6:1
(4:1, 1:0, 1:0)

Dukla završila dekádu domácích vítězství. Benátky zdolala 6:1

05.11.2011 / Libor Kucza

Po vlažném úvodu odstartoval v 10. minutě gólovou smršť Adam Mikšovský. Dukla vedla po úvodní třetině již 4:1. V závěru dějství následujícího přidali domácí další branku. Zcela zaslouženě, neboť měli značnou herní převahu. Ve třetí dvacetiminutovce zkázu Benátek dokonali. Jihlavští hokejisté tak zvítězili 6:1 a završili tak desítkou po sobě jdoucích domácích vítězství.
05.11.2011 17:30, 1. liga ČR - 20. kolo

HC Dukla Jihlava

Halmoši - Malena, Kaláb, Kolafa, Dobrovolný, Jaroš, Petráček, Grundmanis - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Zeman - Domin, Karpov, Krupka - Mikšovský, Bezděk, Pometlo
6

HC Benátky nad Jizerou

Blažíček (20. Nedvídek) - Říha, Jaroměřský, Mrkvička, Ulrych, Vála, Vitásek, Pabiška, Pavlů - Kellner, Kopic, Vařecha, Jonák, Vlach, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Kouřil, Skalický
1
Branky a nahrávky: 10. Mikšovský (Bezděk, Pometlo), 11. Jeslínek (Padělek), 20. Domin (Krupka, Dobrovolný), 20. Čachotský (Hodek, Hubáček), 40. Karpov (Hodek, Hubáček), 51. Kaláb (Jeslínek) - 10. Skořepa (Ulrych, Mrkvička). Rozhodčí: Čech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1816. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1 .

Průběh utkání

Mělo to být utkáné dvou vyrovnaných celků, dvou mužstev, která se rvou o přední příčky tabulky. Na ledové ploše Horáckého zimního stadionu se však zdánlivě dramatické utkání proměnilo v exhibici. Domácí utkání zcela ovládli.

Úvodní minuty střetnutí se však tomuto scénáři poněkud vymykali. Vetším elánem totiž oplývaly benátečtí hokejisté. „Palivo“ z jejich žil však pomalu, ale jistě mizelo. Iniciativu přebírala Dukla Jihlava. Gólovou smršť odstartoval v čase 9:10 Adam Mikšovský, který uháněl se svými spoluhráči do přečíslení 3 na 2. Zvolil individuální zakončení, střelou mezi betony Blažíčka poslal červenožluté do vedení – 1:0. Hosté na sebe s odpovědí nenechali dlouho čekat, vyrovnáno bylo za pouhých 45 vteřin. Josef Skořepa nabral rychlost, prosmýkl se mezi dvěma beky domácích a ukázkovým blafákem nedal Halmošimu šanci – 1:1. Branková estráda ale neměla konce. V čase 10:59 svému soupěři Dukla opět odskočila. Šťastným střelcem byl Michal Jeslínek, který využil špatného odhadu benáteckého brankáře a z pozice levého kruhu poslal kotouč od prázdné branky – 2:1.

Jihlavští hokejisté měli stále navrch. Pohroma pro Benátky však přišla v závěrečné minutě, hosté inkasovali rovnou dvakrát. Nejprve se elegantním blafákem prosadil Petr Domin – 3:1, 17 vteřin před koncem přidal další branku Tomáš Čachotský – 4:1. Dukla úvodní třetinu ovládla.

V načaté práci pokračovali domácí i druhém dějství. Brankové hody se sice nedostavily, vedení si však jihlavšté borci s přehledem hlídali. Zdálo se, že Dukla pomalu přejde na obrannou taktiku. Opak však byl pravdou. I když si domácí nevypracovávali větší příležitosti, stále byli pro hosty hrozbou. Kýženou branku se jim nakonec vsítit podařilo, a to opět v závěrečné minutě, kdy se prosadil po zranění se vrátivší Tomáš Karpov – 5:1.

Třetí perioda měla téměř stejné parametry jako předcházející. Benátečtí hokejsté se nevzdávali, jejich snažení ale cosi chybělo. Poslední naděje na úspěch hostí rozmetal v 51. minutě Tomáš Kaláb, který ranou od modré zvýšil již na 6:1. Když poté nevyužili domácí přesilovou hru, utkání tímto skóre skončilo.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (trenér Benátek): „Začátek utkání jsme měli lepší než domácí, pak jsme obdrželi prní gól, na který jsme ještě byli schopni reagovat. Poté přišly další branky, které zlomily výkon našeho gólmana. Utkání jsme se snažili dohrát s čestným výsledkem, bohužel jsme ale obdrželi šestigólový debakl.“

Petr Vlk (trenér Dukly): „Prvních 8 minut nás soupeř přehrával, pak jsme začali hrát svojí hru. Přálo nám také hodně štěstí. Po dnešním utkání jsem spokojen s výkonem celého mužstva.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
HC Frýdek-Místek