2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Jihlavští hokejisté odjíždějí z Benátek nad Jizerou s prázdnou

28.09.2011 / Tomáš Nejedlo

Na ledové ploše benáteckého zimního stadionu si museli příchozí fanoušci počkat na vstřelenou branku až do konce druhé dvacetiminutovky, kdy se domácí prosadili z trestného střílení. V závěrečné třetině se povedlo Dukle díky Radku Hubáčkovi vyrovnat. Poslední slovo ale měli domácí, když necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vsítili vítězný gól. Dukla si tak ze středních Čech odváží porážku 1:2.
28.09.2011 17:30, 1. liga ČR - 7. kolo

HC Benátky nad Jizerou

Stejskal - Pavlů, Jaroměřský, Říha, Vála, Kolmann, Ulrych, Mrkvička, Vitásek - Kica, Skořepa, Klimt, Krejčík, Král, Kopic, Vařecha, Jech, Liška, Skalický, Kellner, Jonák
2

HC Dukla Jihlava

Halmoši - Jaroš, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena - Hubáček, Bezděk, Zeman, Polcar, Maliník, Krupka, Pometlo, Domin, Miškovský, Čachotský, Jeslínek, Hodek
1
Branky a nahrávky: 39. Král (TS), 58. Pavlů (Vitásek, Král) - 46. Hubáček. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 337. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Průběh utkání

První třetina byla ze všech tří zřejmě nejméně aktraktivní. Ne, že by se hrál nezáživný hokej, ale oba týmy si kromě rychlosti nevypracovaly příliš gólových šancí. Po neproměněné úvodní přesilovce jihlavského mužstva mohli udeřit domácí. Byl to právě Kellner, který vyskočil z trestné lavice a zjevil se před Halmošim. Beton hostujícího brankáře ale nepřehodil. Hra se střídala před oběma brankami. Gólmani museli být ve střehu, více puku vyslali na branku především hráči Dukly. Na počátku 16. minuty vyrobil hrubku na obranné modré čáře Ficenc a na Halmošiho se řítil Klimt, brankář Jihlavy ale prostor mezi svými betony utěsnil. O minutu později stálo velké štěstí při domácím týmu. Střela Lukáše Krupky přepadla brankáři Stejskalovi přes lapačku a puk se kutálel do branky, zastavil se až na brankové čáře, což viděl brankový rozhodčí Václav Soukup i hlavní sudí Jiří Dvořák a o branku se tedy nejednalo. Ještě jednu příležitost hostí neproměnil Čachotský, jenž nepřehodil ležícího Stejskala.

V úvodu druhé periody nahazoval puk na teč před branku Vitásek, čehož využil Krejčík a touš jen těsně přeskočil branku hostí. Obrovskou příležitost v polovině utkání nedovedl ke gólové tečce mladý jihlavský útočník Polcar. U tyčky byl totiž úplně volný, ale brankář Stejskal ve spolupráci s obránci zabránil hostujícímu forvardovi ve skórování. Na druhé straně Jaroměřský doslova vytáhl z branky Halmošiho, přihrál Skořepovi, který ještě oslovil najíždějícího Pavlů, jenž těsně přestřelil. V závěru druhé periody bylo rušno především před jihlavskou brankou. Krejčík se vymanil ze sevření soupeřů, ale Halmoši vytasil povedený zákrok betonem. Za dvacet vteřin poté ujel hostujícím zadákům Lukáš Král, byl v brejku evidentně seknut lotyššským obráncem Grundmanisem a sudí Dvořák bez váhání nařídil trestné střílení. Lukáš Král si zkušeně počkal na Halmošiho a po ledě zasunul kotouč mezi jeho betony - 1:0. V závěru třetiny branku ještě těsně minul Krejčík.

Třetí třetina nabídla nejlepší podívanou ze všech tří period. Hrálo se takříkajíc nahoru dolů, bylo se na co koukat. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky postupoval sám na Halmošiho mladý Skalický, avšak svou kličku přetáhl a jihlavský gólman tak úspěšně zasáhl. Na Stejskalovu branku poté dorážel Jeslínek, který se vymanil zpoza klece, ale stejně jako o chvíli později spoluhráč Domin těsně minul. A Dukla udeřila z naprosto nenápadné pozice. Radek Hubáček z nouze od mantinelu nahodil puk na Stejskala, který zřejmě tuto střelu neviděl a kotouč tak zapadl do sítě - 1:1. Jihlava se vstřelenou brankou samozřejmě nabudila a velké šance měli na svých hokejkách Jeslínek a Bezděk. Domácí trenéři si pod hostujícím tlakem vyžádali oddechový čas a situaci uklidnili. Také Benátky si vypracovaly gólovku. Krejčíkovu ránu vyrazil Halmoši k naprosto volnému Lukáši Královi, jenž z bezprostřední blízkosti neprostřelil beton jihlavského brankáře. Utkání pomalu spělo do prodloužení, když ale po sobě putovali na trestnou lavici Domin a Krupka. V pokračující klasické přesilovce Král na modré čáře přiťukl puk Vitáskovi, jehož střelu po ledě zvedl mimo dosah Halmošiho tečující Michal Pavlů - 2:1. Dukla se nevzdala, Drtina pálil nebezpečně od modré a při Benátkých stálo velké štěstí. Hostům nakonec nepomohla ani minutová hra v šesti, vybojované vedení Benátečtí nakonec udrželi.

Ohlasy trenérů

Milan Černý, hlavní trenér Benátek
"Dnešní zápas jsme neměli rozehraný tak dobře, jako ten s Berounem. Na konci druhé třetiny jsme zaslouženě vstřelili gól. Víme, že v závěru utkání soupeř nastřelil tyčku. Výhru bych hodnotil jako ubojovanou. Z dnešního zápasu také máme dva zraněné hráče. Tři body s takto kvalitním soupeřem jsou pro nás zlaté."

Patrik Augusta, asistent trenéra Jihlavy
"Za třetí třetinu jsme si zasloužili alespoň bod. V hokeji se tohle stává. Benátky byly v úvodních dvou třetinách o kousek lepším týmem. Ve třetí třetině jsme neproměnili jasné příležitosti ke skórování, to asi rozhodlo celý zápas."