2:1
(0:1, 1:1, 1:0)

Dukla přehrála Znojmo

26.08.2010 / Vojtěch Vopat

V rámci Regionálního poháru přivítala Dukla znojemské Orly, kterým chtěla vrátit úvodní porážku 0:2 ze Znojma. I přes to, že měli domácí více ze hry, vedení se ujali po první dvacetiminutovce hosté. Jihlava se však nevzdala a svojí snahu o vyrovnání zúročila po brance Adama Zemana ve druhém dějství. Větší vůli po vítězství pak ukázali domácí, když po překrásné akci využili přesilovou hru brankou Daniela Hodka a zaslouženě zvítězili v poměru 2:1.
Fotografie ze zápasu najdete zde
26.08.2010 17:00, Přípravné zápasy - 9. kolo

HC Dukla Jihlava

Benda - Zelený, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Staněk P., Jaroš, Posmyk, Kaláb - Hodek, Bakus, Man - Padělek, Zeman, Čachotský - Jeslínek, Mareš, Polcar - Pitule, Hollý, Protasenja
2

Orli Znojmo

Kacetl - Štach, Rangl, Klimeš, David, Kolafa, Lattner, Šindelář, Marosz, Haman, Vyletelka, Plášek, Staněk A., Rachůnek, Orsava, Hradecký, Beroun, Říha, Pláněk
1
Branky a nahrávky: 25. Zeman (Padělek), 51. Hodek (Čachotský) - 12. Rachůnek (Staněk, Plánek). Rozhodčí: Hejduk - Svoboda, Rittich. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 463. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Průběh utkání

Domácí hráči si nenechali líbit porážku od hostů v předchozím zápase. Hosté nastoupili s kapitánem týmu Radkem Hamanem a brankářem Ondřejem Kacetlem, který podával dobrou práci, ovšem dvakrát se mu zatoulal puk za záda. Domácím kapitánem byl Oldřich Bakus, na místo brankáře se postavil Marek Benda, který pustil za svá záda puk pouze jednou.

Začátek utkání se nesl v podobě mnoha nepřesností. Při první příležitosti, když hráči Dukly hráli přesilovou hru, se nepodařilo Pavlovi Staňkovi dostat puk za brankáře Kacetla. Na stranu hostů se přiklonilo štěstí, kdy Tomáš Rachůnek dostal rychlou nahrávku a lehce nahodil puk na Bendu. Bendovi proklouznul puk mezi betony - 0:1.

Poslední šanci v první třetině měli hosté, avšak nepodařilo se jim ve výhodě jednoho muže na hřišti dopravit puk za brankovou čáru. Po příchodu hráčů z kabin se více dařilo domácím. Aleš Padělek obešel bránící hráče Znojma a nastřelil na Kacetla. Střelu tečoval Adam Zeman a puk se záhy nacházel v bráně hostů - 1:1.

Domácí měli další šanci v 27. minutě, kdy Aleš Padělek nahrál Adamu Zemanovi, který zasáhnul pouze Kacetlovu připravenou lapačku. Před odchodem do kabin měli příležitost domácí při vyloučení hráče hostů, k závěru se ale nedostali.

Úvodem třetího dějství dostal puk Rostislav Marosz, který vyjížděl z trestné lavice, vyrazil sám na bránu. Tam mu zkřižovali cestu domácí obránci a tudíž nehrozilo Bendovi žádné nebezpečí.

V 50. minutě přesně zaměřil bránu Kacetla Daniel Hodek, který dostal přihrávku od Tomáše Čachotského - 2:1.

Znojmo dostalo ještě dvakrát výhodu v podobě přesilové hry, ovšem přes domácí obranu neprošel téměř žádný puk. Dvě minuty před koncem dostal příležitost ještě Jiří Man, přijal nahrávku od kapitána Dukly Bakuse, ovšem trefil pouze výstroj brankáře hostů Kacetla.

Tabulka

1. Orli Znojmo    5 3 0 0 2 12:5  9
2. HC Tábor      4 3 0 0 1 14:8  9
3. HC Rebel Havl.Brod 6 2 1 0 3 14:21 8
4. HC Dukla Jihlava  5 2 0 0 3  7:10 6
5. SK HS Třebíč    4 1 0 1 2  8:11 4

Ohlasy trenérů

Milan Kastner(trenér Znojma): „Bylo to kvalitní utkání, my jsme byli lepší v první třetině, Jihlava byla lepší v druhé třetině. Rozhodla přesilovka, kdy my jsme měli úplně stejnou šanci, kterou my jsme nedali, oni ji proměnili, takže já bych to hodnotil jako vyrovnané utkání.”

Petr Vlk(trenér Jihlavy):„Určitě můžeme být spokojeni s výsledkem, přeci jenom Znojmo je kvalitní tým a potvrdili to i tou hrou. Byli důrazní, přímočaří, důslední v těch situacích, kdy důslední mají být. Myslím, že se nám to podařilo překonat, ale z našeho pohledu nebyla ta první třetina vyloženě dobrá. Postupem času se to zlepšovalo a dotáhlo se to do nějakého konce.”

Fotogalerie utkání

Fotogalerie×
Dnes v 17:15 | Dorost
HC Dukla Jihlava
HC Tábor