5:3
(1:1, 2:1, 2:1)

Dukla doma opět vítězně, tentokrát porazila Vrchlabí

22.09.2010 / Libor Kucza

I proti Vrchlabí chtěla Jihlava potvrdit svojí domácí formu a připsat si další vítězství. Její cesta však tentokráte byla strastiplnější, když musela dvakrát dotahovat jednobrankové manko. Obhájit domácí tvrz se jí však nakonec podařilo, když vítězství pečetil do prázdné branky Aleš Padělek a uzavřel tak skóre utkání na 5:3.
Fotografie ze zápasu najdete zde.
22.09.2010 17:30, 1. liga ČR - 3. kolo

Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Staněk, Kaláb, Zelený, Suchý - Hodek, Bakus, Bezděk - Padělek, Hollý, Čachotský - Jeslínek, Mareš, Škumát - Pitule, Zeman, Krupka
5

HC Stadion Vrchlabí

Ševčík (32. Koutský) - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Bauer, Poskočil, Čížek - Rusnák, Tvrdek, Filip - Látal, Kubeš, Hubáček - Beck, Urban, Bláha - Zíma, Bezouška, Drábek
3
Branky a nahrávky: 15. Mareš (Jeslínek), 29. Kaláb (Bakus, Staněk), 32. Hodek (Bakus), 47. Hollý (Čachotský, Staněk), 60. Padělek - 10. Chaloupka (Beck, Kubeš), 24. Tvrdek (Filip, Matějíček), 48. Filip (Tvrdek, Rusnák). Rozhodčí: Kalivoda - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1975. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Za slunečného podvečera chtěla Dukla navázat na výkony, které předváděla v prvních dvou kolech. Zajímavosti si mohli všimnout také jihlavští fanoušci. Rozhodčí zde měli totiž zástupkyni něžného pohlaví, sudí Arazímovou.

První dvacetiminutovka začala velmi vlažně, přesto o něco více ze hry měli vrchlabští. Jejich aktivní začátek však zabrzdilo oslabení, které se za necelou minutu zdvojnásobilo. Jihlavští hokejisté však naložili s touto výhodou prachbídně a brankáře hostí téměř neohrozili. Hra se poté zklidnila. V 8. minutě usedl na trestnou lavici šéf jihlavské střídačky Oldřich Bakus, a vrchlabští toho využili. V čase 9:32, po usazení v útočném pásmu a bezchybně sehrané přesilovkové akci propálil Řehoře dělovkou od modré Petr Chaloupka - 0:1. První dějství už příliš hokejové krásy nepřineslo, přesto se Dukla dočkala vyrovnání. Po chybě gólmana hostí Ševčíka, který neudržel puk v lapačce, zasunul kotouč do brány v čase 14:59 Jaroslav Mareš - 1:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin

Jihlavský pokus o tlak- tak vypadal začátek druhého dějství. Veškeré pokusy ovšem utnul začátek 24. minuty. Forvard hostí Kamil Tvrdek si v čase 24:09 pohrál s jihlavskou defenzivou a prostřelil bezmocného Řehoře - 1:2. Na ledové ploše se poté přitvrdilo. Krvavý šrám si odnesl bek Dukly Tomáš Ficenc. A přestože se síly na ledě na určitý čas srovnaly, jihlavští přesto tuto přesilovku využili. Oldřich Bakus výtečně našel najíždějícího Tomáše Kalába a ten nedal Ševčíkovi šanci - 2:2. Přehoupla se polovina utkání, na časomíře svítil čas 31:52, a Dukla poprvé v zápase vedla. O vše se postaralo duo Bakus – Hodek, skóroval druhý jmenovaný - 3:2. Hned bylo v ochozech Horáckého zimního stadionu veseleji. Po této brance hosté vystřídali brankáře. Místo Ševčíka nastoupil Koutský. Další průbeh druhé třetiny se nesl v duchu častých nepřesností, a proto se už skóre nehnulo.

Začátek třetí dvacetiminutovky přinesl takřka vylučovací maraton. Hlavní sudí Kalivoda tresty rozhodně nešetřil. V prvních 3 minutách jich rozdal celkem 5. Časoměřiči však mohli zůstat v klidu, skóre se neměnilo. To však přestalo platit v čase 46:27, kdy po výborné práci Čachotského zasunul puk do odkryté brány Martin Hollý - 4:2. Hosté si poté vzali oddechový čas, který se jim vyplatil.Ve 48. minutě zápas zdramatizoval Martin Filip, který neměl s ležícím Řehořem moc práce - 4:3. Dukla hrála v následujících minutách velmi chytře a nepřipustila téměř žádný tlak hostí. Ti se ještě v závěrečné minutě pokusili o hru v 6, která se však minula účinkem. Aleš Padělek byl tím, který zmrazil střídačku Vrchlabí, dychtící po vyrovnání. 8 vteřin před koncem poslal kotouč do prázdné brány. Teď už mohla jihlavská radost propuknout naplno.

Jihlavští hokejisté doma opět zvítězili a drží si tak domácí neporazitelnost. Dnes to však neměli vůbec jednoduché. Utkání by se dalo nazvat spíše bojovným, příliš technického hokeje nepřineslo, přesto však utkání mělo náboj. Okořenilo ho celkem 17 menších trestů, nešlo však o žádné zákeřné zákroky. Domácí fanoušky tak mohli odcházet domů spokojeni.

Radoslav Svoboda (trenér Vrchlabí): „Přijeli jsme a chtěli jsme bodovat. V první třetině jsme začali docela dobré utkání, byla to dobrá třetina. Ve druhé se to pak otočilo, děláme hrozně moc individuálních chyb, nadřeme se na góla. Ubráníme oslabení pět na tři, pak ale nedáme gól při stejné přesilovce. Je to takový upracovaný. Prostě nejsem spokojený.“

Petr Vlk (trenér Jihlavy): „VDnes jsem hrubě nespokojený s výkonem většiny týmu. Tolik nedisciplinovanosti a nedůslednosti co tam dneska bylo, to je hrůza. Za body jsme rádi, protože ty se počítají. Ale musíme se na to ještě kouknout, probrat to a něco si k tomu říct.“