3:1
(1:1, 2:0, 0:0)

Na výsluní tabulky se stále vyhřívá Dukla

10.11.2010 / Libor Kucza

Vyhřívat se na výsluní prvoligové tabulky chtěla Dukla i po zápase se silným soupeřem z Hradce Králové. Vstup do utkání jí však nevyšel nejlépe, když se vedení ujali hosté brankou Roubíka. Poté už se však trefovali pouze domácí, nejprve vyrovnal Oldřich Bakus, následně přesně mířili Daniel Hodek a Aleš Padělek. Jihlava tak zaslouženě zvítězila 3:1 a udržela první příčku tabulky.
Fotografie ze zápasu najdete zde.
10.11.2010 17:30, 1. liga ČR - 17. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Kaláb, Zelený, Malena, Dobrovolný, Staněk, Posmyk, Jaroš - Hodek, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Škumát - Man, Zeman, Bezděk - Protasenja, Polcar, Hollý
3

Hradec Králové

Blažíček - Pánek, Křetínský, Hendrich, Čáp, Vágner, Chmelíř, Táborský, Višňák - J. Hruška, Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Macháň, Moskal, Kubica - Berger, Valášek, O. Hruška
1
Branky a nahrávky: 17. Bakus (Hodek, Čachotský), 21. Hodek (Bakus, Čachotský), 32. Padělek - 15. Roubík (Kadlec, Křetinský). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1984. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Průběh utkání

Jihlavští hokejisté chtěli v dnešním utkání potvrdit dobrou formu a navázat tak na sobotní vítězné utkání na horké půdě Berounských Medvědů. Proti tomu byl ale další celek z popředí tabulky, Hradec Králové, který rozhodně nechtěl hrát druhé housle.

To potvrdil hned v úvodních minutách klání, když na ospalou Duklu vlétl v plné síle. Hradečtí hokejisté byli aktivní, lépe bruslili, vytvářeli si spoustu příležitostí. V té největší se ocitl v 6. minutě Vít Budínský, kterému stačilo pouze přehodit bezmocně ležícího Řehoře. Neúspěšnou dorážkou mu sekundoval Martin Koudelka. V následujících minutách měly oba týmy lákavé nabídky ke vstřelení úvodní branky, přesilové hry. Jejich počínání však bylo více než prachbídné. Až v čase 14:28, při probíhajícím trestu Jiřího Dobrovolného se prosadil Jaroslav Roubík, který měl po výborné přihrávce Petra Kadlece snadnou práci – 0:1. Jihlavští se z obdrženého gólu rychle otřepali a drali se za vyrovnáním. Do obrovské šance se dostal Tomáš Čachotský, který postupoval sám na hostujícího gólmana Blažíčka. Ten měl však vyrážečku na správném místě. V čase 16:55 se již skóre měnilo. Kapitán Oldřich Bakus vyjel zpoza brány a zasunul kotouč za v chumlu se nacházejícího brankáře hostí – 1:1. První část se poté odehrávala v klidném tempu. Objevovala se také řada nepřesností, které k atraktivitě hry příliš nepřispěly. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu - 1:1.

Druhá dvacetiminutovka přinesla naprostý obrat v zápase. Dukla vlétla do hry jako utržená ze řetězu. Zcela ukradla Hradci všechny vlastnosti, které jej zdobily na začátku zápasu. Nastalá situace nemohla vyústit v nic jiného, než v jihlavské vedení. Uběhlo pouhých 37 vteřin od začátku druhé třetiny, když se jako správný mazák projevil Daniel Hodek. Pohrál si s Blažíčkem a zasunul kotouč k pravé tyčce – 2:1. Jihlavští byli zjevně povzbuzeni vstřelenou brankou a stále zvyšovali aktivitu. Ve 27. minutě měl před sebou odkrytou branku Libor Bezděk. Evidentně si ale před zápasem neprávně seřídil mířidla. Na ledové ploše se poté přiostřilo, následovala řada vyloučení. Dukla měla dokonce příležitost hry 5 proti 3. I touto nabídkou ovšem pohrdla. V době, kdy na světelné tabuli svítil čas 31:56 hrála Dukla v početní nevýhodě. Aleš Padělek začal výborně napadat, a to mu přineslo ovoce. Vybojoval kotouč za svatyní hostí, vyjel si do mezikruží a vypálil. Excelentní střelou jistě ušetřil práci uklízečce, která nebude mít s vymetáním pravého horního rohu branky žádnou námahu. – 3:1. V koncovce druhé dvacetiminutovky měli jihlavštví stále mírně navrch. Skóre se ale nezměnilo.

Třetí dějství přineslo opatrnější hokej. Několikrát se také blýskl Milan Řehoř, který svůj tým držel nad vodou. Zejména proti šanci Roubíka byl bezchybný. Dukla ale stále hrozila. Obzvlášť Aleš Padělek byl stále při chuti, když chtěl zopakovat svoji gólovou akci. Tentokrát ovšem jeho pokus Blažíček vytěsnil. V 54. minutě pálil baseballově od modré Staněk. Ani jeho pokus se neujal. O 2 minuty později využil značně otevřené hradecké obrany Daniel Hodek, který se dostal do samostatného úniku. Jeho zakončení taktéž postrádalo gólové parametry. Dukla již poté hrála chytře, vedení 3:1 si s přehledem uhájila a mohla si začít vychutnávat závěřečné odpočítávání.

Jihlavští hokejisté tak prokázali fakt, že vítězství v Berouně nebylo dílem náhody a body jim plně náleží. Dnešní bodový zisk potvrzuje první místo v prvoligové tabulce, ve které nabrala Dukla po dnešním kole další dva cenné body náskoku. Všichni od fanoušků, až po hráče si tuto euforii vychutnávají, doufejme tedy, že potrvá co nejdéle.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička (Hradec Králové): Utkání jsme začali velice dobře, vedli jsme 1:0. V první třetině jsme si vytvořili dvě téměř stoprocentní šance, kdy jsme netrefili bránu. Měli jsme dát branku a utkání by se vyvíjelo jinak. Ve druhé třetině jsme zaspali začátek. Přišel vyrovnávací gól, pak gól v oslabení, kdy se nedohodl bek s gólmanem, a i když jsme s tím chtěli něco udělat, ten druhý gól nás prostě dostal do kolen.

Petr Vlk (Jihlava): My jsme do utkání nevstoupili stoprocentně koncentrováni, tak jak si to tento silný soupeř zaslouží, to dokázala i inkasovaná branka. Postupem času se to zlepšilo, určitě nám pomohla i ta rychlá vyrovnávací branka. Vytvořili jsme si více šancí, které si zasloužily zakončení, bohužel už to tam nepadlo. Na konci utkání už to zkoušeli oba týmy. Bylo to těžké utkání, pro nás tedy určitě.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie