2:6
(0:1, 1:4, 1:1)

Série domácích proher neskončila ani proti Kadani

13.01.2010 / Pavel Zeman

Jihlavští hokejisté opět doma selhali. Ve středu nestačili na Kadaň a svému soupeři v souboji o deváté místo podlehli 2:6. Nepovedenou chvilku si vybrala Dukla ve druhé třetině, kdy během tří a půl minuty čtyřikrát inkasovala. Jarinu překonali až za velmi nepříznivého stavu Petr Haluza a Daniel Hodek.

Fotografie ze zápasu najdete zde.
13.01.2010 17:30, 1. liga ČR - 39. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř (29. Benda) - Ficenc, Dobrovolný, Staněk, Kašpar, Posmyk, Takáč, Novák - Hodek, Krupka M., Čachotský - Stránský, Mareš, Haluza - Pitule, Bezděk, Krupka L. - Rytnauer, Zeman, Polcar - Suk
2

SK Trhači Kadaň

Jarina - Ťupa, Rutta, Kloz, Prošek, Zmeškal, Hlubuček, Schmidt, Szakal - Balász, Bauer, Bursík - Gombár, Charousek, Boušek - Kuběna, Domin, Tsyganov - Ton, Freiberg, Mužík
6
Branky a nahrávky: 34. Haluza (Bezděk, Dobrovolný), 44. Hodek (Čachotský, Staněk) - 12. Gombár (Charousek, Boušek), 26. Kuběna (Domin, Tsyganov), 27. Bauer (Ťupa, Rutta), 29. Ton (Mužík, Freiberg), 30. Balász (Bursík, Bauer), 51. Gombár (Charousek, Ťupa). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 914. Střely na branku: 45:51. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

Průběh utkání

V prachbídné formě se prezentují veřejnosti v posledních zápasech jihlavští hokejisté. Důležitý souboj proti Kadani jen potvrdil, že jihlavský Ježek se zadrhl. S ironickým úsměvem vzpomínají jihlavští fanoušci na slova Martina Krupky, který si po svém příchodu z Benátek pochvaloval, že jde do týmu, jenž je v tabulce o několik pater výše.

Ve 12. minutě poslal tým hostí do vedení Jiří Gombár - 0:1. O pár sekund později mohl zvýšit Bauer, ale Řehoř jeho střelu do odkryté branky zázrakem zlikvidoval. Jak už to tak v soubojích s Kadaní bývá, nebyl to ofenzivní koncert, nýbrž tuhý boj o střední pásmo.

To se změnilo ve 26. minutě. A to setsakramentsky radikálně! Jako v hororu od Poeho si musel připadat Řehoř. Nejdříve se proti němu spiklo hrazení, které nečekaně odrazilo puk k Pavlu Kuběnovi. Kadaňský hokejista využil situace a pod nohou jihlavské jedničky zvýšil na 2:0.

O 51 vteřin poté... Kadaňští využívají přesilovou hru. Jakub Bauer doráží po střele Ťupy - 0:3.

O 122 vteřin poté... Opět gól z dorážky. Karel Ton jím vyhání Řehoře z branky - 0:4

O 38 vteřin poté... Brilantní akci předvádí duo Bursík - Balász. Prvně jmenovaný přihrává zkušenému kolegovi zpoza branky a než si Benda stačí sáhnout na puk na světelné tabuli svítí 0:5.

Co dodat k této pasáži? Raději nic.

Sympatické bylo, že domácí zbytek, lépe řečeno druhou polovinu zápasu nevypustili. Ve 34. minutě rozjásal torzo fanoušků Petr Haluza - 1:5. O výsledku však bylo jasně rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani trefa Daniela Hodka ze 44. minuty. Tečku za zápasem udělal Jiří Gombár, když překonal Bendu z velkého úhlu střelou na rameno.

Pryč z letargie nepomohli ani mladé pušky z Plzně – Pitule a Stránský, jejichž výkon lze z pohledu jihlavského fanouška hodnotit jako jedinou pozitivní věc. Jihlava podlehla Kadani 2:6.

Ohlasy trenérů

Jiří Rech (asistent trenéra Kadaně): „V tři body jsme před zápasem ani nedoufali. Přijeli jsme sem pro ten jeden bodík, ale takhle je to nádherné. Rozhodlo proměňování šancí. My jsme každou druhou šanci dali, domácí ztroskotali na našem výborném gólmanovi, který už nás drží několik zápasů.“

Roman Mejzlík (trenér Jihlavy): „Ze začátku jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ze kterých jsme ale gól nedali. Soupeř nám jednou odjel do situace dva na jednoho a byl z toho gól. Ve druhé třetině jsme dostali takový gól... No prostě když se nedaří, tak se nedaří. Odrazem o plexisklo na hůl soupeře. Tenhle gól nás položil. Dostali jsme pak rychlé branky a nedokázali se vrátit do zápasu. Naše bolest trvá dál. Z každého gólmana tady děláme gólmana do nároďáku, protože neproměňujeme šance.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie