli dnes ani moc štěstí, že by se k nám třeba odrážely puky. Těsně před koncem jsme byli v takzvané klinické smrti, když měl soupeř prázdnou bránu a Jirka Dobrovolný to parádně chytil. Potom jsme urvali bod. Hrači pro ten bod pracovali tvrdě. Soupeř byl kvalitní. Jeho poslední výsledky to potvrzují. Bylo to bojovné utkání a v prodloužení jsme potom vsadili na to, že to zkusíme, nevyšlo to, ale jsme rádi aspoň za bod.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie